trip-krainetrip-ukraine-dark
Egiptuse põhjarannik

Lähme sõbrannaga Egiptuse põhjarannikule Porto Marina Hotel 5*, kas keegi teab kuidas seal on? Veel tahaks teada, milliseid ekskursoone võtta Siwa oaas, Alexandria, Kairo, Marsa Matruh, El Alamein, Wadi Natrouni kloostrid? Need on nüüd need, mis TopTours pakub.
Äitähh

Minge Siwa oaasi. Ja seal omakorda otsi üles Sayed Abouzef ja laske tal end Saharasse viia. Sayedi tel nr peaks kusagil internetis ka olema. Oaasis tunneb teda igaüks. Pilte Siwa tagusest Saharst ja Sayedi kõrbereisist võid vaadata http://nagi.ee/photos/tmikkor/sets/28586/

Tere

Kas keegi on käinud Põhjarannikul, Charm Life El Alemin 5* hotellis? Kuidas on muljed jäänud nii hotellist, selle ümbrusest kui ka ligidalasuvast linnast El Alameinist. El Alameini kohta internetist ei leidnud muud kui WWII ajaloost. On seal ka midagi muud teha?

Reisime koos 2.5a. ja 5 kuuse lapsega.

Tänan ette

Ehk siis kaasa sooje riideid, lugemist jms. Ilm oli jahe ja tuuline, kahel päeval liivatorm, üks lauspilves. Hotellis Charm Life itaaliakeelsed programmid. Kõrbes miinid, meres kalad, hotell tühermaal. Õnneks üks väga sooja veega bassein ikka ka (osa sees, osa väljas). Ka hambapesuvett tuleb osta baarist, poode pole jne. Et siis jäävad üle Toptoursi ekskursioonid või hakkajad kasutavad limusiinirenti koos juhiga (näete sama palju poole väiksema raha eest). El Alamein ei ole linn, vaid külake surnuaedadega, Marsa Matruh - Kadaka turg ja Kleopatra rand. Kairo ja Aleksandria muidugi tasuvad vaatamist. Kokkuvõtteks - seal ei ole veel suvitushooaeg alanud, ilmade soojenedes ehk läheb ka elu käima.

Kairos ja Aleksandrias ongi sooja piisavalt, hotellis oli kahjuks liivatorm ja külm põhjatuul. Aga küll läheb sealgi soemaks. Igaks juhuks soem riie kaasa ja ka beduiinirätik ei tee paha. Kui ilm vähegi kannatab, leiavad nad ka vesirattad ja paadid üles. Õlut ja vett jõuab osta küll, suur vesi 12 kohalikku, väike kohalik õlu 15 raha, Heineken 20-30 raha. Hommiku ja õhtusöögid normaalsed, valikut on, kodus nii palju ei söökski. Lõunasöök umbes 120 raha kui soovi on, on ka pitsat jms. Internet pidi konverentsisaalis olema, mingi 50 raha tunnike. Avalikult ei reklaamitud ja otsimas ei käinud, nii et kvaliteeti ei tea, elekter oli küll tihti ära.

Karbike, kuidas on rand, kuidas meri? Kas snorgeldamisvarustuse tasub kaasa võtta? Omal minek sõbrannaga (sellised üle 40-sed ergud mutid)10.mail, plaanitud Aleksandria ja Siwa ekskursioonid (Kairos 2 x käidud). Mida tegite õhtuti?

Kas seal ongi elu üle poole kallim, kui näiteks Hurghadas ja Luxoris? Kas sa tõid hinnad juba eesti kroonides või egiptuse naelades? Kui hinnad on egiptuse naelades sul toodud, siis on see küll meeletult kallis koht, kui tunni interneti eest pead maksma 100 kr. Hurghadas oli vist mingi 5 egiptuse naela tund, ehk siis 10 EEK. Hurghadas vesi näiteks 2 - 4 egiptuse naela, suur Stella oli vist 6 naela ja 50 naela eest sai kaks inimest nii söönuks, et ei jõudnud äragi süüa. Ei, isegi kui sul on toodud hinnad eesti kroonides, siis on see küll jube kallis koht! Ma ei taha hästi uskuda, et nii kalli kohaga on tegu! Huvitav, palju seal siis korteri või toa üürimine nädalaks maksab ja palju ka takso maksab? Kas seal on üldse võimalust korterit üürida ja mis hinnaga see oleks?

