trip-krainetrip-ukraine-dark
Fenix taskulamp

Otsisin kaua endale kvaliteetset taskulampi, mis oleks väike, vastupidav ning näitaks kaua ja kaugele. Erinevaid foorumeid ja you tube videosid sirvides sain teada, et hetkel vaieldamatult parim seesugune lamp on Fenix. Lamp osutus sedavõrd heaks, et otsustasin lampe Eestisse tooma hakata. Kel huvi vaadaku lähemalt: www.taskulamp.ee

See on tore uudis, ilmselt näed nüüd pimedas kaugemale ;)

See on küll huvitav jah, et kasutaja "martenmer" leidis endale pärast pikki otsinguid internetist taskulambi, aga Fenixi kontaktide all oleva kolme nime seast leiame ka sellise nime nagu Marten-Ingmar Merivee. Huvitav kokkusattumus :P

siim77, ära narri midagi, sest äkki ta ei teadnud, et ta ise neid lampe müüb ja ostiski rumala peaga kuskilt kaugelt?

edit: tegelikult hakkasin mõtlema, et äkki tüüp lihtsalt oma lambist nii vaimustusse sattus, et otsustas neid ise kahh Eestis turustama hakata. Samas reklaami oleks võinud vähe teistmoodi teha..

Tegelikult julgeks lampidest soovitada MICA firma toodangut.

Kuna koduleht oli piisavalt halva loetavusega, samas trip.ee on igati hea loetavusega, siis jätaksin selle reklaamitegija vastata järgmise küsimuse:

Kas teil sellele lambile on ka miskit konkureerivat toodet pakkuda:

http://en.petzl.com/ultra/ultra-concept.html

Eestis müüb neid hetkel näiteks Elfa Elektroonika: http://www.elfaelektroonika.ee/cgi-bin/web_store.cgi?artnr=80-946-33

:) Triplekixil on täitsa õigus. Nii oligi, et otsisin-leidsin-meeldis-tõin Eestisse. Vabandan, reklaamimees ma pole, seega turundusnippe ei tunne.. Mingi suvalise "uhuu" nime alt on igaüks kõva mees arvama, soovitama ja kritiseerima. Mul polegi olnud hetkekski kavatsust enda isikut varjata - selleks lihtsalt puudub igasugune põhjus.

Mis puudutab jaanuse poolt väljakäidud lambi võrdlusesse, siis lühidalt öeldes teeb antud tootele silmad ette mistahes Fenixi LD või PD seeria lamp (neid saab kasutada ka pealambina) - nende eelisteks on:

  1. 5x soodsam hind;
  2. multifunktsionaalsus - saab kasutada nii pealambina kui ka tavalise taskulambina, samuti on olemas ka rattakinnitus ning relvakinnitus, lisafiltrid jms lisavarustus;
  3. vastupidavus - lambid on vee- ja põrutuskindlad, valmistatud lennuki alumiiniumist, karastatud löögikindel klaas, led'i eluiga 50 000 tundi jne.;
  4. vahetatavad akud (pikaajaliseks järjepidevaks kasutamiseks saab kaasa võtta mistahes koguse akusid);
  5. samuti on lampidel olemas 6 erinevat valgureziimi (sh strobo ja SOS reziimid)
  6. valgusvihk ulatub turboreziimil kuni 220m!
  7. kuna lamp on digitaalselt reguleeritud, kindlustab see püsiva valgusvoo kuni akude täieliku tühjenemiseni (tavalampidel hakkab valgusoog tuhmuma paralleelselt akude tühjenemisega)
  8. lambi mõõtmed: pikkus olenevalt mudelist ca 10cm; kaal olenevalt lambist kuni 60g (ilma patareide ja peapaelata)

Võrdluseks: Jaanuse poolt viidatud Pealamp Petzl lühikirjeldus(elfaelektroonika kodulehelt)

Veekindel Petzl pealamp sisaldab LED moodulit, mis on suuteline tekitama võimsat valgusvoogu tugevusega 350 luumenit. Valgustusulatus on reguleeritav vastavalt vajadusele. Reguleerimisvalikuteks on 40 (17), 80 (5) või 120 (1,5) meetrit (sulgudes sisaldub pealambi aku tööaeg valitud režiimis). Pealamp sisaldab 2000 mAh akut koos oleku indikaatoriga. Pealamp on kasutatav mistahes ilmastikutingimustes (IP66 kaitseklass). Kaal 345 g.
Hind: 5275.80 EEK

Kel huvi, leiab rohkem informatsiooni kodulehelt kui ka netist otsides. Erinevate lampide võrdlusi on nii you tube-s kui ka erinevates foorumites. Edu ja Jõudu!

Milleks sellist häma üldse ajada, nagu sa algses postituses tegid? See jätab sust eriti lolli mulje. Kui tahad müüa siis müü siiralt, mis sa keerutad. Jutt on umbes sama, et käisin reisil mingi reisifirmaga ja hakkas hullult meeldima, külastage selle firma kodulehekülge, see on juhtumisi minu enda firma.

Fenixi lambid peaks olema hea kraam, see su praegu päästab... :)

usaldust ei ärata. Osadel kvaliteetlampidel on kuni eluaegne.

igatahes kirjelduse järgi hea hinna/kvaliteedi suhtega.

näiteks enam vähem ühes hinnas Maglite LED 4D Flashlights - 1195 EEK Matkaspordist

või siis see Fenixi PD30 Premium Q5 - 1000 EEK

Ise vajan lampi mägedes jalgsimatkamiseks, telgiga ööbimised. Nii palju,kui ma ise toodete omadustest välja loen,siis Maglite omab valguskiire juhtimiseks kaks asendit - Flash ja tavaline,kuid siiski suht kitsa valgusvooga,lihtsalt ümbruse või telgi valgustamiseks laia nurgaga pole võimalik. Valgusvihu kaugust Maglite puhul ei tea ja ka sellest ei saa aru,kas valgusvoog nõrgeneb paralleelselt patareide kulumisega? Sellel Fenixi mudelil on viis valgusrezhiimi- turboreziim kuni 200m kaugusele ja kõige nõrgem säästurezhiim.Kui Fenixile osta juurde lisavidin - hajuti,(90 EEK),siis on ta võimalik panna püsti nagu küünal,hajuti otsa ja saad mingisuguse laianurgaga valgusti,(telgis vms). Kaal on Maglitel tunduvalt raskem,kui Fenixil,kuid ilmselt on see taotluslikult,sest seda lampi saab ka löögiriistana kasutada ja siis suurema kaaluga esemega on ka suurem löögitugevus.Samas niisama päevasel ajal seljakotis tassid jällegi oleks Fenixi väike kaal kasulikum. Ilmselt on mõlemad mudelid ühtviisi löögi-ja veekindlad. Kuna akusid ma metsikult mägedes viibides laadida ei saa,siis tuleb tassida kaasa kogu patareivaru.Maglitel on tavalised "D" tüüpi patareid ja Fenixil "CR123A". Ma ei tea,kummad patareid on odavamad ja ökonoomsemad. Kellel on kogemusi,andke märku,et saaksin otsustada - ega aega eriti polegi!