Gran Canaria

Plaan on minna Gran Canariale. Ehk on keegi seal käinud ja oskab öelda mis seal teha oleks põnevat, kuidas hindadega on ( riidepoed, klubid jne.), mõni hea riidepood või ostukeskused, kuidas seal ilmad on ja kas jäite reisiga rahule? Ühesõnaga võiks keegi jagada oma kogemust.

Olen küll googeldanud, aga enamus postitused aastast 2007-2009. :)

Käinud GC 2 korda, no riidepoodide ja klubide hindasid öelda ei oska, aga kui üldist hinnataset arvestada siis peaks need mõnevõrra odavamad olema kui meil. Bensiin on kindlasti odavam, ka kange alko, sigaretid peaks ka odavamad olema. Saar ei ole väga suur, aga keskosa on väga kauni mägise loodusega, tore autoga ringi sõita. Palmitos park tasub külastamist, aga ei soovita seda külastada väga palaval päeval, sest asub nagu katlas, no ikka jube kuumaks võib seal kütta. Mõnus väike sadamalinnake on Puerto de Mogan edalarannikul, tõesti väga kaunis koht. Muide tuuliste ilmadega soovitakski külastada edelaranniku kuurorte, sinna vastik kirdepassaat ei ulatu. Kõige kaunim rand sealkandis on Anfi del Mar, ilmselt kogu saarestiku ilusaim. Maspalomase luited, seal saab ka kaamliga sõita kui soovi on. Nagu mini Sahaara. Autorenti soovitaks, ise on mõnus saart avastada. Mõnusalt närvekõditav maantee kulgeb läänerannikul, Aldeast Puerto de las Nieveseni. Ühel pool vertikaalselt kõrgusesse tõusev kalju, teisel pool ookean, ainult et veepinnani on kohati üle 500 meetri vabalangemist. Ja eks seal leiab palju muudki, hotellides igasugu reklaamvoldikuid lademes. Odava rendiauto saab PlusCar-ist, võib kasutada ka eestlaste vahendusfirmat, mille neti adre on tenerifesiesta.com. Ei maksa ehmuda sellest tenerifest, asi toimib ka GC-l. Ilma kohta raske öelda, ei tea ju millal saart soovid külastada. Eesti suve veab muidugi igal ajal välja. Kliima on Kanaaridel troopiline, seda muidugi ookeani tasapinnal, mägedes võib talviti ka lund sadada. www.tutiempo.com , otsi sealt hispaania kliima ja siis kui ma ei eksi Las Palmas. Ilma ajalugu päeva kaupa läbi aastate. Arvesta, et lõuna ja edelarannik natuke soemad kui Las Palmas.

Aitähh teile :) Äkki keegi siiski teab hindade kohta midagi ka riietepoodides ja klubides

Eelmisel aastal dets. Puerto Ricos ja Las Palmases söögi hinnad ja väljas söömine odavam kui Eestis. Riided ka, aga oleneb, mida otsid. Allahindlusi ei olnud. Käisin kuulsas Atlantico ostukeskuses, mis valmistas pettumuse. Umbes sama suur nagu Tallinnas Kristiine keskus ja põhilised Hispaania kaubamärgid esindatud. Las Palmases olev El Muelle keskus oli inimtühi ja kaupa vähe, paljud poed suletud või olid oma tegevuse lõpetanud. Palmase lähedal Las Terrazas oli ainus enam-vähem ostukoht, kus outlet kauplused ja head pakkumised.Esindatud oli Pepe Jeans, Levis tehasepoed.Puerto Rico hinnatase oli kõrgem kui mujal Hispaanias, aga ikkagi väljas söömine-joomine Eestist odavam. Klubidest ei oska midagi rääkida, aga õhtul baarides istudes hinnad ei hammustanud. Küsi konkreetsemalt, siis on ka konkreetsed vastused.:D

