trip-krainetrip-ukraine-dark
Emiraadid

Kas on ka linke odavamate hotellide kohta ja mis hinnaga ja kas ka väga jubedad? Ei pea olema Dubais!

Tean, et varem oli WTC Dubai IBIS hotel päris hea hinnaga, aga seda loomulikult mitte siis kui DWTC on messid..

WTC Ibises on lapsed täiskasvanutena hinnakirjas. Mul sama küsimus: kas on keegi käinud lastega ja mind huvitaks just hotellid Dubai keskuses (loomulikult kõige soodsamad).

Kas viisad on olemas? Odavamd hotellid ei paku enam viisat.

Kusjuures ei ole viisasid ka (pole ka veel kohe minek). Olen tutvunud foorumi postitustega, kuid see värk on jäänud ikka väga segaseks. Mida peab AÜE viisa saamiseks tegema? Kujutan ette, et kui on lennupiletid edasitagasi ja hotellibroneering, ei peaks raskusi olema?

Oh Reisimees, püha naiivsus on sinu peale langenud...

Olen kurimooriga samal arvamusel, et liigne naiivsus Dubaisse ei aita.

Kunagi töötasin Dubai WTC Novotelis (Ibise sõsarhotell) ning siis oli küll nii, et broneerides majutuse sai teha ka viisa. Aga keeruliseks läks olukord siis, kui klient hotelli ei jõudnudki, sest siis annulleeriti tihti viisa ära... ehk kehtis esimesed 24h, aga mitte hiljem...

äkki saab ka praegu nii, et otsida majutus ise, näiteks Gulf News või mõne teise ajalehe või reisibüroo kaudu ning kasvõi mõni Eestis olev reisibüroo teeks viisad. Aga kindlasti peaks viisadega ikkagi enne reisi tegelema, sest tean paljusid juhtusid, kui piiril keelduti viisat tegemast (eriti kui saabud neljapäeval või reedel) ning siis ei jäänud muud üle kui paremal juhul paar päeva lennujaamas passida, halvemal juhul koju tagasi lennata.

Kunagi oli ka palju segadust sellest, kui lapsel oli näiteks teine perekonnanimi kui isal või kaasasõitnud meesterahval(näitkes kasuisal).

... ehk kui Sul on teadmisi, kust ja mida pean saama ja kuhu viisa saamiseks pöörduma, anna palun teada. Mind eriti ei aita foorumis olev väide, et "hotellist saan viisakinnituse". Uurin veel Travel IN-ist ka, aga kogemused tulevad nagunii kasuks. Olen aru saanud, et selle foorumi mõte on aidata teisi inimesi oma reisikogemusest, mitte konstateerida kellegi abitust. Kusjuures olen kindel, et ka ise saaksin viisa ajamisega 100% hakkama, kuid selleks ju foorum trip.ee ongi, et kasutuid variante mitte järele proovida.

Minu sõbra kogemus: ostis odavad Airbalticu lennupiletid, broneeris odava hotelli Dubai Nova hotell (Dubai Deira linnaosas). See hotell ei tee küllakutseviisasid. Viisa tellis läbi Kalevala traveli. Viisa hind tuli kokku 150 USD/in. Muidu oli viisa vist 90 USD/in kui võtta hotell, mis teeb küllakutseviisasid. Aga viimased olid üsna kallid.

Soovitan kasutada www.booking.com (mina olen siiamaani kõik oma isiklikud bookingud seal teinud - nii dubaisse või kus iganes maailma) Võid selekteerida vastavalt soovidele/vajadustele pane kuuäevad sisse, vali, kas 1,2,3,4,5 tärni hotellid..jne Ning oma kogemusest võin öelda (olen küll peatunud ainult 5hotellides), aga tase on tunduvalt parem kui Euroopas - seega eeldan, et 3hotell seal võib tähendada euroopa 4*. (see lihtsalt minu arvamus)

viisa tellime kodumaalt, kas siis ei tühistata viisat? Kuna plaanime auto rentida ja ringi seigelda, siis ei tahaks ühe hotelli külge kinnistuda! Või on maa nii väike , et iga õhtu jõuame koju. Kas telkida on selles riigis lubatud-võimalik!? NB! Jane aitähh sulle, et oled viitsinud just reisijale vajaliku info siia meile toksida. Elate seal terve perega, kui vanad lapsed on? Kas koju ei igatse -kui kergelt leiab seal tööd ja mis tasemega? Ja kuidas seal makstava tasuga hakkama saate? Äkki peaks ainult ühe otsa piletid ostma!?

