trip-krainetrip-ukraine-dark
Filipiinidelt Air Asiaga koju

See,et Air Asia on porobleemne lennufirma teadsin juba mõnda aega,aga sattusime ise äsja olukorda,kus lennufirma saatis meili,kus kirjas,et meie lend jääb üldse ära,mis peaks toimuma homme.Hetkel tundub,et jääme Boracay saarele sundasunikeks.Lennujaama info vastas kirjale,et tegeleme teie probleemiga kahe nädala jooksul..Kedagi huvita ,kuidas uuele lennule saada.Lennkid ei käi plaanijärgi vaid oodatakseseni,kui lennukitäis rahvast kogunenud ja siisstart.Manilas lükati selle tõttu lend 4 korda edasi ja passisime 8h..Lennujaam oli silmini rahvast täis

Meie olime kuu aega seal puhkusel ja meil oli kokku 7 Airasia lendu. Kõik lükati edasi- absoluutselt kõik :) Tavaline värk selle lennufirmaga :)

Meie olime 3 nädalat Filipiinidel. Lendasime Cebu Pacificuga. Märkasime Manilas, et AirAsia oli tühistatud ja teistes kohtades oli koguaeg edasi lükatud. Pidime alguses ka AirAsiale piletid ostma aga õnneks saime Cebu Pacificu promo hinnaga piletid. Meie 5-st lennust hilines ainult lend Laoagist Manilasse pea kaks tundi. Teised väljusid õigel ajal.

Korduvalt lennanud Tais,Vietnamis ,Kambodžas Air Asiaga .Kõik on siiani toiminud kenasti,ilma probleemiteta.Filipiinidel kasutasime viit Cebu Pacificu lendu,millest ainult ühe väljalend hilines.Ju see siiski Filipiinidel opereeriva Air Asia probleem ainult.

2014 kevadel seiklesin Kagu-Aasias ja siis tegin ka 3 lendu Air Asiaga. Üle poole tunni küll ükski lend ei hilinenud. Samas mul olid pikad vahed ka lendudel, nii et ka suurem hilinemine poleks probleem olnud - olin selle võimalusega arvestanud.

Tõsi küll, ükski neist lendudest polnud Filipiinidel. Seal lendasin Cebuga.

Kuigi välispidiselt on igal pool Kagu-Aasias justkui üks AirAsia kõik, siis AirAsia on Malaisia lennufirma. Mujal opereerivad AirAsia tütarfirmad nagu Thai AirAsia, Indonesia AirAsia jne. Filipiinidel tegutseb aga lausa kaks AirAsiat - Philippines AirAsia ja AirAsia Zest. Mõlemad lendavad ka Boracaylt Manilasse.

Võib arvata, et iga AirAsia tütarfirma on veidi erineva teeninduskultuuriga ja arusaamisega täpsusest. Reisijale muidugi vahet pole, mis firma käki kokku keeras, aga põhimõtteliselt on AirAsia komplekt erinevaid lennufirmasid. Kokkuvõtliku tabeli, mis firma kuhu lendab, leiab Vikipeediast.

Mina olen Air Asiaga lennanud kolm korda ja kõik on läinud kenasti. Äkki oligi siis minu õnn :)

Olles ise just 1,5 kuud Filipiinidel trippinud, võin öelda, et tegu rohkem Filipiinide probleemiga.Lendasime selle aja jooksul 9 korda ja mitte ükski lend ei väljunud õigel ajal. Kasutasime nii Cebu Pacificut kui Air Asiat. Mujal Aasias lennates on Air Asia üsnagi korrektselt toiminud.

Kuhu teil nii kiire on kogu aeg (enjoy and relax).Puhake rahulikult milleks tormata,kui lendu pole lendate järgmine päev või millal iganes. Korralik kindlustus korvab asjad ja koju saate ikka millalgi.