trip-krainetrip-ukraine-dark
Goa hinnad

Kas keegi on viimasel ajal käinud goas ja oskab öelda kui palju kulub kohapeal raha kui puhata kaks nädalat.Hotell ja lennupiletid on olemas.Ja ültse mis hinnad seal kohapeal on.

Ma ei tea kui palju sellest abi on kindlasti on miski muutunud, aga käisin 2008a. goas ja seljakotireisiga. puhkasime nädala goas siis nädala lõunas munnaris ja uuesti nädala goas. kaasas oli 10k krooni ja selle sisse mahtusid siselennud, paadireis, muud ekskursioonid (6 peale) ööbimine nii rannahüttides kui lõunas ka hotellis plus söök-jook. Nii palju kui ma mäletan siis prae sai rannast 30-40 krooni eest, bacardy breezer 17 eeku. rohkem hindu ei mäleta. kindlasti on hinnad muutunud..

Saabusin 27.nov Goast.Olime nädala Delhis ja nädala Goas.Vahetasin 500 euri ja raha jäi üle.Samas oli 10 inimest ja teised samut vahetasid näkku 500 euri sellest piisas,et käia väljas söömas ja taksoga sõita Paadireis delfiine vaatama ja snorgeldamine lõunasöögiga maksis 1450 ruupiat see siis teeb 21 euri.Breezer maksis 100-120 ruupiat kurss on 69 ja toidud olid 150-350 ruupia vahel, lobster 1000-1500 ruupiat,tiigerkrevetid 550ruupiat,värskelt pressitud mahl 100 ruupiat,poes väike õlu 35 ruupiat, restoranis suur õlu 100 ruupiat,supid 100,suur pudelivesi 20ruupiat.Odav on.Ja veel langevarjuga paaditaga sõit oli 700 ruupiat aga seal saab ainult 2 min sõita.Odav oli.

Kõige suurema väljamineku oledki juba teinud lennupiletite ja hotellikohtade maksmise eest. Meie olime märtsis 15 päeva Põhja-Goas ja meil kulus 150 eur.nägu. Käisime 2 korda päevas söömas, ostsime suveniire, kohustuslik ananass igal hommikul rannas 70 eurosendi eest,mõned kleidikesed 2-3 eur.tk, päev taksosõitu kolmekesi 30 USD.Lahedalt elasime selle raha eest.

Ma olin kaks nädalat, hotell ja lend olid makstud.Kaasas oli tookord sada euri ja 700.- eeku.Sai lahedalt olla ja aega veeta.Aga kahe nädala puhul võiks ikka 500.- euri kaasas olla.Sellest peaks piisama näkku küll.Seal on suht odav jah.Aga infoks nii palju, et rannast ärge ostke mingeid suveniire ja igasugu muud pudi-padi.Seal on mõnuga otsa pandud.Sama asja saad linnatänavalt poole odavamalt.

Täitsa oleneb millal minna. Meie sõbrad olid Goas novembri lõpul (check out 30.nov) ja maksid Anjuna rannas mingi külalistemaja eest 400INR (5 eur) kahene tuba/öö. Meie läksime 1.dets ja juba oli hind samas külalistemajas 600INR (8,5 eur) kahene tuba/öö. Kohalikud rääkisid et kõrghooaeg Goas on detsembrist ca veebruarini. Restoranide hinnad on suhteliselt fixed, seal kauplemisruumi ei ole. Muu kraami (misiganes suveniirid vms) osas soovitan kaubelda 2/3 hinnast alla, siis on enam vähem okei. Endal läks kolme päeva peale ca 2500 INR (ca 35 eur), seega 12 eur per päev incl. majutus, toit rannarestoranis 2 x päevas, rolleri rent, peod jms. NB! See on muidugi Goas kohapeal (meie viibisime Anjunas, aga pmst igas linnakeses on samad hinnad), seega lisanduvad lennu- või rongipiletid Goasse ning transport Goa raudtee- või lennujaamast oma linnakesse (võib olla üllatavalt kopsakas India mõistes).

Saabusin Goast 10.märts. Meeldejäänud hinnad (kurss oli 70 INR = 1 EUR): vesi 23 INR (1 liiter) Kingfisher õlu 52 INR (650ml) hommikusöök tänavarestoranis 150-250 INR praed 300-500 INR Ööbisime nädala Calangutes Renzos Inn hotellis. Kahene tuba koos 24h sooja vee, teleka, konditsioneeri, veekeetjaga maksis 1950 INR. Teise nädala ööbisime Lõuna-Goas Paloleomi beachil. Ööpäev palmilehtedest katusega onnis maksis 500 INR. Onnis olemas kahene voodi, WC ja külm dušš.