Mis puutub viisa saamisesse, siis olen seda teiste Dubai teemade all ka kirjutanud ning ei hakka siinkohal kordama. Lihtsalt teadmiseks, et Lähis-Idas on suhtumine natuke erinev kui Euroopas. Telkimine - AÜE on kõrb, kui soovite elada telgis keset liiva, siis laske käia. Ringi sõitmine - tegemist ei ole riigiga vaid emiraatidega, mis tähendab mitut riiki riigis. Kõige arenenumad on Dubai ja Abu Dhabi, teised siis vähe igavamad (sõltub muidugi, mida sealt otsima lähete). Fujeirah puhul on pigem sõidurõõm aga kohapeal pole peaaegu midagi teha, rääkimata Ras al Khaimah´st, mis on põrgulikult igav ja arengu alguses olev emiraat. Töö - AÜE-sse tööle ei saa niisama, musta tööd teeb odav tööjõud arengumaadest ja spetsialistina pead läbima meeletu kadalipu, et saada tööviisa ja tööluba (selle eest peab võitlema sinu tööandja). Nn mustalt töötamine on peaaegu võimatu.

Kui on soov autoga ringi liikuda, ilusat loodust näha, metsikult telgiga ööbida jne, siis ma lendaks pigem Omaani mitte Emiraatidesse. Viisa saab piirilt, elu on odavam ja vaadata on oluliselt rohkem, eriti loodust muidugi. Emiraadid sobivad minu arust pigem linna- või rannareisideks. Emiraatides töötavad lääne inimesed käivad ka pigem Omaanis puhkamas-matkamas.

mida vaadata ja loodust, aga mitte randa nädalaks ja kauplustesse. Seni oleme seigelnud sedasi et kohale jõudes rendime auto ja vurame ruttu minema. Siis sööme kusagil kohalikus söögimajas, kindlasti mitte turistide piirkonnas. Kui leiame ranna, siis ujume ja pisut ka rannas vedeleme. Siis sõidame edasi teepealseid huviväärsusi uudistame ka kindlasti, siis õhtul otsime mingi normaalse hotelli, motelli ja siis õhtust sööma või isegi ujuma jne. Hommikul samamoodi. Tahaks maad näha mitte kauplusi!

ja igas emiraadis igalpool ujuda ei tohi, vanasti idapoolsed metsikud rannad oli kombluspolitsei valvata...

EDIT: ka mina soovitan Omaani külastada, meeldiv loodus, meeldivad inimesed ja palju vähem venemaalt pärit ostlejaid.

Kairekase kirjeldust lugedes soovitan nüüd veelgi enam Omaani Emiraatide asemele. Selline reisimine sobib sinna palju paremini ja naudite reisi oluliselt rohkem. Lennupilet Omaani võib küll veidi kallim olla, aga pärast säästade kohaliku eluga ka kõvasti. Ja veidi planeerides võib Omaani ka suht soodsalt kohale saada, näit erinevate kohalike odavlennufirmadega.

Palun selgitust minusugusele rumalale inimesele, et millist loodust AÜE-st leida võib? Ok liivaväljad jah, väheke rohelust Omaani poole minnes ka aga millist osa sellest tasub pikemalt vaadata? Ja minu hääl ka Omaani poolt... seal on tõesti põhjust ringi liikuda.

Emiraatides on olemas vanad ilusad oaasid, kus kohalikud siiani kasvatavad rohelist iidsete tavadega, idarannikult läände sõites on ca 1,5 km kõrgused mäed koos kohaliku Grand Canyoniga. Ilustest liivadüünidest rääkimata.

Kannatab osta UAE OffRoad Explorer ja veidi selle abil ringivaadata

Märt - võtab alati isiklikult, kui keegi kukub lahmima mu eelmiste kodumaade suhtes:)

Ma olen suur AÜE fänn ja olen näinud ka väga ilusaid kohti seal, kuid sellest hoolimata ei ole AÜE selline riik, kus autoga silmipimestavat loodust taga otsida. Eriti kui rand ja shopping ei huvita, siis ... Vabandust, kui liiga must-valgelt eelnevalt kirjutasin, kuid mul on tunne, et tuleks osasid inimesi maa peale tagasi kutsuda.

AÜEst saab peaaegu kõik samad asjad tehtud mis Omaanis ( Omaanis on lisaks Sallalah, sellist rohelust Emiraatidest ei leia), lihtsalt raha ja aega tuleb kordades rohkem kulutada.

PS. Autoks peab olema korralik 4x4, et silmipimestava looduseni jõuda:)

Kena Jõulu jätku