Esimest korda Gran Canarial

Tere,

Oleme minemas kolmese seltskonnaga aprillis Gran Canariale. Natuke oleme vaadanud ka mida saarel oleks huvitavat teha ja tundub et autot pole mõtet võtta rohkem kui 2-3 päevaks (reis kokku 8 ööd).

Ööbimiskoht jääb meil saareossa nimega Puerto Rico. Kas on soovitusi kuidas saada lennujaamast sinna ja tagasi (lennuk jõuab pühap kell 22:30 ja väljub esmasp kell 19:50).

Mida soovitaksite vaadata, kuhu minna saarel?

Kus on head söögikohad?

Igasugused soovitused on oodatud, kuna pole varem käinud seal ja ei tea mida oodata.

1
2

tere tegelikult võib juhtuda et auto rent ,9 päeva ,otse lennujaamast võib osutuda odavamaks kui Puerto Rico-st 3 päevaks + eraldi lennujaama transport (lennuk saabub suht hilja) http://www.pluscar-grancanaria.com/ http://www.grancanaria.com/patronato_turismo/40533.0.html http://www.espanja-loma.fi/Gran-Canaria/artikkelit/gran-canarian-10-parhainta-rantaa http://www.gran-canaria-info.com/ https://adventuregrancanaria.com/9-isolated-gran-canaria-beaches/

3
0

See on tõsi, et kohapeal võibolla on kallim kui pikemaks ajaks ja kohe rentida. Kui ei eksi, päeva hind oli 25-35€. Meie plaan oligi tegelikult ainult 1 päev trippida ja ülejäänud puhkasime Mospalamases. Meie lennuk tuli hommikul ja läks lõuna paiku nii, etliikusime hotelli ja lennujaama bussiga. Meie tegime tiiru saarele peale, käisime pealinnas, suuremates linnakestes, Puerto Rico rannas ega muud polnudki teha seal. Puerto Rico on ise suht väike linnake, kus mägede nõlval on hotellid ja ööbimiskohad ja keskel läheb tee.

1
0

Puerto Rico on juba selline koht, kus jalamehena läheb päris keerulisek, kui just suurem rannafänn ei ole ja päikesele ainult valu anda. Suhteliselt mägine oli minu meelest lauget ala palju polnud, oli küll nn orus, aga sellegi poolest. Meie võtsime http://www.autoreisen.es/ Cactuse nädalaks ja hind oli 100€, ennujaamas sai 20€ eest täis kindlustuse ka peale.´ Polo oli minu meelest 80€ nädal, kui ma ei eksi. Vaatasin, et kui võtta aprillis selleks ajaks nt C3, siis autoreisen pakub hinnaks 60€ (Cactus samma ajapeale 110€). Mina võtaks auto juba lennujaamast, oled ise enda kunn, võib juhtuda, et sul ilma autota transport + 3 päeva autot läheb kallimaks, kui 9pv rendikat. Arvesta kulud kokku, mis läheb ilma autota seigeldes, nt lennujaama transport edasi tagasi, kohapeal võtad äkki takso veel, teed veel paar liigutust ja ongi summa täis.

1
0

Soovitan ka www.pluscar.com seal juba hinnas sees ka kindlustus ja lisa juhi eest ka maksma ei pidanud.

1
0

Rentisime auto pluscar.com lehelt. Aitàh abi eest.

Kas on ka soovitusi mida saarel teha/näha, kus saaks head sööki/jooki?

1
0

Puerto de Mogan kõikse ilusam koht seal...

3
0

Saare keskosa on ilus, nt. Fataga. Palmitos Park- väga tore loomaaed, looduslikult kaunis kohas. Lisaks Puerto de Moganile soovitaks Anfi del Mar, saad sinna Puerto Ricost soovi korral laevaga. Väga kaunis valge liivaga rand. Las Palmase vanemad linnaosad jne. Söögikohtade osas ei oska aidata, aga Puerto de Mogani sadamas, no seal, kust allveelaev väljub, on mingid söögikohad, kus alati palju rahvast.

2
0

Kuidas Gran Canarial on lood internetiga? Kas saab kasutada mobiilset internetti?

0
0

Gran Canaria on euroopa liidus. Andmeside peaks olema igas riigis nüüd ühe hinnaga. Olin jaanuaris Tenerifel ja kasutasin telefonis aktiivselt internetti. Mingeid anomaaliaid küll jaanuari arves ei täheldanud:)

2
0

Mobiilne internett oli saadaval kõikjal. Vaid kohati saare keskel, mägiteedel katkendlik. Soovitaks ilusatest paikadest Terori, Firgast ja Puerto de Las Nievest. Võiks ka kerge jalgsimatka Roque Nublo kaljule ette võtta. Sealt ja mujaltki mägedest avaneb selge ilma korral kaunis vaade Tenerifele.

2
0

Soovitan ka minna päevaks ookeanile vaalu ja delfiine vaatama(nende nägemine pole küll 100% kindel alati). Meie käisime ning see oli üks reisi tipphetki. Peale seda enam pole nõus ühtegi delfinaariumisse minema.

