Esimene soojamaa puhkusereis perega - kuhu ja mida soovitate

Oodatud on igasugune info, sest  reisinud pole me keegi kusagile peale Läti-Rootsi.  Millist sihtkohta, paketti, parimat aastaaega või kuud ning reisibürood soovitate.

Minu soov oleks palme ja vett näha. Reisi eelarve on mõõdukas, aga sooviksime esialgu ehk kõik hinnas reisi, samas ei oska midagi eriti oodata ka. Reisijateks perekond, kuhu kuulub 2 täiskasvanut ja 2 poissi vanuses 10 ja 14. 

Mis see mõõdukas eelarve on? 4 inimese puhul tuleks arvestada siiski kuskil 2000 euroga kuna 10 ja 14 aastane väga suuri soodustusi kuskil enam ei saa. Kõik hinnas soodsaimad kohad on ilmselt Egiptus, Türgi ja Bulgaaria. Mujal pole see kõik hinnas nii popp või siis on oluliselt kallim. Türgi ja Bulgaaria siis suvi-sügis reis aga koolivaheajal on kõik muidugi kallim. Egiptus on sügis-kevad reisimiseks, talvel on küll ka õhtud jahedad ja ka bassein võin olla pisut jahe. 

Kui soojamaa reisi plaan on enne aprilli lõppu, soovitan Egiptust. Hurghada või Sharm el Sheikh. Reisikorraldajad Eestis on Kidy tour (ainult Hurghada), Novatours ja Tez Tour. Hotellidega ja nende hinnangutega saab tutvuda Booking. com, hotels.com ja tripadvisor.com hotellikirjeldustes.  Meri on praegu soe, ilm ka. Rahvas on rõõmsameelne. 

Soovitan Türgit. Pigem sügisel (sep) siis ei ole enam nii kuum ja ka merevesi veel soe :) nõustun kasutaja Lumimumm’ga eelarve suhtes.. hetkel Türki reisid kuskil 400-500 euro ringis (inimese kohta) kõik hinnas hotell.. 

Ei ole öeldud reisi aega. Kui suvi, siis ehk kohe koolivaheaja alguses minna, Paljud ei kannata juuli ja augusti kuumust lõunareisil. Minu lemmik on Türgi ja september. Kui tahad väljasõitusid teha, osta ekskursioon tänavabüroost, mitte meie reisikorraldajalt - odavam ja usaldusväärne. Kõik hinnas reis tuleb odavam kui iga päev väljas söömas käimine, samuti pakub rikkalikuma valiku kohalikust toidust. Esimese pikema reisina on pakettreis mõistlik.

Pakun ka Türgit paketireisina,kuigi praegu juba hinnad "soolsed"....varajase tellijana oleks saanud mitusada euri odavamalt.


Ma kaaluksin ka Hispaaniat. Jah, juuli on igatahes palav, kuid meie laps kannatas seda hästi juba esimesel Hispaania reisil 3 aastaselt. Täpselt sama soojas türgis kannatas aastaselt peaaegu sama hästi.


Hispaania kõik hinnas hotellid on ka väga OK hinnaga. 
Lendab otse nii Vueling, kui Ryanair. Hotelli leiad näiteks bookingust. Rendiautod on seal ka soodsad.

Täpsustuseks - reisi eelarve on kuni 2500 eurot ja reisimise aeg pole praegu üldse paigas, sest pole kursis mis ilmadega kus riigis oleks hea puhata. Väga palavat ei talu meie perest vist keegi, aga selline kuni +30 oleks täitsa tore :)

Julgeks ka Türgit soovitada. Kemer ja see kant on ok, samuti Side.

Kõik hinna pakette vaata näiteks Nazar.fi lehelt. (väljalend Helsingist, kuid see pole väga suur peavalu)
Ise käisime Sides ja lapsed jäid mega rahule. Endile ei meeldinud kõik hinnas puhul see toidu üksluisus. Ei ole vaheldust!
Kui kuuma kardate, siis vaadake juuni lõppu juuli algust, meri on natuke jahedam, kuid pole väga hull.
August on jah kuum aeg, kuid selle elab täitsa üle. Lastele kreemi ja soovitavalt heledad t-särgid selga ja pole hullu miskit ;o)
 

Saage ometi aru,et kui meil on sooja 30 C kraadi siis on ka õhuniiskus 90+ % ! Kui nt. Türgis on sooja 30-35 C kraadi siis õhuniiskus on 20-30%....

Soojataluvus ei ole tähtsusetu ja on igaühel individuaalne. Meie peres ühel hakkab Türgis, Hispaanias jne 30 C juures halb, teine aga oigab, et tahaks soojemat. Teine asi on toa konditsioneer, mis puhub külma õhku. Arstid hoiatavad, et kui vahe õueõhuga on 10 (täpselt ei mäleta) kraadi, on haigestumine tõenäoline. Viimati hakkas meil mõlemal öösel konditsioneerist külm ja siis osutus, et pult ei tööta, ainus nõu oli uksekaart ja sellega elekter välja.