Egiptuse viisa

Hei kogemustega Egiptuse sõltlased, tahtsin uurida, kuidas tavapäraselt muretsete oma viisad ja kas peate Eesti reisbüroodega ka sõdima, kui nood paketireisilt (mitte ainult lennukipiletitelt) ei taha viisa maksumust eemaldada? Mina tavaliselt olen siiski viisad ise ostnud lennujaamast, kuid vaidlusi on tekkinud korra TopToursiga ja Estouriga. TopTours lõpuks eemaldas tellimusest viisad, kuid Estourile pidin alla vanduma. Kas keegi teab ka õiguslikku tausta - kas reisibüroo saab kohustada viisat nende käest ostma? Me teame ju kõik, et nende jaoks on see lihtsalt lisa teenimisvõimalus. Näiteks Leedu TezTouris pole viisat mulle kordagi isegi juurde pakutud ja otseloomulikult pole viisat sisaldunud ka AirBalticu regulaarlennu piletites...

1
23
...
15

Ei ole küll täheldanud probleemi pakettreisi puhul kui olen viisakalt maininud, et ostame viisa piirilt. Kogemused siis Toptoursi ja Novatoursiga. Paar aastat olen nüüdseks juba Estraveli klient ja sealne reisikonsultant juba teab, et viisat me ei vaja :D. Ma ei ole küll kuskilt välja lugenud, et viisa ostmine kohustuslik on. Väga huvitav, millega see Estour suutis põhjendada "kohustuslikus korras viisaostmist"?

0
0

Esimene põhjendus e-maili teel oli järgmine: "Ma ei saa võtta maha viisad, sest viisad me anname Tallinna lennujaamas". Selle põhjendusega ma loomulikult rahule ei jäänud ja küsisin edasi, kuni mulle lõpuks vastati, et nemad müüvad pakettreisi koos viisaga ja jutul lõpp. Ausalt öeldes, peale mitmepäevast vaidlust e-maili teel, ei jäänud mul muud midagi üle, kui alla vanduda, sest reisi maksetähtaeg jõudis kätte ning sellisest imeodavast pakkumisest ei tahtnud ilma ka jääda (hind inimesele oli 3990.-). Ma saan aru, et tehniliselt on nende süsteem niimoodi ülesehitatud, et viisa tõesti lisandub automaatselt, kuid ma leian ka, et mul on õigus valida teenusepakkujat. Kui proovisin Estouri kodulehel ise broneeringut teha, siis samamoodi viisa ette pandav linnuke tuli automaatselt, kuid eemaldada seda ei saanud. Ning alati on reisikorraldajatel (kaasa arvatud Estour) toodud ära reisipaketi hind ja märgitud, et lisatasu eest - viisa, reisikindlustus. Seega mina leian, et seda, mida võin osta lisatasu eest, ei pea ostma sama teenusepakkuja käest. Aga tuli välja, et mul ei olnud õigus, vähemalt ühe Eesti reisikorraldaja juures peab. Tookord, kui TopToursiga vaidlesin, siis ilmselt oli asi ühe töötaja teadmatuses. Tema tõi viisa kaasamüügi põhjendusena selle, et lennujaamas olevat väga pikad viisajärjekorrad ja keegi ei oota meid, kui seetõttu jääme transfeerbussile hiljaks :). Ma tol korral ütlesin, et ärge siis oodake, lähme taksoga. Samas ei ole ma ka ealeski näinud viisajärjekorras rohkem kui 5 inimest (võib-olla on see juhus). Igaljuhul ostsime siiski oma viisad lennujaamast ja olime kõigest hoolimata esimesed inimsed transfeerbussis.

0
0

Ühesõnaga üks suur "puru silma- ajamine" reisifirmade poolt: müüme sulle soodusreisi ja viisa on kohustuslik, kuna selle pealt teenime poole raha endale :D. Ei ole minagi täheldanud suurt "murdu" Sharmi ega ka Hurgada viisajärjekorras :D.

0
0

Toptoursil see ootamisejutt ongi vist põhiargument. Tegelikult on aga agentuuri poolt viisa ostnute saba lennujaamas hiigelpikk,teise leti ees aga kolm inimest. Peale selle võtab reisikorraldaja kahekordse viisahinna. Ja lõpuks saab bussi juures giiditädilt süütult uurida, et kes siis kelle järel passima peab. Nii, et igal juhul viisa lennujaamast.

