Esimest korda lennureisile

Tere,

Ma väga vabandan kui siin mõni taoline teema juba on, otsinguga ei leidnud küll midagi, ning kui siin mõnele mu küsimusele juba vastus olemas on, kuid kuna olen pehmelt öeldes pabinas, siis eelistaksin kui info kuskil ühes kohas koos oleks.

Nimelt lähen varsti esimest korda lennukiga välismaale (Estonian Airiga Londonisse, juhuks kui see tähtsust peaks omama) ja sellega seoses on mul tekkinud hunnik (arvatavasti) rumalaid küsimusi. Üritan kuskilt otsast alustada. Palun ärge väga kõvasti naerge, usun, et rohkem reisinud inimestele näivad need küsimused tõesti totrad.

Nagu aru saan, peaks lennujaamas kohal olema ca 1,5-2h enne lennuki väljumist, piletid on mul internetist ostetud, kuid kas peaksin need välja võtma mõni päev enne sõitu või piisab sellest, kui samal hommikul lennujaama jõudes nad kätte saan? Kuskilt jäi silma, et kõik kaasavõetavad vedelikud (sh. kreemid jms) tuleb pakkida mingitesse kilekottidesse? Kust neid kilekotte saab ja kui palju nad maksavad? Ning kas ühte kilekotti läheb üks asi või võib mitu ühte panna? Ja kas pakkida tuleb ainult salongi kaasa võetavad asjad või ka need, mis suures kohvris on? Kas akulaadijad ja suuremad elektroonilised asjad (a´la videokaamera) võib panna suurde kohvrisse? Ega neid mingi x-ray masinaga läbi ei vaadata, mis elektroonikat kahjustada võib? Kas näiteks küüneviili võib kaasa võtta, kui ta pagasisse minevasse kohvrisse panen? Kas lennukisse MP3 mängija võib kaasa võtta? Kas mulle antakse lennujaamas mingi lipik, kuhu oma nime ja asjad peale kirjutan, et kohvrit tuvastada võimalik oleks või pean ma ise mingi sildi kohvri silditaskusse tegema (kohvri tagaküljel on selline väike kiletasku moodi asi)?

Ja üleüldse, mida kindlasti teadma ja silmas pidama peaks?

1
234

Piletite kohta ei oska ma täpset infot anda. Arvan, et saad nad samal päeval enne check-in'i ka kätte. Kilekottidesse tuleb pakkida vaid vedelikud, mida sa tahad võtta käsipagasiga lennukisse. Suurde kohvrisse võid laduda kreemipotsikuid ja vedelikke nii palju kui pagasisse mahub. Käsipagasis kaasa võetavad vedelikud ja kreemid peavad olema max 100 ml pakendis ja need pannakse ühte kilekotti. Kilekotte saab minu teada lennuki peale minnes. Tallinna lennujaamas peaks see koht olema just enne passi- ja pagasikontrolli üks laud, kus küsitakse, kas vedelikke on ja sealt sa selle koti saadki. Kott mahutab 1 liitri ja kui leiad ise kusagilt neid mini-grip kotte, mis on taassuletavad, siis saad ise ka liitrise mahutavusega koti kaasa võtta ja oma potsikud sinna laduda. MP3 võib kaasas olla küll aga see võib töötada vaid lennu ajal. Õhkutõusmise ja maandumise ajal on see keelatud. Nagu ka mobiilid, mis peavad olema küll kogu reisi vältel välja lülitatud. Oma koti pead ise lindi pealt ära tundma. Parem oleks sellele kas nimi peale kirjutada või mingit muud moodi ära märgistada. Mina olen näiteks paela käepideme külge sidunud. Akulaadijad ja videokaamerad.. samuti mobiilid võib panna suurde kohvrisse küll. Pole kunagi kuulnud, et need kahjustatud on saanud. Vähemalt mitte mingi x-ray masina pärast. Rohkem ei oskagi soovitada muud kui ainult reisi nautimist. :) Edu!

0
0

Vedelike kohta veel seda, et sa pead oma vedelikud kõik ühte 1 liitrisesse kotti ära mahutama. Ülejäänud pead pagasisse panema.

0
0

Ära pabista, paljudel esimene lennureis viimaseks jääbki. Ükski lennuk pole veel õhku jäänud.

0
0

Kilekotte müüakse Tallinna Lennujaama R-kioskis ja need maksavad 5 krooni tükk. Enam registreerimise lauast neid ei saa. Üldiselt elektroonikat, nagu video-ja fotokaamerad võib salongi kaasa võtta, sest ei ole garanteeritud, et need äraantavast pagasist rändama ei lähe (st. neid lihtsalt varastatakse. Lausa soovitatakse endaga ühes võtta.

0
0

:)

0
0

Piletid saad samal päeval lennujaamast kätte küll (juhul muidugi kui ostes märkisid nende kättesaamiskohaks lennujaama), aga arvesta igaksjuhuks kohe pool tundi aega juurde kui seal peaks järjekord olema.

0
0

PILET See, kust Sa selle kätte saad, sõltub sellest, millise koha valisid piletit ostes kättesaamise kohaks. Kui ei mäleta, helista lennfurima infosse ja küsi järele. Meieli teel pidi Sa kindlasti saama ostu kinnituse koos bronneringunumbriga (ka PNR-number). Seda läheb vaja info saamiseks.

LENNUJAAMA KOHALEMINEK Et kindel olla, ole vähemalt 1,5 tundi enne lennujaamas.

