Finnair upgrade check-inis

Tere! Palun jagage infot, kel kogemust: Kas Finnair check-inis on võimalik saada upgrade lisatasu eest? Tahaksin seda Hel-Sin lennule. Kui on võimalik, mis hinna eest (orienteeruvalt).

1
2

Üldiselt soomlased on rikkad ja Finnairi Aasia-lendude business class, rääkimata premium economyst, kipub pilgeni täis olema. Kõige lihtsam on täpset hinda vaadata Finnairi kodulehel https://www.finnair.com/sg-en/manage/upgrade

aga tõesti, kui on mõni koht veel check-ini ajal või lennukis vaba, siis seda pakutakse mingi raha eest. Midagi väga erilist polnud, vist mõnisada eurot üks ots näiteks premium economysse, aga nüüd on neil ka kütuse lisatasud eraldi kohustuslik lisatasu, vist ca sadakond eurot üks ots.

Check-in seda aktiivselt ei paku igaühele, aga mingi silt peaks olema väljas, et küsi upgrade'i kohta. Lennukis küsib reeglina veel mitukümmend inimest, et kas äkki ei saaks upgrade'i veel osta, aga reeglina on vastus, et "oleme pilgeni täis juba". Kui mingi 1-2 kohta on vabaks jäänud imekombel (või äkki confirmed no-show) siis stjuardess käib lipakaga ringi, minu arust oli hind isegi peale trükitud, aga see napsatakse muidugi mõne esimese rea jooksul ära economys.

1
0

Tänan vastuse eest. Business class on pooltühi. Finnairi lehel ei ole upgrade hindasid rahas, on punktid, voucherid. Oleme abikaasaga mõlemad gold memberid, taotlesin ühe pileti upgrade voucheri eest ja teise punktide eest. Mõlemad lükati tagasi ja lisatasu eest upgrade ei pakutud, sp loodan seda saada lisatasu eest checki-inis. Viimane võimalus on seega küsida lennukis.

1
1

Flyertalk wiki ütleb, et hind võib jääda vahemikku 350-500 euri, aga pigem SIN puhul arvaksin, et jääb sinna ülemisse otsa.

2
0

Kogemus väravast puudub, aga reeglina ju Finnair pakub vahetult enne lendu või ka natuke varem äpiga check-in tehes upgrade võimalusi, kui neil kohti üle.

Ja pigem ei usu, et alla 500-600 eur keegi väravas või lennukis businessi istet pikal lennul pakuks. 600 eur oleks ju ka muidu see "parim turuhind", kui oled näiteks kampaaniasoodustusega raha eest ostnud suurema hulga punkte ( u. 1000 eur eest mingi 100,000+ punkti?) ja siis need vajalikud 60.000 punkti kasutanud 1 suuna upgradeks..

1
0

Lennuni on aega u 28 tundi. Äpp andis teada, et on võimalik teha check-in, aga upgrade info puudub. Klienditeenindusest öeldi, et kuna lennuni on nii vähe aega, saate upgrade küsida ainult lennujaama check-inist.

2
0

Eelpool Impovedi lingi kaudu kodulehele minnes ju väidab, et Helsingist väljuvatele võivad pakkuda veel kuni 3 h enne lendu äpi kaudu tehingut, äkki õnn naeratab?

See ei aita enam teemaalgatajat, aga ise eelmise aasta oktoobris Austraalia lendude HEL-SIN ja SIN-HEL segmentideks kasutasin Finnairi kohe vananevaid upgrade vouchereid ja punkte, aga seda juba peale piletite ostmist, umbes 7 kuiud varem.

Uskumatu "ajamasin", aga eespool kardinat ei tundu see 13 h üldse nii pikk, kui 8-tunnine jätkulend turstiklassis ;-))

1
0

Hetkel pakub äpis Premium Economi class'i upgrade, aga mitte business'i (kuigi seal endiselt palju vabu kohti). Loodan, et lennujaama check-inis ikkagi saab. Kes suudab istudes magada, kes mitte. :-)

0
0

Kõlab targutamisena, aga kui on tingimata soov äriklassis lennata, siis tuleks kohe äriklassi pilet osta.