Lugesin kuskilt välismaisest foorumist, et seoses vene rublaga on Goa venelastest suhteliselt tühi see aasta. Kas vastab tõele? Kas ka tänu sellele on kohapeal majutus odavam või on vastupidiselt klientide nappuse tõttu hinnad laes?

Sellele küsimusele pole ühest vastust. Esiteks pole meil aimugi, mis kategooria majutust silmas peetakse. Teiseks ei tea, mis reisistiiliga konkreetsel juhul tegu on. Kolmandaks ei tea, kuidas majutust otsitakse ja mis läbirääkimisoskused küsijal on. Aga vastus on laias laastus selline, et kui sinult koorida annab, siis ka kooritakse. Kõrge või madal külastatavus ei mängi siin tegelikult liiga suurt rolli.

Pidasin silmas, et ehk on keegi sealkandis ja oskaks kommenteerida... Samast foorumist lugesin ka, et restoranid on kõvasti hindu tõstnud tänu vähestele klientidele. Majutust otsin võimalikult odavat, kuid puhast. Sp soovikski teada, kuidas kohapeal on, et ehk on mõttekam netist bookida?Ehk keegi, kes iga-aastaselt käib ja ka see aasta käinud, oskab võrrelda eelmiste aastatega. Tänud.

Võrdlus eelmiste aastate hindadega on täiesti mõttetu. Kui pole eriti reisinud, siis hakkad tahes või tahtmata maksma kooliraha vaatamata sellele, mida me siin Trip.ee-s soovitame. Ausalt, reisinaiivsus tuvastatakse igal pool väga kiirelt ära ja kui naiivsena käitudki, siis milleks siis need soovitused?

Samas, tulevikus saad dividenid.

Praegu on aastavahetuse tõttu niikuinii tipphooaeg ja hinnad kõrged. Päris ära kadunud ei ole venelased veel kuskilt. Kui nende pühad ükskord läbi saavad (jaanuari teises pooles), siis selgub alles tegelik pilt.

veigo, aitäh teise sisutu vastuse eest! Küll aga jään ma endale kindlaks, kuna usu mind või mitte, aga nt 5000 INR-i pealt 500 peale on natuke raskem kaubelda kui 3000 pealt viiesajale. Ja raskuse all pean ma silmas ajakulu - paraku eelistan enda puhkuse aega muule kulutada kui mitmetunnistele kauplemistele ja sellest lähtuvalt teen ka valikud, kas peatuda Goas või mitte.

Ja nüüd siinkohal märkida, et kõik on kinni kauplemisoskuses on pigem naiivne. Nt mega-ülehinnatud taksod Goas ei võta sind lihtsalt jutulegi normaalse hinnaga, parem mängivad omavahel kaarte. Ja kõrghooajal ei ole päris nii, et astud sisse hotelli ja lööd täiesti oma x numbrid ette, paljudes pole tubegi. Ka söögikohtades tundub natuke imelik kaubelda...

Jõudes tagasi teemani, siis x foorumis väideti, et tegemist on n.ö halvima turisti hooajaga sealkandis tänu venelaste vähesusele, ja "tänu" sellele on kõigite teenuste hinnad teinud suure hüppe. Kas vastab tõele ? Palun las vastavad need, kellel on kogemusi.

Vastab tõele, et kõrghooajal kehtivad natuke teised reeglid ja pole nii, et astud hotelli sisse ja tuba on kohe olemas. Ma rääkisin pigem üldises plaanis, sest küsimuses polnud ju kirjas, kunas see reis on.

Mainiks lihtsalt seda, et ma pole kordagi rääkinud kauplemisoskusest. Ma pidasin silmas pigem seda, kas ja eriti, kuidas kohalikega suhtled. Võimalik, et ma olen minust palju kogenumate reisisellide jaoks pisut naiivne, aga õige lähenemisega on võimalik igal aastaajal ja igal pool leida väga korralik majutus üsna soodsa hinnaga. Ja samuti on väga võimalik, et selle leidmiseks on vaja suhelda rohkem kui ühe inimesega ja võimalik, et läheb pisut kauem aega, kui 2 minutit. Näiteks 10 minutit hoopis. Arusaadavalt ei pruugi selline lähenemine kõigile sobida.