ÄRAANTAV PAGAS Sinna võid panna peaaegu kõike, mida tahad. Erandiks peamiselt relvad, lõhkeained jmt. Aga neid normaalne inimene niiehknii ei transpordi (ja enamasti ka ei oma). Kindlasti pane pagasisse kõik vähegi terariistu meenutavad asjad -- taskunoad, korgitserid, küüneviilid (need on tegelikult küll teatud mõõtmeteni lubatud ka salongis, kuid ärahoidmaks jägelemist urvakontrollis, on need lihtsam pagasiga ära anda) ning kõik vedelikud, mille pudel on suurem kui 100 ml! See, et Sul on 150ml pudel, mille põhjas on ainult kolmandik vedelikku, ei loe turvakontrollis midagi ja jääd sellest pudelist lihtsalt ilma! Minigrip kilekotte üldiselt lennujaamas enam tasuta ei jagata. Küll aga saad neid sealt osta. Hoiatus! Ära pane äraantavasse pagasisse hinnalisi esemeid -- võid neist ilma jääda.

Hea, kui Sinu pagasil on mingi eritunnus, mille järgi ta ise hõlpsalt ära tunned. Sihtlennujaamas liiguvad kõikide reisijate kotid-kohvrid mööda linti ning igaüks peab enda oma ise üles leidma. Sulle antakse küll pagasikviitung (kleebitakse tavaliselt pileti külge), kuid praktikas neid reeglina ei kontrollita.

SALONGIPAGAS Kõik hinnaline ja elektrooniline, mida kaasa võtad. Samas jälgi salongipagasi mõõtmeid ja kaalu. Kui selle ületad, võidakse Sind mitte pardale lubada.

Õhusõit on üks turvalisemaid transpordiviise üldse -- seega HEAD ja MÕNUSAT LENDU!!!

0
0

salongi kaasa e KÄSIPAGASISSE võta kõik hädavajalikud ja kallisasjad: dokumendid, piletid, raha, foto-videokaamerad. mõni rõivaese, ilma milleta hakkama ei saa, kui registreeritud pagas kaduma läheb. nn REGISTREERITUD PAGASISSE paki kõik vedelikud hoolikalt mitmekordsetesse kilekottidesse, sest pagasiruumis on alarõhk ja tirib sageli deodorandid-parfüümid-sampoonid pudelist välja ja rikub kohvri sisu. mul on olnud seda, nüüd olen targem. aga uuri tallinna lennujaama kodulehelt veel üle keelatud ainete nimekiri, see on päris lõbus. sealtsamast täpsusta ka käsipagasi maksimummõõdud, need muutuvad alatasa. või helista lennujaama infosse. küsimus: kas erinevatel lennufirmadel on erinevad käsipagasi mõõdud?

0
0

Kilekott katsu ikka kaasa võtta, sinna saab oksendada, kui tiib küljest kukub ja lennuk pöörlema hakkab.

0
0

Kaasa võid võtta TÜHJA pudeli mille võid pärast turvakontrolli veega täita kui tahad :) ja küüneviil on jah targem panna äraantavasse pagasisse

0
0

kui lennuki aknast lennuki tiiba näed vaata kuidas se öötsub.....

0
0

Tänan vastuste eest, alla kukkumist ma ei karda, sest mina seda (loodetavasti) ei põhjusta ja kui surma saan siis ei ole ju minul enam millegi pärast muretseda. Aga sellegipoolest, tänan ka huumoorikate vastuste eest.

Pigem pabistan selle pärast, et omaenese lollusest maha jään või midagi ära kaotan, seetõttu küsiks veel, et kas lennujaamas on asi nii korraldatud, et iga loll saab aru kuhu ta minema peab ja mida tegema? Noh et näiteks kuhu ma äraantava pagasi viima pean jne. Ja kas Estonian Airil on selles kõige odavamas klassis piletid nummerdatud või istub igaüks sinna kuhu tahab (umbes nagu kooliekskursioonidel, kus bussi saabumisel läheb küünarnukkidega tagumiseks ja trügimiseks, et ikka kähku kõige tagumisse pinki istuma saaks)?

0
0

Pagasi annad ära seal,kus check in'igi teed.(ehk siis koht, kust saad pardakaardi). Tallinna lennujaam on nii väike ja lihtne, et näed kohe check in'i punkte. ekraanidel on kirjas, millisele lennule check in parajasti toimub (nt on kirjas: Estonian Air London ja lennu nr). Siis lähedki kohe järjekorda ja teed mis palutakse. midagi keerulist ei ole :) Suuremates lennujaamades on igalpool viidad üleval. Londonisse jõudes kasuta kambavaimu ja mine teiste järgi :)

Segadusse sattudes saab alati kuskilt infost või mõnest muust letist abi paluda.

0
0

Vaata lennujaamas tabloolt, kus toimub Estonian Air'i lennule registreerimine ja pagas võetakse sul sealsamas ära. Igal pool on sildid ja tablood väljas, nii et ära ei tohiks ikka eksida. Kui midagi on ebaselge siis küsi mõnelt lennujaama töötajalt või infolauast. Tallinnas piisab kui lähed 1-1,5 tundi varem, aga tagasi tulles Gatwickis varu minimaalselt kaks tundi. Ma läheks isegi varem, seal võivad pikad järjekorrad olla. Kohad lennukis on nummerdatud.

0
0

Pilet alumisse paremasse nurka trükitakse check-in-i ajal sinu koht lennukis (näiteks 16B: 16. rida, iste B) ja värava (Gate) number. Tallinna lennujaamas on väravatel ühekohalised numbrid, suuremates lennujaamades mitmekohalised ja neilgi on tähed sees - näiteks "gate C-13". Lennujaamades on alati üleval suured sildid, mis väravate poole juhivad.

0
0
1
234
Lennupakkumised
Reisikaaslased