Upgrade'le lootma jäädes peab arvestama ka võimalusega, et turistiklassi jäädki.

PS, kas Finnair üldse pakub kahe klassi (Y-J) upgrade'i?

5
0

Nõus, et kohe täishinnaga ostes on koht vastavas klassis kindlalt olemas (kahele hetkel u 8000 eur). Upgradega 3x odavam. :-)
Klienditugi vastas, et upgrade on võimalik ka üle kahe klassi ning selgitas, et hetkel olemasolevad business classi kohad on ainult täishinnaga, kuid lennujaamas võite upgrade küsida (äpis ei paku). Klienditeenindaja upgrades telefoni teel pemium econom'i (punktide eest) ning lennujaamas saab küsida upgrade businessi (kui kohti on, siis saab ja kui ei ole, siis mugavam istekoht ikkagi olemas).

1
0

Tallinna lennujaamas öeldi, et neil puudub Hel-Sin upgrade õigus, et seda saab teha Helsingis. Imelik, et klienditeenindus (soome-inglise keelne) andis Tallinna lennujaama Finnair check-in kohta sellise eksitava info.

Edit: Helsingis sain business'i upgrade 800€ üks koht (viimane vaba).

2
0

Hea, et õnnelikult lõppes - ja tundub, et ka "poolüthi" business on Finnairil lõpuks alati pilgeni täis. Ma polnud kunagi mõelnud, miks kõik viimases järjekorras või lausa lennukis hakkavad sinna kibelema (eeldasin, et küllap vaatavad, et issand, mingi imik lõugab kõrval, nüüd olen küll valmis maksma, et siit kaugemale saada), aga kui upgrade on 3 korda odavam kui otsekohe businessi pilet osta, siis on see hiline võimlemine arusaadav.

Huvitav, kas teistel lennufirmadel pole sellist süsteemi, minu arust on enamik neist ülimalt rahul sellega, et business on pool- või täistühi, ja sellist ettepoole tungi nagu Finnairis pole mujal märganud.

Lisamärkusena - olen Finnairi Tallinna esindust alati suhteliselt integreerituks pidanud. Veider, et nad nii ära lõigatud on süsteemidest.

3
0

Pooltühi business müüdi mõne tunniga täis. Premium economisse upgrademisega kaotasin 25 000 punkti (klienditeenindus informeeris ette), aga sellega sai kindlustatud varuvariant juhuks, kui businessi ei saa.

1
0

Tallinnas pole enam mitu aastat Finnairi esindust. Aga kui nüüd veidi arvutada eeldades, et reis on edasi ja tagasi. TLL-HEL-SIN hind sügisel turistiklassis on kuskil 400.-EUR-i, äriklassis 1800.-EUR-i. Kui nüüd lisada turistiklassi piletile 800.- EUR-i upgrade eest tuleb ühe otsa hinnaks kokku 1200.-EUR-i. Hinnavahe tuleb pigem sinna -33% kanti mitte 3 korda. Aga ka 2x 600.- EUR-i pole paha sääst perele.

1
0

@mim

Mainisid, et kõigepealt maksid Premiumi upgreidi eest punktides.

Kas need punktid tagasi ei kanta, kuna Sa lõpuks upgreidisid raha eest edasi business'i, et Premiumi ei kasutanudki?

Uurin, sest ennas väga huvitab just sama upgreidide küsimus.

0
0

@Tip

Jah, kasutamata jäänud premiumi eest makstud punkte järgmise upgradega tagasi ei kanta ja businessi upgrades neid ei arvestata,

@isaac

Sellist hinda ei ole ma kunagi näinud. Mul soodsaim hind turisti klassis u 700€ ühele. Hind sõltub ilmselt hooajast, lennupäevast ja reisi pikkusest. Alati ei ole võimalik odavaimat valida.

3
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased