Viimased kommentaarid

Mäletad sa, kui palju see summa oli?

Veel paar küsimust. Kui lendan Ho Chi Minhist Laosesse, kas siis ei teki probleemi lennukile minnes, kui pole mingit approval letterit (nagu Vietnami puhul)? Samuti, kui suur summa tuleb lennujaamas valmis hoida ja mis valuutas? Pangakaardiga vist ei saa piiril hakkama?

Veigo, ma saan muidugi aru, et pole asja spetsialist - aga saad sa muidu asjast samamoodi aru, et ostes pileti, saab automaatselt ka viisa? FAQ justkui ütleks seda...

Osades kohtades ütleb broneerimissüsteem kohati, et pileteid saab osta 60 päeva enne - kas see vastab tõele? Ma pole broneerimist püüdnud lõpuni viia, seega ei tea, kas laseb ära osta või mitte.

Tere,

Lugesin siit teemast väga häid nõuandeid Mongoolia ja Transsiberi kohta.. küll aga tekkis mul kahtlus, kas nii mõnedki mainitud asjadest käivad nüüd samamoodi kui kolm aastat tagasi.

Mul oleks mõte lennata lennukiga Irkutski, käia Baikali ääres, võib-olla kuskil läheduses veel, sealt osta rongipilet Mongooliasse, seal olla mõnda aega (ehk 7 või 10 päeva) ja siis mööda Transsiberit Irkutskist tagasi Moskvasse. Kas peaks kindlasti ette ostma rongipiletid või leiab mingeid pileteid ka kohapeal - näiteks kui seal paar päeva ette osta?

Ideaalis ma ostaksingi ainult lennupileti Irkutskisse ja sealt vaataks edasi. Kogu reisi pikkuseks võiks olla umbes kolm nädalat.

Reisiaeg oleks juuli või august.

Liina

Mina lendasin Sitsiiliassenii: Riia-Milano-Palermo. Minnes oli üks suund umbes 80 eurot ja tagasi tulles 50 eurot (ostsin kaks kuud ette pileti)

Mina olen samal põhjusel Iberiaga juba pool aastat asju ajanud. Praktiliselt meilidele ei vastata, küll aga vastatakse alati, kui saadan nende Facebooki lehele message'i. Katseta suhtlust sedakaudu.

Loen teistegi kaasmaalaste lugusid Jamaica viisa maksmisest ja paneb ohkama.. ma olin ikka väga õnnetu, kui pidin viisa eest maksma 100 dollarit. Minu jaoks ei olnud Jamaical käik nii suurt viisalõivu väärt (olin ainult viis päeva seal)

Mina olen Air Asiaga lennanud kolm korda ja kõik on läinud kenasti. Äkki oligi siis minu õnn :)

Mina soovitaksin jällegi Barcelonat. Ryanair lendab ju sinna otse Tallinnast (või on see ainult suviti!? igatahes tasub üle vaadata)

Minul jällegi juhtus Pekingi lennujaama ametnikega kõik ilusti minevat. Neile sobis isegi see, et ma järgmise lennu piletit neile arvutsit näitasin, sest prinditud versiooni unustasin kohvrisse. Mujal, tõsi küll, inglise keelt eriti ei räägita.

Mulle tegi Iberia kunagi nii (Mehhikosse lennates), aga kompensatsiooniks andis nii korraliku hotelli kui söögi.

Olen minagi kuulnud nüüd, et Isla Mujeres on ülerahvastatud. Seitse aastat tagasi nii ei olnud ja mulle väga-väga meeldis seal.

Minu lemmikosa Puerto Ricost oli San Juani vanalinn. Vot see tekitas wow-efekti. Lihtsalt nii armas oli! Muu osa oli kena, aga mitte maailma-maailma-maailma parim. Ometi soovitan Puerto Ricol ära käia.