0
0

Selline küsimus sulle, mida nõutakse Hurghada lennujaama saabudes viisa vormistamiseks. Asi selles, et meil (6 täiskasvanut)minek novembris Airbaltic'uga Riiast 2 nädalaks ja uurisin siinsetest büroodest siis räägiti mulle midagi värvifotodest (2tk), aga jutt suht umbmäärane ja jättis sellise ebakindlustunde. Seega oleks hea isekogenutelt küsida. Sellega olen kursis, et passikehtivus vähemalt 6 kuud peale reisi lõppu. Oleksin tänulik lisainfo eest.

0
0

Ainuke, mida nõutakse on 15 USD nägu pass ja täidetud IM kaart, mis vedelevad kõikjal. Küsige juba lennukist ja täitke ajaviiteks ära. Tore,kui sulle keegi margi kleepimisel seal silmagi vaatab:). Märtsis sai sama firmaga lennatud omapäid.

0
0

Lennukist ei pruugi maaletulekukaarti saada. Kõik oleneb reisifirmast.

0
0

Märkus asjakohane. Meil lätlannast stjuardessiga jutt laabus, kust ta küll need hankis :).

0
0

See pildi jutt on järjekordselt kellegi väljamõeldis :). Kõik, mis Silverclean kirjutas, vastab tõele - vaja vaid passi ja 15US D-d. Maalesaabumiskaarti mina AirBalticu lennukitest pole saanud, ju siis jutt stjuuardessidega pole laabunud :). Aga viisa ostmise hetkel seda kaarti pole küsitud, olen täitnud mõnikord ka peale viisa saamist. Ja charteritel on maalesaabumise kaardiga kord nii, kord naa - vahest antakse lennukis ja vahest alles lennujaamas. Minu kõige närvesöövam kord oli selline, kus lennukis anti roosade kaartide asemel valged koopiad ning passikontrollist saadeti mind nutva ja väsinud pooleteiseaastase lapsega tagasi ja lasti uus roosa kaart täita. Edaspidi olen olnud paranoilisem ning valget kaarti saades nõudnud kindlasti ikkagi roosat. Ei teagi, kus siin see tõde on, eks need asjad käivad vist iga ametniku suva järgi.

0
0

Seal on vaike putka ja maksad 15$ ja annab sulle kleepeka. Nii lihtne see ongi.

0
0

Kõik õige. Reisifirmast pole mõtet viisat osta. Lennukitäis inimesi ootas sabas TopToursi esindaja järel, kes maaletulekukaarte jagas ning viisasid kleepis, kui samas 15$ eest viisasid müüvas kõrvalboksis polnud ühtegi klienti.

0
0

Alati on maksnud 15 usd per inimene, aga Toptoursist Taba reisi ostes väideti, et ei saa ise viisat osta ja seda peab büroo kaudu tegema, sest Taba lennujaamas puudub viisa ostmise võimalus. Küsimus peale, et miks pean maksma 3-me reisija eest kokku 900eek-i kui tegelik hind on poole väiksem. Vastati mulle, et nii on kohaliku reisiesindajaga kokkulepitud ja kõik. Nüüdseks reis makstud ja oma silm on kuningas. Kui keegi on käinud Tabas ja teab kohapealset olukorda, siis andke teada, kas büroo väide tõene või see üks moodus kuidas kergelt raha teha. Huvitav, mida Tarbijakaitseamet asjast arvab!?

0
0

Kõik muu siin õige, lennujaamast võib viisa tõesti ise osta ja tõesti kõige pikem on reisifirmade endi "viisa"järjekord. Tabas võib olla see erinevus, et sinna ilmselt ei lähe regulaarliine väljastpoolt ehk siis "omapäi" reisijaid. Ja ülejäänutele eeldatakse et hangib reisifirma. Sel juhul pole viisamüüjal lihtsalt piisavalt bisnisit et seal passida. Samas need on ju pangaboksid, kes viisasid müüvad. Nii et kas Taba lennujaamas pole siis ka rahavahetusvõimalust ehk pankasid esindatud?

0
0

...siis teen pilti ja panen foto sellest trip.ee-sse üles. Aga minek pühapäeval 16.nov. Kui tulen tagasi, siis annan teada.

0
0

No need on küll vanad andmed, aga ma siiski siiralt kahtlen, et viisat piirilt osta ei saa: http://en.allexperts.com/q/Egypt-221/Visa-Culture.htm

0
0
1
23
...
15
Lennupakkumised
Reisikaaslased