Ma tõin välja hinnad hotelli (Charm Life) baaris, sest hambapesuvett tuli osta baarist. Selle hotelli lähedal EI OLE tänavaid ega kauplusi,samuti kontrollitakse kotte hotelli sisenedes. Poolikut vett küll ära ei võetud. Asulates (Marsa Matruh, Alexandria)on jah vesi 2 naela umbes, baaris aga 12 naela. Taksosid seal ei ole, limusiin koos juhiga hotelli retseptsioonist Aleksandriasse sõiduks oli umbes 450 naela ja mingi lisatasu veel, tegelt see tuli kamba peale odavam küll kui Toptoursi ekskursioon. Liivaranda on seal piisavalt, on ka päikesevarjud ja lamamistoolid (tuulevarju nagu Hurghadas need poolkaared kahjuks ei olnud). Meri oli jahe ja tormine, ise ei proovinud, aga põhi normaalne vist. Interneti orienteeruv hind konverentsisaalis on öeldud reisijuhi sõnade järgi,hinnakirja kuskil näha ei olnud ja ise ei kasutanud. Toateeninduse lehel pakuti küll patsiga poissi appi oma arvutit häälestama, äkki siis mingi Wifi ka ikka. Aga vesi jah hotellis kallis, espresso kohv 11 naela jne. Olen ka varem Hurghadas käinud ja imestasin isegi hindu. Ilmselt kui konkurentsi pole, saab küsida. Sest polnud seal ka kohalikke ekskursioonide müüjaid, itaaliakeelseid vist ikka hotellis reklaamiti, enamiku hotellist asustavad nimelt itaallased. Ja kaks väikest Stellat õhtusöögi juurde restoranis 43 naela, vaatasin just arve pealt üle. Aga äkki läheb ilmade soojenedes ka õlu odavamaks. Sooja ilmaga on maailm ikka helgem ju :)

Kas siis tõesti oli seal nii külm, et rannas päevitada üldse ei saanud? Kas hotelli territoorium on piiratud aia vms-ga, või on vaba voli mööda rannajoont jalutada? Aitäh.

Ning veel. Kas hotellis tahavad nad arveldada kohalikes naeltes või kõlbab ka dollar?

Panen kirja info, mille mina sain reisibüroost ja seda siis inimeselt, kes ise nädal tagasi reisil käis: tegelikult ei ole seal veel suvitushooaeg alanud, seega avatud on hotell, spa, pank ja Porto Marinas siis ka mõned poekesed. Koht pidi olema väga kena, piirkond, kuhu on oma villad ehitanud Egiptuse riigitegelased ja muud rikkad. Hetkel on lihtsalt kõik veel niiöelda talvekorteris, väravad piirkondades suletud ja enamjaolt veel ka kauplused suletud. Sama ka rannas. Avama hakatakse neid aga varsti järjest. Mais minejatele on olukord tõenäoliselt juba hoopis rahvarohkem ja ka võimalusterohkem. Rand oli olnud väga ilus, valge liivaga ja helesinise mereveega. Ilm oli olnud kusagil 25 kraadi juures ja vesi 20-21 kraadi. Enamus olid ujunud siiski basseinis, kus oli olnud väga soe ja mõnus vesi. Kõik olid saanud ka mõnusasti pruuniks. Igati ülistati SIWA päeva! Aga eks loodetavasti kuuleme tulijatelt veel hoopis täpsemat infot. Küsisin ka sukeldumise kohta, aga hetkel seal taolised tegevused küll veel avatud ei olnud. Õhtu veetmisega olid kah kehvad lood, promenaadil jalutamine muidugi väljaarvatud, aga kuulsin, et eestlased olid ise kogunenud ja aega koos lõbusasti veetnud . Porto Marina hotelli oli lubatud kaasa tuua nii vett kui ka muid jooke, mingit koti kontrollimist, nagu karbike eespool kirjutas ei olnud , aga kes teab. Aga hotell pidi olema tõesti väga kena ja puhas ja spa ka hästi ok!