Väljas söömine eestiga samas hinnas. Baaride hinnatase eestist odavam. Odavamates baarides kus koos kohalikega jalgpalli vaadata saab ka 1 euroga õlut. Ilma poolest kõige parem lõuna kallas (playa del ingles, maspalomas, puerto rico), temperatuuri vahe põhja osaga võib vabalt olla 10 C ja ida kallas kole tuuline ja lääne kallas on yldse suht asustamata ja kaljune. Tegevustest soovitaks kindlasti võtta rendiauto (autoreisen) ja saar lihtsalt läbi sõita ja nautida kitsaid mägiteid ja kaunist loodust ( lõuna pool suht kivine ja kui, põhja pool palju rohelisem)

Uskumatult positiivne reis, kus rannapuhkusele lisaks ka üsna mõnus rännak Roque Nublole (1813m). Tõesti koht, kust üliraske lahkuda. Autorent Plus Car'lt oli ka positiivne üllatus, kus tellitud VW Golf asemel hoopis MB A150 :)

Faro de Maspalomas http://trip.ee/files/img_4687.jpg

Automaatkäigukast mägede puhul vägagi soovitav, sest kitsukestel mägikülade tänavatel manuaaliga on tõesti liiga keeruline. Tee äärelt mahasõidul tuleb arvestada, et väikeste autode põhi on üllatavalt madalal.

http://www.grancanariafincas.com/senderismo_det.php?lng=uk&i=4

Kui Puerto de Mogan on juba klassikaline turistikas, kus päevasel ajal turistide hulk näib ületavat linnakese elanike arvu, siis näiteks Artenara on veel väga mõnus mägilinnake ja vähemalt Google Maps'iga mina paremaid vaateid ei leidnud, kui seal lähedal. Üks märkus, et ainuke tee vihmaperioodil (talvel) Artenara ja Tejeda vahel on GC-150, algselt enda poolt planeeritud GC-210 oli kinni, GC-606 osas ei olnud selgust, ka see oli infotöötaja sõnul suletud.

Vaade Artenara'st Roque Nublo suunas http://trip.ee/files/img_4539.jpg

Meil plaan minna Grand Canariale Maspalomasesse siis jaanuari viimane nädal, kavatseme minna ise omal käel Ryanaeriga. Olen käinud Tenerifel ja usun et hinnad seal enam vähem samad aga kas keegi oskab öelda kas ilm sellel ajal okey? Ja äki kellegil mingi hea öömaja pakkumine:D?

ilm on seal alati ok. vahel võib olla tuuline. mulle meeldib gran canaria. kahju, et sinna enam otselende ei ole.

Hei, kas keegi oskab öelda kudas seal lennujaamast omal käel sinna Maspalomasse jõuda? Kas mõtekas kohe võtta rendi auto kas seal lennujaamast saab võtta? Või liiguvad sinna bussid? Või siis takso kas takso kallis? Ja kas nädalaks umbes 100 euriga saab rendiauto? Aitähh!!!

me võtsime takso, aga liiguvad ka bussid.

Saab 100€ eest küll http://www.pluscar-grancanaria.com/booking.php?lang=en Tuleb esindaja sulle väravasse vastu, ajate paberid korda ja head teed. Arvestades kütusehindu, mis on veelgi odavamad kui meil, siis rendiauto kõige mõistlikum lahendus kui tahate saarel ringi ka natuke vaadata. Takso eest maksad edasi-tagasi lennujaama otsa eest pea samapalju kui auto nädalaks.

Oleme samuti sinna minemas jaanuari keskel. Majutus on olemas, autorendiga olen siiani oodanud. Tänan, kes andsid infot PlusCari kohta. Tundub, et päris hea hinna ja erinevate teenuste pakkumise suhe. Samuti tänud teatamast, et osad teed on kinni. Selle peale ei oleks ise tulnudki. Oskab keegi öelda, kas kuskil on selle kohta ka rohkem infot?

iribar, sa oled miski robot vä?