Viimane kord Iberiaga lennates oli minu kogemus ebameeldiv. Saabusin Uruguay pealinna Montevideo lennujaama, et lennata Madridi ja otsides tabloolt oma lendu, sain ehmatuse osaliseks. Polnud. Esimene mõte oli, et ostsin äkki valest Montevideost pileti. Või vale kuupäev. Selgus hoopis, et lend hilineb, sest lennuk pole veel Madridistki väljunud. Esimestele saabujatele (õnneks olin nende hulgas ka mina) organiseeriti lend Montevideo-Sao Paulo-Madrid. Aga probleemid ei ole veel lõppenud. Madridist Barcelonasse lennates ei jõudnud kohver uuele lennukile ja sealjuures lendude vahe oli umbes poolteist tundi.

Jah, Panamasse ei ole viisat vaja. Minule üllatuseks oli Panama City päris suur ja palju vaadata, nii et sul võib seal päris kiireks minna. Aga võib-olla Panama kanal siis kõige tähtsam.. :)

Mingi nimi peab jah kindlasti olema öelda, muidu võivad probleemid tekkida. Mäletan, kuidas mul Jamaica piiril tekkis jama, kui polnud täpset majutuskoha aadressi. Pidin lõpuks internetist otsima hakkama, hea on, et wifi oli (tegelikult oli lennujaama suletud wifi, aga mulle öeldi parool)

Mina pettusin natuke Langkawi randades.. või noh, vähemalt nendes, kuhu mina sattusin. Ise läksin bussi ja praamiga (sest olin poole Malaisia peal juba) ning see oli üks vaevaline ja aeglane teekond. Kui minna, siis kindlasti lennukiga Kuala Lumpurist. Mainitud riikidest pole käinud vaid Indoneesias (Balil), aga nii palju, kui ma olen kuulnud siis just seda kiidetakse kõige enam..

Mina sõitsin Ciudad del Estest edasi Encarnaciõni (mida Lonely Planet nimetab 20 Lõuna-Ameerika kõige ilusama koha hulka) ja pealinnas Asunciõnis. Minge ikka Ciudad del Estest kaugemale :)

Mina olen näinud nii Shanghaid kui Terracotta sõdalasi ja ütlen, et viimane on huvitava. Shanghai on küll kena, aga lihtsalt üks metropol. Kui ise sinna läksin, siis guugeldasin infot selle kohta ja üks peamisi soovitusi, mida linna teha oli: mine šoppama!

Mong Koki sõitmiseks läheb 45 minutit, nii et soovitan küll käia lennujaamast väljas.

Lendasin paar nädala tagasi Riiast Istanbuli ja jäin oma lendu ootama. Minu läheduses hakkas parajasti pardaleminek Mumbai lennule.. Siis oleks kenasti jõudnud lennule.. aga no mine sa tea, kui mõni hilinemine oleks olnud.

Mina lendasin Iberiaga ja ei pidanud midagi maksma.

Lugesin viimaseid postitus Puerto Rico kohta ja kommenteerin mõnda asja. (olin möödunud aastal seal kaks kuud – Puerto Rico on koht, mida ma väga armastan :) )

  1. Liiklus – minu meelest on liiklus üsna okei, aga tähele tuleks jah panna, et paljud teed on ühesuunalised.
  2. Culebrale mineku osas soovitan ikka aegsasti Fajardo sadamasse kohale tulla, kui tahta kohe hommikul minna. Vahetult enne praami väljumist ei pruugi piletit enam olla.
  3. Viequese bioluministseeruv laht – selles osas vaidleksin vastu, et vaadata pole midagi! See on üks erilisemaid asju, mida mina oma reiside jooksul näinud olen. Soovitan kindlasti! Käe vette panemise osas see infokild ka, et lahes on haisid.
  4. Puerto Rico kuulub Ameerika Ühendriikidele, nii et ta on jah amerikaniseerunud.. aga samas, minge mõnda väikesesse salsabaari, kus vanahärrad mängivad doominot! Seal ongi see võluv Kariibi mere saar!