Finnair hilinemine ja kompensatsioon?

Tere, Proovin lühidalt ja selgelt. Pilet Finnsori kodukalt. TLL-DXB.

Hel-tll otsjäi lootusetult hiljaks. Dubai peale ei jõudnud. Pakuti öömajs ja jätkulend järgmine hommik läbi CDG. Ehk esialgse kava kohaselt jäi 12 h hiljemaks. Praegu istun Dubais hommikul jõuan tagasi helstinkisse. Kas mul on õigus nõuda midagi finnair letis ja kui palju.?

Targad, palun valgustust! :-)

Jõuate koju valite https://www.finnair.com/ee-et/klienditugi-ja-kontaktandmed/p%C3%B6%C3%B6rdumisvormid/tagasiside-ja-taotlused alt ELI kompensatsioon, täidate nõutud väljad ja jääte kompi ootama. Soovitan teha kuvatõmmised enne submittimist ja siit ka jätta jälg näiteks kuskilt flightradarist kuidas konkreetne lend hilines (Kui lennujaama teadetetahvlilt sel päeval ei teinud pilti). Üldiselt SAS ja FInnairi jaoks tagasiside vormist piisab ja rohkem kirjutama ei pea.

Ja kui ise ei oska siis need firmad lennunouded.ee jne teevad samas kohas sinu eest ning küsivad siis 30% endale.

Ja summa suurus on sihtpunkti ning Tallinna vaheline vahemaa kui üks pilet sama broneeringunumbriga. Ehk vahet pole, et ainult see lühike lend hilines. Tähtis on palju sihtpunkti hilinesid.

Mul on finnair mailid alles uue pakutava bookinguga. Algselt pidin jõudma 5 paiku hommikul, lõpuks jõudsin 11 õhtul

See oleneb ka lennu hilinemise põhjusest. Mul oli tiivik viga saanud väljast ja sellega kompensatsiooni ei saa.

chrisrändaja, kas sa võiksid sellest täpsemalt rääkida?

Äge finnair, tagasilend hilineb ka! Esiõgu 2 tundi,  hel- TLL jääme kindlasti maha.. Tundub et see trip  tuleb bezmaksas.

Kui mingi väline tegur, siis kompensatsiooni ei saa. Minu puhul tõenäoliselt lind oli tiivikule jälje jätnud.

Ikkagi ei mõista miks rikkuda enda närve ja poolel teel kõik rikutuks lugeda. Lendamine ongi üks ebakindel liikuv asi ning EU oma regulatsioonidega on nagunii paika pannud, et lennufirmal on sind kohustus koju tuua (mööndused streigil). Millal jõuad see ei ole kunagi kindel. Ja kui hoolsuskohustust tead siis saab tavaliselt hotellid, söögid jne.

 See eestlaste silmi särama panev kompensatsioon on midagi hoopis muud. Jõuad lõpuks koju siis vaatad vastavalt mõistlikkusele. Kui tol päeval oli pool Helsingit maas metsiku udu tõttu ja su lennuk ei tulnud seepärast siis, mis sealt ikka küsida. Aga juhul kui oli hommik ning kõik lennud toimisid välja arvatud Tallinn, siis küsiks vaatab mis vastatakse. EU kohtulahendid on siin palju selgitanud. Näiteks tehniline rike ei ole päris põhjendus kui leitakse öise hoolduse käigus, küll aga ootamatu linnuga kokkupõrge eelmiselt lennult saabudes. https://flagito.eu/tehniline-rike/

Meim, kui sa kruiisilt maha jääksid, vaevalt et nii stoilise rahuga võtaksid. Minu meelest on kõige õudsam Vanta lennujaama orgunn. Meil oli 200 inimest peal, enamused olid edasi lendajad. Ja siis need krdma kuldpead tegid 1 turvavärava lahti, kuigi lend oli hilinemas1 tunni jagu. Tule taevas appi!  Seda kaost oleks pidanud filmima.

to 

chrisrändaja

jah, oleneb küll, kuid vastavalt Euroopa kohtu praktikale ei ole lennuki tehnorike sisuliselt kunagi vabandatavaks põhjuseks.

Ainus erand (tehnorikke puhul) on see, kui lennuki tootja või mõni kontrollorgan on kogu vastava lennukitüübi groundinud.

Kõik muud tehnorikked on 100% lennuettevõtte tavapärane risk.

Kui ise seda lennuettevõttele selgitada ei õnnestu, soovitan kasutada kas erladi juristi või siis nende lennuabi-jne. firmade abi.

Nii palju uudist, et Finnairiga tasub ikka lennata. Maksavad kahe peale 1200 tagasi, ehk, trip sai juba pool muidu:-) Pole mingeid vahendajaid vaja...

Meimile tänud lingi eest!

Kasutaks sama teemat, kuna kattuvad nii lennufirma kui sihtkoht.

Lendame Dubaisse 25.01 ja tagasi 02.02.

Algselt olid lennud järgmised;

25. jaanuar

TLL - HEL 17:25 - 18:00 (34m)

2h40m layover

HEL -DXB 20:40 - 4:55 (6h15m)

Kokku: 9h30m

2. veebruar

DXB - HEL 17:30 - 22:05 (6h15m)

1h45m layover

HEL - TLL 23:50 - 00:25 (35m)

Kokku 8h35m

Ilmselt seoses sellega, et Finnair üle Iraani ei lenda saadeti teade reroute-ist tagasilennul:

2. veebruar

DXB - HEL 19:10 - 01:55 (8h45m, ehk 2h30m pikem lend)

5h35m layover

HEL - TLL 7:30 - 08:00 (30m)

Kokku 14h55m

Tegelikult on ka minnes 2h lend pikem, aga see pole väga hullu kuna on öine lend. Tagasi tulekuga on küll paras supp kokku keeratud. Ise nagu ei muretsekski, aga lendame 4 aastase lapsega ja see 15h kogluennu aeg on ikka väga julm. Jõuda helsingisse 2 öösel ja siis kuskil tooli peal magada on suhteliselt mission impossible.

Millised on meie õigused ja variandid paremaid lennuaegu nõutada või kas on üldse võimalik kõik lennud tühistada?

Jah, Finnair lendab tänu Iraani kriisile muid marsruute mööda ja sellest ka hilinemised. Aga küsimusele leiab vastuse Finnairi kodulehel. Kui seal leiduv info lühidalt kokku võtta, siis lingitud pdf-ist võib lugeda, et pikaks venival vahemaandumisel võidakse pakkuda hotelli. Aga igal juhul tasub helistada Finnairi klienditeenindusse, rääkida asi ära ja kuulata, mis variante pakutakse. Vaevalt me siin paremaid soovitusi oskame jagada.

P.S. Palun ära postita mitmesse kohta.

Foorumi reeglitega vastuollu minna ei soovi - jagan infot, et on grupp Finnair Insiders, kus Finnairi kohast infot ammutada saab ja küsida grupist:
https://www.facebook.com/groups/finnairinsider/

Kompensatsioon hilinenud, tühistatud, üle broneeritud lennu eest - compensair.com Soovitan.