1
0

Soovitus lennujaamast Poerto Ricosse saamiseks on näiteks transfeer tellida. Tuleb odavam, kui taksoga ja kui tellimise lisainfo kasti kirjutada "Please Gary from Scotland!" Siis saate ka laheda ja korraliku sõidustiiliga, inglise keelt rääkiva juhi, kes meelsasti jutustab teile ka sõidu ajal saarest ning auto on tal puhas, viisakas. Me tellisime siit : http://canaryforum.com/2/index.php/transfers/book

Sellel päeval, kui Poerto Ricost kaugemale ei viitsi minna, soovitaks paadisõidu bronnida. Mitmed firmad pakuvad ka hotelli eest peale võtmist ja pärast tagasi toomist + söök/jook. Nii et teil pole muud midagi vaja muretseda, kui et ujumisriided ja päevituskreem kaasa saaks. Neti teel saab näiteks piletid ette tellida, pärast näitad mobiilist ette selle lihtsalt. Me võtsime delfiini vaatluse. Saab ka kohapeal sularahas kai pealt osta (neti teel teevad osad pakkujad soodukat ning siis pole ohtu, et üle lastakse millegagi) Me tellisime siit näiteks: https://www.okgrancanaria.com/en/gran-canaria-boat-trips/

Kohe rannas on ka sukeldumist võimalik õppida. Top Diving'u õpetajaid soovitaks küll. Nad on väga lahedad ja sõbralikud. https://topdiving.net/try-scuba-diving/

Selle lehekülje peal on veel erinevate tegevuste jaoks võimalik pileteid osta. Meil näiteks plaanis minna baggidega sõitma. https://www.okgrancanaria.com/en/tours/buggy-tour-gran-canaria/

Kui jalutada viitsite siis Las Palmases soovitaks sõita Playa De Las Canteras'e ranna lõppu ja tulla jala mööda ranna äärt alla. Vanalinn on ka kena.

Botaanika aeda soovitatakse ka minna aga me sinna kahjuks esimesel korral ei jõudnud, kuid see sügis on kindel plaan jõuda.
See peaks kodulehekülg olema: http://www.jardincanario.org/

Söögikohti on palju ja suurem osa on ka head. Samuti on ka palju rahvast igal pool kohvikutes tiksumas. Enne reisi guugeldasin Las Palmast ja Poerto Ricot, märkisin rohkem huvi pakkuvamad kohad üles aga kohapeal olles otsustasime ikka käia seal istumas, mis hakkas millegi poolest silma või kus oli vabu kohti.

2
0

Hei-hei,

No Maspalomase liivadüünid vaataks kindlasti esimesena kohe üle, olge valmis, et silmad-kõrvad-juuksed on liiva täis ja seda saab siis veel mitmeid päevi sealt välja noppida! Aga lausa kõrbe tunne tekib kohati!

Siis soovitame sellist vaateplatvormi nagu Mirador Astronómico de La Degalloda de La Yegua, mis vaataks nagu Gran Canaria oma "Grand Canyon"isse. Sealt tasub edasi kindlasti mööda ilusaid käänulisi teid pidi võtta suund sisemaale, sest see üllatab väga... Gran Canaria rannik tundub ehk esialgu selline natuke madal, pruun ja liivane, siis sisemaa on hoopis midagi muud - rohelus, nunnud külad ja ilusad mägiteed! 

Tejeda küla on üks ilusaimatest küladest Hispaanias, käige seal kindlasti ja leidke mõni kohalik restoran lõunapausiks! Sinna otsa kohe soovitaksime Firgast, seal on üks tänav kustpidi voolab alla väike juga mille lõpus on purskkaev, ning Arucas, kus asub arhitektuuriliselt väga uhke San Juan Bautista kirik (kui kohale jõuate siis näete millest jutt käib!). ja Arucase linnas on peale rummitehase ka armas väike park, mis meenutab veits botaanikaaeda.

Roque Nublo on muidugi ka üks peamistest vaatamisväärsustest ja seal ligidal külades on ka väikeseid kohalikke restorane, kuhu tasub sööma minna! 

Pealinnas Las Palmases on kaunid just Vegeta ja Triana linnaosad. Ja saare üks maalilisematest randadest on Playa Amadores, see on teil seal üsna külje all.

1
0

Tere, küsimus hiljuti käinutele - kas lennukis peab ikka maskitama? Ja kas saab kindlasti ID-kaardiga või peab pass olema? Ja kas peab täitma selle maale sisenemise vormi või piisab ainult läbipõdemise tõendist. Uurisin küll igalt poolt, aga jäi arusaamatuks.

0
0

Jaanuar 2022 kogemuse põhjal soovitan kindlasti võtta rendiauto kogu perioodiks (kui hinnad vähegi lubavad). Peatusime Puerto de Moganis ja 10p tripile tuli see hinnaliselt mõistlikum, kui maksta taksot. Samuti ei ole mul seni nii head autorendi kogemust olnud - kindlustus hinnas ja lapsetoolid tasuta. Kui autot kätte saades viitasin kriimustusele kapotil, siis rendimees vastas muretult, et kriibi palju tahad, meid ei huvita, kõigil on hinna sees full kindlustus.

www.cabreramedina.com

1
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased