ESTA kontaktisik USA-s

Kas ESTA taotluses küsitud sealse kontakti tel. Nr küsimisest saab kuidagi mööda ka? Kui lähen puhkusereisile mitte kellelegi külla siis panen hotelli tel nr?

Seal oli minumeelest kirjas, et tuleb panna UNKNOWN kui ei ole kedagi.

Hotell sobib väga hästi elukohana. Mina panin selle aadressi ja kõik oli OK!

Kas see telefoninr oli kohustuslik? Ma täitsin ESTA taotluse ära ja mingit sellist kohta ei mäleta :)
Ma lähen muidugi USA-st otse Kanadasse edasi.

Ma panin eelmine aasta kõik unknown ja midagi ei juhtunud, alles Tallinna lennujaamas andsin hotelli info ja kõik, muidugi tuli ankeet täita enne kui lennuk USA jõudis a selle saad lennukis.

Mul on hoopis selline küsimus - Esta taotlus on rahuldatud ja kehtiv, aga kas ma pean selle kuidagi ka paberil välja trükkima ja kaasa võtma, või kontrollivad lennujaamad seda ise elektrooniliselt? Kiirel vaatlusel nagu ei näinudki seda kohta, kust selle välja saaks printida?

Jaa, trüki välja. Võib su elu palju kergemaks teha. Seal on ekstra nupp selle jaoks. (Vähemalt üleeile oli, kui ma enda oma trükkisin.)


Parem, kui trükid ka oma hotelli jne andmed paberile. Seda võidakse küsida suva kohtades, ammu enne lennuki peale saamist. 

Tänan vastamast! Trükin siis ka. Mul küsimuse tekitas see, et vist ootasin mingit muud dokumenti, kenasti suurelt 'ĺubatud''peal ja ametliku näoga. Nüüd sain aru, et seesama taotlus tulebki välja trükkida, et lubatud, on üsna väikeses kirjas ja vaja on tegelikult taotluse numbrit.

Kui juba Tallinna Lennujaamas kontrollitakse hotelli broneeringut, siis kas piisab, kui näitan ainult esimese hotelli oma, kus peatun paar päeva? Tahaks ikka majutust kohapeal oma silmaga üle vaadata, mitte põrsast kotis osta.

See kontroll on tasemel "kas teil on ESTA väljatrükk kaasas? kas te vajadusel oskate USA piiril öelda, kuhu lähete?". Reaalne bronn ei huvita kedagi.

Mul polnud ESTA-sse märgitud hotelli, alles customsis USA-s näitasin, kus hotellis viibin ja kõik oli korras :-) prindi kindlasti ka hotelli bronneering välja, kui miskit küsivad, saad kohe näidata.. telefonist näitamine võib kalliks minna.

Oehhh, nüüd lugesin ühest teisest teemast, et netis on ka fake lehed ESTA taotlemiseks, kus tegelikult kasseeritakse vaid raha. Google otsing pakkus esimesena selle lehe: 


Täitsin taotluse seal ja arvelt läks maha u 11 eurot vist. Kas see leht on siis fake ja pole üldse mõtet 3 päeva oodata, vaid teha taotlus uuesti Homeland Security lehe kaudu?

Arvatavasti pole fake, aga imelik, et ainult 11€ maksid.

"Our professional review and ESTA processing services cost USD 88.00 per application, which includes the mandatory US government fee of USD 14.00."

Mhmh, vähe rohkem läks jah. Ja sellel ametlikul ESTA lehel ei teata minu taotlusest midagi. Kirjutasin, et soovin raha tagasi ning broneering vabastati 20 minutiga. Mul on netis majandamine väga keeruline praegu, olen laevas ja nett on nii halb, et te ei ole nii halba kunagi näinudki. Oli tarvis ESTA teha ja telefoniga kuidagi sain google otsingu läbi sellele lehele, millele eelmises postituses viitasin. Tundus ametlik leht ja seda kohta, kus nad hinnast kirjutavad, ei ole ma siiamaani üles leidnud.

Nüüd pean jälle ootama, kuni nett vähe paremaks läheb kunagi, ja saan uuesti proovida.

Hind oli neil kirjas kohe taotluse esitamise rohelise nupu all. Aga, et edaspidi ikka õige lehe inimesed leiaks, siis ametlik leht, üks ja ainus, on see: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/application.html?execution=e1s1