Söögikohtades hindade üle kauplema hakkamise idee on justkui vähe totter või mis? Peame me seda tõesti tegema? Eriti Goas, kus söök ei maksa just liiga palju?

See kõik pole otseselt mingi reisisoovitus, vaid lihtsalt aja jooksul kogunenud kogemus. Siiski, huvitav trend on, et turismi vähenemisel hinnad enamasti tõesti tõusevad. Osad kohad kaovad ära ja teised kipuvad hindu tõstma. Paremini läheb väikestel kohtadel ja tavaliselt kannatavad suuremad.

Ühtlasi vabandan järjekordse sisutu postituse eest. Pigem tänan, et Trip.ee-s leidub ka tõeliselt asjalikke inimesi. Just see teebki Trip.ee heaks. Aitäh Flatule sisuka panuse eest!

Oleme samuti minema Goa-sse jaanuari lõpus. Loodan, et venelaste puudumisel on hinnad siiski Goa-le ja Indiale omaselt madalad.

Üks hea pluss siiski on, lend maksis tõesti vähe ,-)

venelaste arv ei tohiks GOA hindasid küll eriti mõjutada. Piirkond on suur, hotelle väga palju, igale maitsele. Lõuna-Goa 5* hotellid nagu Hyatt, Alila Diwa jne. müüakse tipphooajaks juba pikalt ette välja ning neisse naljalt alla 150€/öö tube ei leiagi. Samas piirkonnas leidub aga ka hulgaliselt odavaid ööbimiskohti vähenõudlikele, toahinnaga alates 25€/öö. Taksojuhid on Lõuna-Goas tõepoolest täissöönud ning oma kartellikokkuleppest peavad kinni. Fikseeritud hinnad, alla ei lasta eriti tingida ning konkurente seal ligi samuti mitte. Põhjapool on selles osas soodsam, seal ka melu (ja räpasust) rohkem.

Ummmm, et ei tohiks mõjutada? 500 charters from Russia this season. Of the total 1,128 charter flights that landed in Goa last season, 895 were from Russia alone. Kusjuures arvatav 500 charterit ennustati septembris, hiljem seda arvu kärbiti veelgi. Ilmselgelt mõjutab selline turistide arvu kukkumine ka hindu, küsimus ainult et kummale poole- kas teenusepakkujad hakkavad kliente hinnaga püüdma, nõrgemad pakivad kodinad kokku ja jätavad mängumaa tugevamatele või mõni kolmas variant. Paraku on sealkandis tõesti kombeks kompenseerida viletsat äri hindade tõstmisega.

Taksojuhid nii põhjas kui lõunas lajatavad värskele turistile rõõmuga fix-tariifi X 2 , kui kodutöö tegemata ja hinda ei tea, siis maksadki ennast vigaseks. Kui leiad omale "kodustatud" taksisti, keda kogu oma viibimise ajal kasutad, siis on mõnikord hind ka ilma kauplemata lastud fix - 15-20%

Kui realistlik võimalus, et hinnad kõiguvad kas odavamaks või kallimaks, siis olemas ka veel kolmas variant: hindade muutust ei toimu! :D

Ise kysin, ise vastan. Goas olles tundus, et taksode hond on kovasti alla lainud, kuna enamus passivad tyhja. Ka ei ole vorreldes 2010 ja 2011. Aastaga nii nahaalset hinnakysimist, et pead 1000 pealt 100 peale kauplema. Voin kyll eksida, kuid rannarestodes soomine pisut kallimaks lainud, aga anyways soovitan rolleriga moni km eemale soita ja on 2x odavam. Kovasti rahulikum on, venelasi pmslt polegi., selleeest tohutult siseturiste Rollerirent ca 250 kohalikku, ehk sama kallis. Kytus ca 70, moned km eemal tanklas ca 54. Oobimine pole muutunud. Jargmine nadal voi kunagi lahiajal tagasi, siis voin hindu tapsustada, kellel huvi.

Hinnainfo on väga teretulnud! Kui rannarestodes on hind tõusnud siis on tõusu teinud ka rannahüttide hinnad?

Just Goast saabunud,mõned hinnad,ruupiates siis. Kingfisher õlu poes 60,rannas 80. Old Monk rumm 0,75l 160.- Värskelt pressitud mahl 80-100. Rannas kallim menüü toit 350,-