Hi, ilm Siinail on praegu +35, ei usu, et Siwas ja Aleksandria ümbruses on nii külm, et ujuda ei kannata, see ei ole loogiline. Arveldada saab ka dollarites, kuid siis kulub raha rohkem, kohaliku poundiga saate poundi pooleks kaubelda, dollariga on seda raskem teha. Kui hotell on nii kallis nagu karbike kirjutab, siis on ka üldine teenindustase piisavalt kõrge, samas ei tasu kedagi üle maksta nagu liiga suur tip jne. Rikute kohalikud ära ! Egiptlaste elu on igas mõttes meie jaoks väga odav, juhul kui ostate midagi väljastpoolt hotelli. Need, kes hotellides tööl, teenivad muu elanikkonnaga võrreldes suhteliselt hästi ja tänavatel, väikelinnades näete tegelikku elatustaset ja seda kui vähesega igapäevaselt läbi aetakse. Hotelliluksus on ainult turistidele, vähe on neid egiptlasi, kes sellistes tingimustes ise elavad.

Kairos oli küll mõned päevad tagasi üsna jahe.

Aleksandria on Vahemere ääres. Küpros asub Vahemeres ja nemad ei saa veel ujuda ega hakka saamagi ennem maid, kõige varem kuskil mai keskel. Seega võib küll olla, et ka Alexandrias on meri jahe.

Tere Vedelen just selle hotelli netinurgas ja motisklen, kas oli ikka oige valik.

Hotell asub toepoolest tyhermaal, hetkel on ilm selline, et tahab sokid jalast ara puhuda, temperatuur iseenesest ca 24-25, vesi meres ehk 20?

Hinnad on tegelikult suht talutavad(kas 5* hotellis peab vesi maksma 2naela voi 15, otsustagu igayks ise). Syya antakse hasti, pesumaja toimib, teenindus hea. Alexandriast ostsime vett jm asju, keegi neid konfiskeerida kyll ei tahtnud ning ei tehtud ka n"agusid. Kraaniveega kannatab hambaid pesta, terviseh"adade yle pole kedagi kurtmas kuulnud.

Aga siin on kuradi igav! Itaallastel on ca 100inimese kohta 7-8 saatjat, kes kogu aeg uurivad a la, kas koik on OK, voi tunnete millestki puudust.

Aleksandria 1/2 paeva trip oli haltuura, homme laheme Marsa-sse, reedel El Alameini, ehk need on paremad.

Porto Marina inimesed olid ka suht roomsad, kui v.arvata pisiasi, et olut jms alkot seal ei myyda.

Sorry, t"apit"ahtedega on pahasti.

Ilusat puhkust ja loodetavasti jäävad sokid ikka jalga:-). Kirjuta kindlasti veel kui mitte seal, siis kui tagasi oled. Huvitav on teada saada, kuidas Marsa-s oli ja ka El Alameinis. Kas apteek on ka lähikonnas olemas?

Käisime esimesel ekskursioonil, mis Top tours sinna tegi. Ilm oli jah veidi tuuline, teisel päeval liivatormgi, kuid see ei takistanud meres ujumas käimist. Vastupidi, need lained olid vapustavad! olime ka rannas päikese käes. Toptoursi eksursioonidest käisime Marsa Matruhs. Seal siis turg ja kleopatra rand. Alexandrias käisime omal jõul, kutsusime "limusiini". Korralik nissan oli ja tore juht. Ekskursiooniga ei saa poodides käia, seepärast valisime takso variandi. Õhtuks tuleb tõesti ise tegevus leida, voi siis itaallaste peole hiilida :). Yhe lõunasöögi tellisime tuppa. Club sandwich, mis tuli koos kuhja friikatega ja mõnusa salatiga, suur ports, jätkus teisekski päevaks:), maksis u 70 kohalikku, mis minu meelest polegi nii palju. Vesi ja vein tõesti kallid restoranis. 12 kohalikku oli vesi basseini äärses baaris. Üldiselt tore koht, kus puhata, kuid tõesti, eestlaste esindajad võiksid samuti midagi meelelahutuslikku teha, nagu oli itaallastel. Kahjuks jah, poode oli ainult hotellis, mis olid hirmkallid ning tingida sai jube vähe. Vesipiibu tubakas nt 1 dollar/5kohalikku/10krooni. Linnapeal saab 2 krooniga paki. Tax free pood oli minnes lennujaamas, seal oli ka 2 dollarit plokk õuna tubakat.

