Gruusiasse reisimine

On keegi lähiajal Gruusias käinud (täpsemalt Batumis) ning teab rääkida mis olukord seal on? Lugesin ise, et vajalik on sisenemiseks 72h enne tehtud negatiivne test ja et 3.dal päeval tuleb koha peal teha uuesti test ning vajalik on täita ka enne riigipiiri ületamist spetsiaalne taotlusvorm, kus tuleb märkida viimase 14 päeva reisimine. Olen õigesti aru saanud?

Ei ole käinud, aga plaanin suvel minna. Hetke seisuga oled ôigesti aru saanud, vajalikud on 2 PCR testi  ja see vorm. Kui oled vaktsineeritud, siis ei pea teste tegema.

Olen hetkel Gruusias. Minu arvates on täna siia reisimiseks suurepärane aeg. Turiste väga palju ei ole, Batumis siiski enam kui mujal. Mis puudutab testimisi ja internetis täidetavat ankeeti, siis kõik on sujunud mugavalt ja lihtsalt. Kolmandal päeval ning enne lahkumist on vaja testid teha, mille hind on 35-40 EUR ringis. Ilusad ja korralikud hotellid on odavad ehk 20-25 EUR öö. Eriti hea kohtlemise osaliseks oleme saanud väiksemates perehotellides Batumis, Kutaisis, Sighnaghis. Toit restoranides on samuti odav, sest kohalik valuuta on kõvasti oma väärtust kaotanud. Ainus mis võib täna siin olles veidi häirida, on liikumispiirang alates 21.00-5.00. Hotelli restoran, pererahvas, terrass ja kohalik vein aitavad selle väikese puuduse unustada. On lootus, et seda alates juunist enam ei rakendata. Kogu maa on imeline, vaadata palju. Ilusat päeva!

Suured tänud valgustamast! :)

Kusjuures mina pole veel aru saanud, kuidas seda 3. päeva testi praktikas rakendatakse ja kes seda kontrollib? Kas on kohustus olla näiteks 3 ööd järjest samas (Tbilisi) hotellis karantiinis vôi saad näiteks Tbilisist vahepeal mägedesse ja veinimôisadesse koos hotelliööbimistega väljasöite korraldada ja saabuda vajadusel 3 päeva pärast testima?

Meie sõitsime Tbilisist kohe ära ja kolmanda päeva testi tegime Kutaisis. Nagu ikka, vastus tuli kenasti mailile. Enne Gruusiast lahkumist teeme testi Batumis.

to EvaJaa   Kuidas ilm mais sealkandis on?  Kas kõik roheline? Juba meie suve moodi?

Aga huvitav kui olen läbi põdenud ja ühe vaktsiinidoosi ka saanud, kas siis tuleb ka ridamisi neid teste teha?

Gruusia reeglid - https://mfa.gov.ge/MainNav/CoVID-19-sakitkhebi/sazgvris-kvetis-regulaciebi.aspx?lang=en-US

Hetkel on nõudes kaks vaktsiinidoosi suvalise koroona vaktsiiniga.

Seega Jansseni ühe doosiga võib tekkida probleeme.

Samas IATA süsteemis nii täpseid reegleid ei ole. Selle järgi piisab vaid vaktsineerimise lõpetamisest. Seega lennukile pääseb tõenäoliselt paberiga, millel on kirjas, et vaktsineerimine on lõpetatud.

Eks kohal saab vast ka sellega lõpuks hakkama või kästakse piiril test teha.

To Merlin - kõik on mais roheline, meie mõistes ikka täielik suvi. Sisemaal oli kohati päris palav, mere ääres Batumis oli minu jaoks suurepärane temperatuur. Meri tahab veel soojenemist, aga kuna vesi läheb kohe sügavaks siis palava päikese käest korraks vette minna olin hästi mõnus.

Mõned soovitused Gruusias reisimiseks:

* Osta kohalik SIM kaart.

* Räägi vene keelt, v.a. Svaneti, kus turismisektoris saab pigem hakkama inglise keelega.

* Vaata öömaja kuskilt Bookingust välja, aga otsi üles nende telefon ja broneeri otse. Üldiselt öeldakse esimese soojaga Bookingu hind, aga sealt tullakse alati alla. 

* Alati tasub minna peremajutusse ehk guesthouse'i, sest see ongi Gruusia oma parimal kujul. Kodused söögid ja vahest ka õhtused joogid.

* Korralik guesthouse koos hommikusöögiga maksab praegu 20-40 lari ehk 5-10 eurot. Pole iialgi üle 40 lari maksnud, aga olen muidugi alati Gruusia numbrilt otse suhelnud.

