trip-krainetrip-ukraine-dark
Gran Ganaria

Tere.

Kas keegi on olnud aastavahetuse (detsembri lõpp-jaanuari algus) Gran Ganarial? Kuidas seal ilm oli? Päikeseline, sajune, pilves?

Kanaari saared on tuntud kui igavese kevade saared kus sajab alati hästi vähe ja temperatuur üldiselt alati 25 kraadi ringis. Olles kunagi olnud jaanuari alguses Lanzarote saarel meenub, et siis oli merevee temperatuur pigem karastav kui kutsuv (üldjuhul oli mõnus kõndida meres aga väga ujuma ei kippunud).

Miks ennast kiusata/meelitada teadmisega, mis seal eelmisel aastal oli. Vaata kliimagraafikuid, mis ennustavad sulle võimalikku tõenäosust. Ilmselt on temperatuur 15-20 kraadi vahel, päikest on kesmiselt 5-6h päevas, saju tõenäosus on olemas. Selline tüüpiline eesti suvi paistab olevat :) Vesi on vähemalt 21 kraadi.

http://www.holiday-weather.com/gran_canaria/averages/

Või vaata lähima 3 päeva ennustust. Mis näitab, et on pilvine ja mitte kõige soojem. Pikem prognoos lubab ehk pisut paremat.

Kui värskete ilmaennustuste jaoks meeldib eestlastel tihti kasutada norrakate www.yr.no saiti siis ajaloolise ilma jaoks olen mugavamaks/paremaks pidanud sellist nagu https://www.wunderground.com.

Ise käisime novembris 2016 Maspolamase piirkonnas ja siis oli soe ja mõnus, vees ujuda mina küll ei tahtnud, minu jaoks külm aga sõltub ka piirkonnast kus peatute. Põhjas olid suured lained ja seal ma küll ei näinud, et keegi päevitaks/ujuks. Sugulane käis jaanuari alguses ja ilmad olid 21-25C, nemad samas käisid ujumas ja nende perele oli vesi ok.

Detsember 2016, Amadorese rannas oli küll igapäev päiksevõtu ilm, vesi oli nii umbes 20 ringis. Soovitangi valida PuertoRico või amadorese kant peatumiseks, mulle tundus seal soojem, kui mujal :)

Puerto Ricos sai oldud jaanuaris. Kahe nädala jooksul paar korda läks õhtul vahelduvaks pilvisuseks, muidu puhas päikesevõtu ilm. Ujumas käisime Amadorese rannas, soojem kui meie suvine merevesi. Maspalomases sai käidud- päike säras, nudistid ja omasoolembesed hullasid, aga tuul lõõtsutas. Päevitamiseks oli mõnus, aga ujuda ei kannatanud lainete tõttu. Roque Nublo otsa sai ka ronitud, dressipluusist/lühkaritest piisas. Üldiselt ei eksi kui majutuse võtad edela-Gran Canariasse ja rõdu/aknad võiks ka sinna kanti jääda.

Meie olime paar aastat tagasi veebruaris. Lõuna pool sai meres ujuda nendes kohtades, mis olid lahesopina kaitstud, muidu liiga jahe ja suured lained. Veekeskuses oli vesi 17-20 kraadi (erinevad basseinid, kõige soojem siis väikelaste oma). Sinna siiski ei läinud, kuigi alguses lapsed soovisid. Meie hotellis oli soojenduseta bassein ja kuigi lapsed seal ujusid paar korda, siis ise küll ei kippunud minema. Päike paistis küll iga päev vähemalt mingi aja ja sai ka päikest võtta, kuid saarel ringi käies võib olla paljudes kohtades jahe tuul, seega mingid jakid tasub kaasa kindlasti võtta. Tüünides oli lausa liivatorm, ilma päikesprillideta ei saanud üldse olla, peenike liiv lendles vastu nägu ja jalgu ning lõpuks olid nii riided, juuksed kui ka kõrvad liiva täis.

Viimasel kahel aastavahetusel oleme sealkandis olnud. Ilm sõltub piirkonnast, kus olla. Mõlemal aastal rendikaga ringi sõites on põhjaosas olnud aastavahetuse paiku sajune ja tuuline. Lõunas, Maspalomase ja Puerto Rico kandis aga meie mõistes ideaalne Eestimaa suve ilm. PS. kaubanduskeskuses ja muidu rahvarohkes kohas hoia rahakott ja dokumendid luku taga ... Eesti aukonsul on väga abivalmis ja mõistev, kuid dokumentide varguse puhul politseist tõendi saamine võib kujuneda väga vaevaliseks

Kaks korda oleme käinud Jõuludel,Maspalomasse.Ilm oli super:+25+29,vesi soe,kahe nädala jooksul 1-2 päeva saadas vihma,aga meie jalutasime vihma all,kuna ta oli nii soe :)

Eile saabusin tagasi Gran Canarialt. Päike paistsis ja 23 kraadi, pisut tuult, kuid taevas pilvedest puhas (olin Poerto Rico, Morgan).

2-st nädalast 4 esimest ööd sai Las Palmases oldud, seal oli külmem (20-ringis, tugevam tuul ning aeg-ajalt vihm). Riietest, mis kaasa tiritud, sai kõike kasutatud, nii et soovitan võtta lisaks õhematele riietele ka pikad riided ning õhem jope, kui plaanis õhtuti välikohvikutes istuda ;)