Filipiinide kohta rida küsimusi

Tervitus!

Planeerin Filipiinide külastust aprillis ning olen end üritanud kurssi viia sealse eluoluga, hindadega ning ka võimalike marsruutidega. Siinsest foorumist on palju kasu olnud. Samas mõned küsimused on õhku üles jäänud. Ehk mõni foorumlane oskab abistada:)

Reisikestuseks planeerin 4 nädalat ning plaan liikuda mitmetele foorumlastele sarnast teed pidi: HKK - Cebu (sh Bohol) - Boracay - El Nido - Puerto Princessa - Kota Kinabalo - Macau - HKK. Siselennud üritan võtta võimaluse korral Cebu Pacificuga.

 1. Ei õnnestunud välja lugeda, kui pikaks ajaks viisa Stockholmi saatkonnast antakse. Hakkas silma, et Soome ja Rootsi on 21 päeva viisavabad. Loodetavasti õnnestub viisaga kuni kuu aega seigelda seal? Ega ei ole Väliminnist kuulda olnud vihjeid viisavabaduse suunas (nt Brasiilia kohta tuli täna positiivne uudis)?
 2. Raskusi on pääsemisega Caticlanist El Nido'sse. Seair peaks kodulehe andmetel seda marsruuti läbima tipphooajal, kui hetkel sihtkohtade valikus ei paku seda välja? Samuti jäi segaseks, mis ajaperioodil seasonal route toimib. Samuti peaks ta kord nädalas oma minilennukiga Puerto Princessa'st Kota Kinabalo'sse lendama, kust saaks AirAsia'ga edasi Macausse. Samas aga ka AirAsia koduleht ei näita sel suunal ühtegi toimivat lendu, kuigi menüüs on see marsruut olemas. Kas on ehk põhjus selles, et lennufirmad on kulude kokkuhoiule viidates hakanud vähem tasuvaid liine kinni panema?
 3. Sain aru et postitustes soovitatakse LP asemel Rough Guide soetada. Millega LP viimane versioon on puusse pannud?
 4. Sisuliselt peaksid külastatavad kohad Filipiinidel (va Cebu) olema suhtkoht rahuliku eluoluga ning oluliselt väiksema turistidehulgaga kui võrrelda Samui või Phuketiga?
 5. Mitmete tripi postituste lugemisest on jäänud kahepidine mulje hinnatasemest. Mõni on kommenteerinud et Filipiinid on üks kõrgema hinnatasemega Kagu-Aasia riike (et hinnad võrreldavad Eestiga ja isegi kõrgemad), samas teistest postitustest loen välja, et mõnusalt odav eestlase jaoks. Kas peaks olema nii, et toit ja alko on sarnase hinnaga nagu Tais, samas hotellide keskmine tase on kehvem ning ka mõnevõrra kallim? Et transpordi (bussid, laevad) ning ekskursioonide peale läheb märksa suuremas koguses raha?
 6. Kui kevadel minna, kas siis peaksid teed olema paremas korras, st ei ole ohtu et bussid põlvedeni ulatuvasse mutta kinni jäävad (kuna kuuma- ja suhtkoht kuivaperiood sel ajal)? Kas rollerilaenutus toimib seal saartel?
 7. Mille vastu tuleks vaktsineerida? Kas A ja B hepatiidivastasest süstist piisab? (ei ole veel jõudnud paldiski maanteelt läbi käia)

Aitäh kõigile, kes suudavad abiks olla:)

1
23

Osades punktides saan oma teadmisi jagada:

 1. Minu passis on viisa kehtivusajaks 3 kuud. Viisataotluses oli seal viibimise pikkuseks 3 nädalat. Seega ei tohiks selle poolega probleeme tekkida.
 2. Mina isiklikult ostsin RG ühe netipoe kommentaaride põhjal. Aga mingi tagasiside saad, kui loed Amazoni kommentaare. On nii häid kui halbu review'sid nagu ikka.
 3. Praktilist kogemust ei oma, aga nii palju, kui oma reisiks olen uurinud, siis hinnatase võiks olla jah Taiga sarnane või odavam.
0
0
 1. Boracay oli nädalavahetusel kindlasti Samui või Phuketiga võrreldav. Aga äripäevadel oli üllatavalt rahulik.
 2. Alkohol oli odavam ja parem kui Tais. Nt Tanduay 15 aastat vana rummi sai u 100 krooniga kätte. Õlu oli kah odavam ja kohalik sortiment veidi suurem kui Tais.

Puerto Princesas soovitan kindlasti üles otsida restorani Kalui- parim atmosfäär ja toit. Kaks aastat tagasi maksis nende kolmekäiguline eripakkumine kahele 350 peesot.

