Gatwicki ja Milano Malpensa lennujaamad

Piletid ostetud vahemaandumistega nendes lennujaamades. Lendan nii esimest korda. Lennukid kõik easyjetid. Saabumine ja väljumine ühest korpusest. Kas ma pean uuesti passi ja turvakontrolli minema? Ainult käsipagas. Hea oleks, kui keegi seletaks kuhu ja kuidas täpsemalt asi käib. Eriti hirmutav on minu jaoks Londoni lennujaam. 

Milano Malpensas Tallinnast minev easy jet maandub terminal 2. Seal küll transit zone'i pole. Ikka välja siis uuesti sisse.

Gatwicki kohta ei tea, võibolla joppab ja läheb suurde terminali. 

Minu teada peab ka Gatwickis väljuma ja siis uuesti sisenema.

Mis sind täpsemalt hirmutab?
Muidu lähed inimeste järel lennukist välja ja suundud koos massiga, Gatwickis tuleb passikontroll ka läbida seejärel liigud arrivals alalt departurs alale. Kui ma ei eksi siis Gatwickis on lahkuvad lennud ja turvaala 2 korrusel.

Hirmutav selle lennujaama suurus. Kas seal mingi bussi või metrooga ei pea sõitma, et välja saada.

Oskan rääkida vaid Gatwicki kohta. See, kas tuleb läbida passi ja/või turvakontroll sõltub selles, kas:
a)  jätkulend on siseriiklik või rahvusvaheline ning 
b) kas reisitakse äraantava pagasiga ning kui jah, siis kas pagas on vaja välja võtta või ei. 
Kui lennata üksnes käsipagasiga (või äraantavat pagas on lõpuni checkitud) siis väljapoole UK-d lennates pole ei passi- ega turvakontrolli. 

Ehk siis antud juhul tuleb sul Gatwicki lennujaamas maandudes vaadata lihtsalt silte "flight connections" ja mina nende järgi. Midagi muud tegema ei pea. 

Gatwicki lennujaam minu hinnangul küll suur pole (kui rääkida ühest terminalist). N terminali siseselt bussiga sõitma ei pea. Pole vaja muretseda. Kui sul on ümberistumiseks normaalselt aega jäetud, siis ei saa seal lennujaamas sinuga midagi juhtuda. 
Gatwick ei ole nii suur, rong sõidab kahe terminali vahel (lühike maa, paar minutit) aga seda sul arvatavasti vaja ei ole. Easyjet minu teada North terminalist lendab nii, et vaevalt sul South terminali asja on, kui just ei taha aega parajaks teha ja MjaS toidupoes shopata.

Odavlendudel ei saa lõpuni check ini teha minu teada, st lennud ei ole ühe pileti peal. Seega arvatavasti pead ikka väljuma ja uuesti sisenema.

Mul endal olnud alati ööbimine lennujaama lähedal hotellis nii, et pole otse teisele lennule minemise kogemust.

Lihtsalt täpsustuseks. Easyjetil tegelikult on ka mõned jätkulennud, aga krõbedama hinnaga ja väike valik. 

Sellest on küll paar aastat juba, aga pidin Gatwickis käsipagasiga kõik turvatoimingud uuesti tegema. Nii et igaks juhuks peaks sellega arvestama. Õnneks on Gatwick suhteliselt lihtne lennujaam isegi esmakordselt sinna sattudes.