Loeb keegi välja? Kui 2 vaktsiini tehtud, kas siis võib kohe siseneda riiki? Kreekas peab olema 14 päeva möödunud viimasest vaktsiinist. Kas Gruusiasse saab siis kohe peale viimast, teist, vaktsiinisdoosi?

Neil pole hetkel päevade arvu kirjas. Seega sobib lõpetatud vaktsineerimine.

Sama on isegi vist mõnel EL-i riigil praegu.

Tere!

Palun infot Kutaisi-Batumi transordi kohta.Kas marsaliiklus on taastunud?

Jah, linnade vahel pole enam probleemi. Kutaisis telli Bolti takso, maksab kesklinnast bussijaama nii 1€ kanti. Batumis visatakse keskväljakul maha. Sealt on suht lähedal kõikjale jalutada, aga taksošaakalid pakuvad muidugi oma teenust.

Sõitsin möödunud reedel ehk 21. mail AirBalticuga Tallinnast Riiga ja sealt edasi nelja tunni pärast Wizzairiga Riiast Kutaisisse ja võin öelda, et järele proovitud: vaktsiin (ühesüstiline Janssen) tehtud 20. mail ja kuigi antikehade tekkeni võtab arsti sõnul umbes kaks nädalat, siis 21. mail Gruusiasse sisenedes piirivalvuritele sellest piisas ja eneseisolatsioonis olema ja kolmandal päeval PCR-testi tegema ei pea. Enne siialendu ja tagasiminekut siiski peab, see on lihtsalt AirBalticu nõue, et nende lennukile/läbi Läti minnes peab olema eelnenud 72 tunni jooksul tehtud negatiivne test ette näidata, ole sa vaktsineeritud või mitte (küsisin selle enne lendu AirBalticust järele ja vaktsineeritutele neil mingeid erandeid ei ole). Kes Gruusias kohapeal on ja testimiskohta otsib, siis siin saab valida endale sobiva regiooni ja linna ja leht kuvab vastavad asutused selles kohas: https://stopcov.ge/en/PCR .

Veigo soovitusele lisaks minu valik: Kutaisi lennujaamast sõitsin 15 lari eest (kurss on praegu 1€ = 4 lari) Georgianbusiga ilma Kutaisi kesklinna läbimata otse Batumisse (https://georgianbus.com/new; see firma spetsialiseerubki inimeste Kutaisi lennujaamast Tbilisisse/Batumisse/Kutaisisse sõidutamisele ning bussid väljuvad lennujaamast ~45 minutit pärast iga lennu maandumist). Meie sõit väljus 15 minutit hiljem ja tegime poole tee peal ühes teeäärses kõrtsis jalasirutus-, tualeti- ja tervitusveinipeatuse – igaühele oma :). Batumis pandi meid Radisson Blu hotelli juures maha, kus sai kasutada hotelli tasuta wifit, et Bolti kaudu takso* tellida ja bookingu kaudu broneeritud uude ajutisse koju sõita. Hotellid on praegu odavad – pandeemia võtab end küll vaikselt koomale, aga turismihooaeg ei ole veel alanud. Ahjaa, maski tuleb kanda nii avalikus sise- kui välisruumis, trahv keelu eiramiseni võib ulatuda kuni 2000 lari ehk 500€ni. Lohutuseks neile, kes kardavad, et nii hingata ei saa: Batumi linnapildis on osalusvaatluse järgi tavaline, et mask on lõua alla tõmmatud. 

Head reisi! :)

* Bolt toimib nii Tbilisis kui Batumis; saan aru, et  juhtidega tingimine on põnev sport, aga kui oma keeleoskuses piisavalt kindel ei ole ja/või lihtsalt kiirelt kohale tahaks jõuda, siis soovitan!

Kas wizzair nõudis ka testi? Kui autoga Riiga, siis transiit pidi ju lubatud olema? Vaktsiin tehtud, no üldse ei taha seda testi teha

ftr8 suured tänud nii põhjaliku selgituse eest :) Endal on täpselt sama marsruut (Tallinn-Riia-Kutaisi) ootamas ees juuli lõpus, loodetavasti selleks ajaks ka mingeid piiranguid natuke leevendatud :)

Julgeks ka Bolti soovitada, alati mõni paari minutiga kohal, aga kuidas selliste olematute hindadega sõita saab, on kerge müstika. Pole veel eurot kokku saanud. Bolti eelis on see, et vahest ei oska juht ei vene ega muidugi inglise keelt ja pole sihtkoha seletamisega probleemi.

Kolm aastat tagasi maksis seal ka taksoga nii umbes 15km sõit 3€, ilma tingimata, sest sellisest hinnast nagu alla tingida oleks imelik olnud.