0
0

Jõudsime Filipiinidelt tagasi 8.dets, olime kohal paar nädalat. Infot võin ikka jagada, paari nädala jooksul peaks ka blogi ülesse saama. Meie marsruut oli Hong Kong- Manila-Mindoro saar- Manila- Puerto Princessa- EL Nido-Puerto Princessa-Manila- Boracay-Manila- Hong Kong

Viisa peaksid 4 nädalaks probleemivabalt saama. El Nidosse saamine ongi paras peavalu. Meie sealolekul SeaAir sinna ei lennanud ja ega pole vist teada, kuna ka lendama hakkab. Kuna sa lähed alles kevadel, siis võib liin avatud olla. Kui nad selle liini avavad, siis teevad seda tipphooajal. Kui liin avatud pole, siis PP-st konditsioneeritud väikebussiga El Nidosse. Sõit kestis 5-6h ja on paras piin. Pileti hind odav 600 peesot.

Meie käisime RG raamatuga ja sellega võis küll rahul olla. Mis puudutab hinnataset, siis Eestiga seda üldjuhul võrrelda ei saa (va mõnes mõttes Boracay). Üldiselt restos söömisel praad 40-60kr, õlu (soovitan soojalt San Miguel Light)10kr, rumm +cola 12kr, puuviljad megaodavad, siselennud keskmiselt 500-600 kr.Majutus üldiselt hea hinnaga Õnnestus saada nt Mindorol kondiga ilus tuba 200kr öö, EL Nidos sama hinna eest tavaline ventikaga tuba, Boracayl kondiga tuba 500-600kr. Bussid, laevad ei ole väga kallid, aga kui plaanid palju siselende võtta, siis nende peale (lisaks terminalitasud jms)võib lõpuks korralik summa kokku kuluda. Turismiatraktsioonide (paadirent jms) peale võib korralikult raha kuluda, kui ühe või 2 inimese peale paati soovite.

Aprillis ei tohiks üldiselt muda ja vihmaga probleeme olla, teed peaks sõidetavad olema. Rollereid saab peaaegu igalt poolt laenutada. Meie vaktsineerisime A+B, kõhutüüfuse, difteeria-teetanuse vastu. Võtsime ka Malaronet.

Väga tore koht reisimiseks, soovitan! Kui veel küsimusi, lase tulla...

0
0

Ega te vist sukeldumas ei käinud- sellest midagi ei tea? Mis sai reisi highlightiks?

0
0

Calamiani saared Luzoni ja Palawani vahel on väge hea koht vrakisukeldumiseks. Kaheksa üle 100-meetrist Jaapani laeva on üpris madalas vees.

0
0

Sukelduma ei jõudnud jah, kuna aega jäi väheks. Selle eest sai kokku mitu päeva srorgeldades veedetud... Mindorol, El Nidos, ja ka Boracayl. Kuna vesi oli selge ja nähtavus hea, siis väga ei kripelda ka, et sügavamale ei jõudnud. Kuigi laevavrakk oleks kindlasti elamus olnud. Busuanga lähiümbrus jah vrakke täis, sukeldujatel seal kindlasti igav ei hakka. Aga sukeldumispakkujaid on kohapeal jalaga segada, vali ainult enda jaoks sümpaatne välja. Reisi pärle oli mitu: Bagisõit Mondoro saarel mägedesse, EL Nidot ümbritsevad saared ja võrratud snorgelduskohad, kohalikud kalatoidud.

0
0

Suured tänud nõuandjatele. Jään huviga ootama dj blogi. Muide, ega sa siselende Cebu Pacificuga teinud? Hiljuti lugesin ühest Cebu foorumist, et viimasel ajal päris mitmed reisijad ei ole rahul nende pakutava teenuse kvaliteediga. Et suht tavalised on lendude ärajäämised, kusjuures sellest ei pidavat teada antama samuti ning et need, kel lend mõne tunni jagu hilineb, peaksid olema õnnelikud et niigi hästi läks:)

Hea, et hinnatase on kagu aasia kohta igati mõistlik. Kas sa, dj, võtsid hotellid kohapealt?