Charm life elalamein Päevitada sai küll, ööd olid jahedad, jakk tuli ikka peale visata. Merevesi nagu eestis, eestlase jaoks peaks olema norm, nii umbes 20 ringis. Punase merega muidugi vahemerd võrrelda ei saa. Päeval 25+, 27+, tuul ehk natuke jahedavõitu, basseinis vesi nagu meres, soojendusega bassein 29+ ringis. Hotell ise normaalne, süüa sai hästi, Õhtuti polnud ainult midagi teha, poode ümberringi pole, hotellipoes hinnad nii lakke aetud, et jube. Stella ja Heinekeni hinnad nagu ennem siin mainitud, vesi kah. Ise ostsime rohkem vett hotelli kaasa siis, kui käisime ekskursioonidel, hinnad 2 kuni 4 poundi 1,5 l pudel. Meil küll keegi kotte ei kontrollitud. Kohalik personal ei ole tüütu( nagu paljudes sharmi hotellides tihti kipub olema), pigem sõbralik ja abivalmis. Ostureisiks seda küll nimetada ei saa, pigem sai seekord nähtud teistmoodi Egiptust. Alexandria ekskursioonilt ootasin rohkemat, tegelikult on seal ju nii palju vaadata, meile pakutav piirdus katakombide, tuletorni, tsitadelli ja raamatukoguga, giid jutustas küll hästi ja huvitavalt. Meie reisiesindajad olid tublid,alati saadaval ja aitamas kui abi vaja, viibisid pidevalt charm life hotellis. Lennukis, kui tagasi tulime, oli küll kuulda palju mitterahulolevaid kommentaare,seda peamiselt Alexandria ja Porto Marina hotellis puhanutelt. No aga kodulehel oli ju ka info, et Alexandria hotellides pole basseine ja et tegu moslemiriigiga ja suurlinnaga. Kujutaga ette, et olete naisterahvas ja suplete/päevitate avalikus rannas, suure maantee ääres, kus kohalikud /valdavalt mehed/teid suu ammuli vahivad ja midagi omavahel kommenteerivad. Pole ju sealmaal naistel tavaks bikiinides rannas vedeleda. Peaks ju ikka enne reisi endale selgeks tegema, kas soovitakse rannapuhkust voi kultuurireisi. Keegi siin ennem nimetas Marsa Matruhi KADAKA TURUKS? See väike osa ,mida liibüa turuks kutsutakse on jah midagi sellist, aga Aleksandria tänav pole seda mitte. Kohalik linnake, kus müügil kohalikele tavaeluks vajalik(toiduained,kodukaubad,kangad,muideks väga odavad, maiustused, puuviljad, kuld,sigaretid jne. /Paljud kohalikud pole sealkandis eriti valgeid inimesi näinudki, vaatavd kui imeelukaid, aga on väga sõbralikud ja külalislahked. Marsa matruhis ei ole müügil turistile moeldud suveniire, nagu näiteks püramiidid, tutenhamoniga ja cleopatraga rätikud/särgid ja muud sellist nänni. Hinnad on madalad. Kahjuks jäi vähe aega omapead kolamiseks. Siwa oaas meeldis väga, sisaldas ka dziibisafarit. Kuna see oli alles teine reis sinnakanti, siis aravn, et maikuus peaks juba kõik hästi olema organiseeritud ja normaalselt toimima. Ise jäin rahule ja lähen kindlasti millalgi veel sinnakanti. Igal reisil on alati keegi, kes ei ole millegagi rahul. See on kahjuks paratamatu.

Apteeeki Charm life s ei ole, snorgeldamisvarustusega pole vist midagi teha, suured lained, jahe vesi. Vajaliku ravimid saab osta Alexandia ekskursioonil ja marsa maruhis kah. Apteek olemas Alexandrias kohe selle restorani korval, kuhu lounasöögile viiakse. Päevituskreemid võiks kodunt kaasa votta, Alexandrias oli saadaval kreem faktoriga 4 ja järgmine oli juba 30. Hotellipoes spf2 ja järgmine 20. Vahepealseid ei olnud. 4 jääb euroopa nahale alguses väheseks ja 20 sobib kasutamiseks ehk esimestel päevadel, muidugi ka lastele. Päike pole nii tugev nagu Sharmis, aga hakkab peale hästi ja hooletud korvetab ära kah.

Veel mingit infot ranniku kohta, praegu nii soodsad pakkumised, mis arvab poolkuu või kiireaudi, kuidas ujumisega Vahemeres siis on, kas lahe koht puhkamiseks? Peod ja diskod ei huvita, rohkem naudiks niisama vedelemist ja teeks ka mõned väljasõidud. Kes käinud, kas soovitate?