Giftuni saar Hurghadas

Idee oleks minna veebruari lõpus ka Giftunile. Nimelt Hurghadas olen kuulnud erilisi koralle ei ole ja kui ongi siis nn surnud. Giftun pidi olema väga kena ja kalad, korallid jm stuff. Palju selline reis kohapealt ostes maksab ja kellelt seda küsida seal tasuks? Kunagi varemalt Hurghadas Titanic aquapark hotelli rand oli hotellist eemal ja mingeid koralle ma seal ei näinud, kalu küll oli mingilmääral aga üldiselt siledapõhjaga meri ja mingi kahtlane toru suubus merre ja kilekotte laperdas vees. Tahaks midagi vahvat ka ikka meres näha.

Kui soovid midagi vahvat meres näha siis võta yhendust ivoga(Fb -sukeldumine hurghadas). Aga giftun on asi kuhu ei läheks isegi kui peale makstaks. Pole kohanud veel yhtki turisti kes oleks peale giftunil käiku seda sooja sönaga meenutanud. Raha eest mitte mingil juhul. Edu!

Kõikides hotellides Hurghadas töötab ekskursioonide pakkuja. Seega ka kõik need mehed pakuvad ka päeva mere. See koosneb laevasõidust, snorgeldamisest merel, lõunasöögist, paar tundi päevitamist- snorgeldamist Giftuni rannal, tagasi-sõidust hotelli. Giftun on kõrbesaar, sama nagu Hurghada ümbrus. On ehitatud mõned söögikohaad, igal hotellil nö oma päevitamisala. Korra võib seal muidugi ära käia. Kui reisi pakutakse, siis tingi julgelt hinda alla.

Me ei saanud seal Giftuni juures isegi vette minna eriti, sest seal oli jubedalt meduuse (pakuti juba enne laevale astumist selle vastu kalipsosid ka lastele, ilmselt seega tavaline nähtud). Rannas päevitades ümbritsevad sind hunnik müügiinimesi, kes müüvad ehted, massashi või henna tattoosi. Tõesti mõttetu saar, ainult laevasõit oli mõnus.

Samas seal giftuni saare juures snorgeldades sukeldus instruktor vee alla ja tõmbas moreene nn. urust vãlja. Põnevam ikka kui Titanicu hotelli juures snorgeldada :)

pole seal nii troostitu midagi. Odavamad kohalike reisid jäävad kaldale saare ettepoole, kus tõepoolest meres midagi/kedagi pole. Osa reise viivad saare teise külge, nn. Mahmaya randa, kus on meres päris kenad rifid. Merel tehakse ka sõltuvalt ilmast peatusi, olen näinud napoleonikala, lõvikalasid, täpiraid. Norm hind peaks olema 30 dollari ümber.

Sharm El Naga rahvuspark (45 km Hurghadast lõunasse) on snorgeldamiseks väga rikkaliku veealuse elustikuga paik. Minul jätkus seal kaheks ja pooleks tunniks jutti avastamist. Küllap korraldatakse sinna ka väljasõite, meie käisime taksoga. Kui kamba huvilisi kokku saad, tasub minna. Taksosõidu hinnad, nii nagu kõik muudki hinnad, on seal kõvasti langenud. Soojalt soovitan.

Ka kesklinnas Le Pacha hotellist põhja poole (peaaegu Eiffeli hotelli alla välja) on suht kena riff, parem veel aga on Retro kohviku vastas oleva hotelli rand (White beachist pisut lõuna poole). Seal korralik liigirikkus kuni Sunrise Holidays sillani välja. Silla alustaladelegi on ilusad korallid ja vetikad kasvanud, seal olen paar aastat tagasi kilpkonna ka kohanud. Ja hiiglaslikud kalaparved! Ja pontsakad kohverkalad, ohh, kui ilus seal on! Ja samas õnnestus viimasel snorgeldamisel oma hotelli all rannas (King Tut) vaevu meetrisügavuses vees kaheksajalga kohata :)

Meil maksis vist ka umbes 30 dollarit ja kuigi saar ise oli küll igav, siis merereis ja sellega kaasnev snorkeldamine (kahes kohas) oli küll väga ok, ei ütleks, et raisatud raha. Ostsime hotellist kohaliku pakkuja käest ja sisaldas ka lõunasööki.