Vana kohalikku rummi vaja nüüd küll paari liitri jagu kaasa osta:P

Tundub, et Filipiinide reisi üheks lahutamatuks osaks saab olema sukeldumine. Tuleb endale jõulukink teha ja sukeldumiskursustele minna:)))

0
1

Nii mõnigi siselend sai Cebu Pacificuga tehtud. Olin ka ise nende tüngalugusid lugenud ja interneti kaudu krediitkaardiga ei julgenud meie selle firma pileteid osta. Tegime kolm lendu ja üks oli probleemne...lend Boracayle canceldati tehnilise rikke tõttu. Esialgu tundus lennufirmal suva olevat, aga kui manageri välja sebisime ja talle natukene survet avaldasime, siis korraldati asenduslend, lisaks anti ühe siselennu tasuta kupong. Asenduslend toimus teisele lennuväljale ja sihtkohta viidi isegi Cebu poolt tellitud väikebussidega. Seega lõpuks lahendati asi väga viisakalt, aga üldjuhul ei pruugi asi nii hästi minna. Cebu lennukid on uued ja piletid teistega võrreldes odavamad. Ning kui tahtsid lennu päeval piletit saada, siis üldjuhul Cebul oli ainukesena vabasid kohtasid.

Hotell tuli kohapealt jah, seal valikut palju....jalutad rannas, kaupled ja valid sobivama välja.

Kohalik rumm on tõsiselt maitsev...isegi see kõige odavam (0,75l 18kr). Paradiis noh... :)

0
0

Hakkan homme hommiku ka Filpiinidele sõitma. Kuidas vihmapäevi on.. ja palju merevee temp. pakud.

0
0

Head reisi!

0
0

Aifule ka minu poolt toredaid reisi ja kindlat meelt peak seasonil hindade kauplemisel. Lausvihma sain ainult Filipiinidelt lahkumise päeval. Aga öösiti sadas ikka teinekord, samuti mõni päev peamiselt pilves oli. No merevesi lastebasseiniga võrreldav, 3h vees tundus nagu pikk vanniskäik. Temperatuuriks pakun 28-30 kanti.

0
0

Lisan siia meie reisikaaslase Katriinu poolt kokku kirjutatud blogi, kust leiate nii häid nõuandeid sinna reisimiseks kui ka mõningaid pilte! http://www.filipiinid.blogspot.com/

0
0

Tutvusin blogiga, päris põnev seiklus oli teil. Väga hea, et on reisi ja kulutuste poolt detailselt kajastatud. Sain nii mõndagi kõrva taha panna nii Filipiinide kui ka Hong Kongi kohta. Arvan, et ma mõne korra riskin võtta krediitkaardiga Cebu peale pileti. Eks näis kui heaks või mõttetuks ideeks see osutub. Kas Filipiinidel sai ka tavalise deebetkaardiga ATMst raha võtta, palju oli teenustasu ning kui hästi kaardiga maksmine toimis? Mis aastakäigu RG-d kasutasite? Kui palju oli selles nö aegunud informatsiooni?
Kas ka Palawanil ja Boracayl oli meresiile ja muid kahtlasi objekte merepõhjas?

0
0

Raha sai ATM-dest probleemideta. Hea oleks, kui kaasas oleks nii Visa kui Mastercard, sest automaadid tunnistavad omaks kord üht, kord teist. Sularaha tundus olevat kõige mõstlikum just automaadist võtta, sest mida kaugemal pealinnast, seda rohkem kursiga kottida saad. Teenustasud ei olnud suured... oli vist ca 50-60 kr 1200 kr sularaha väljavõtmise korral. Kasutasime 2007 septembri raamatut, II trükk. Info pidas enamjaolt paika ja sellist suurt möödapanekut nagu ei mäletagi. Merisiile on igalpool, ka Palawanil ja Boracayl. Aga merisiilid peamiselt korallide vahel, liivarannal neid ei kohta. Küll soovitan osta eestist või kohapealt sussid ujumiseks-snorgeldamiseks... sest nendega on tunduvalt muretum ringi sebida, ei pea igal sammul uurimistööd tegema.

0
0

Sai ise enne joule Filipiinidele saabutud ja hetkel on ilmad olnud vahelduvad. Eelnevalt Cebu, Bantayani, Boholi ja Malapascua saarel olid ilusad ilmad (natuke vihma oosel), aga nyyd viimased paevad Boracayl on suht pilvised ja vihma saab iga paev. Samas temperatuur on piisavalt korge, seega hullu pole vaga midagi. Pean ka ara mainima, et seni on paljukiidetud paradiisisaar Boracay osutunud koige mottetumaks peatuspaigaks. Kui siin sukeldumiskursusi poleks votnud, siis ei ole see koht minu arust pikemat peatumist vaart. ATMe sai kohatud enamvahem igalpool, kus kaisin ja raha valjavotmine polnud probleem (kasutan VISAt). Kasutan ka RG viimast valjalaset, aga suurema osa infot olen saanud kohalikega suheldes (kuhu minna, mida teha voi kui palju miski maksab).

0
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased