Guadelope

Tere, plaanime aprillis olla Guadelope saarel 10 päeva. Kas keegi on seal käinud, oskab soovitusi jagada. Kui juhtumisi veel on sama asukoha aprillis reisiks valinud, palun andke teada.
Ette tänades.

Soovitada ei oska, aga kui tagasi olete, siis andke teada, kuidas seal tegelikult selle sargassumi vetikaga siis ikkagi on? Ise tahtsime ka minna selle aasta veebruaris, kuid loobusime olles netist lugenud õuduslugusid, et rannad on haisva pruuni massiga kaetud...

Kui kasutada tripi otsingut, leiab saare kohta päris palju ;)
nt see: http://trip.ee/node/88960, aga muid postitusi saad seal ise ka vaadata

saarel ka oma kodulehekülg

Kuna see prantsuskeelne riik, siis ikkagi tahaks teada ? Kas ingliskeelega ei saa kuskil asju aetud. Eelkõige huvitavad majutuskohad ja autorent, kas seal ingliskeelt pursitakse või on lootusetu ?

autorendis loomulikult räägitakse, vähemalt lennujaamas. Majutuskohtades, eriti airbn juhtus küll, et inglise keele oskus oli suht null, ükskord oli nii, et isegi prantslane, kes helistas ei saanud majaomanikust aru, airbn kaardilink oli vale ja küsisime abi, osa ju panevad veel oma kohalikku kreooli murret:) Aga eks saab hakkama, otsides ikka mõne keeleoskaja leiab, sest kohalikud iseenesest olid väga abivalmid.

Kust sa selle sargassumi jutu võtsid, käisime veebruaris ja kõik rannad olid ilusad ja puhtad.
Siin on teine Guadeloupe teema olemas, seal rohkem postitusi.

Sellist asja tänapäeval pole, et inglise keelt üldse mitte keegi ei oska. Keegi ikka oskab ja saab vajadusel teistele tõlkida. Olen käinud vist umbes viie-kuue prantsusekeelse saare peal ja igal pool oma inglise keelega hakkama saanud, kortereid rentinud jne. Kui midagi tahad detailsemalt seletada, siis kirjuta inglise keeles telefoni ja pane google translate, sellest saadakse ikka aru. 

Käisime selle aasta juunis, meile väga meeldis. Kliima on ikka ülimõnus seal, koguaeg 30 kraadi ja vesi peaaegu sama soe. 

Kuigi tegemist on suhteliselt väikese saarega, siis vaadata on küll seal. Grande Terre on madal ja lõunas on ilusad paradiisirannad, põhja osa ei ole turismi osas väga arenenud, aga käisime sõitsime selle osa sellegipoolest risti põiki läbi, põhja pool oli üks ilusa vaatega vaateplatvorm. Ise ööbisime sellises kohas nagu Sainte Anne. Suht pisike koht, aga väga armas, samuti on seal superilus rand. 

Teine "tiib" Basse Terre on mägine ja kaetud vihmametsaga, seal on ka vulkaan, kuhu saab ronida. Kuna meil oli kaasas 7-kuune beebi, siis me seda matka ette ei võtnud, küll aga käisime vihmametsas matkamas, mis oli väga lahe kogemus. Nägime ühte suurt koske ka. Seal on neid rohkem isegi ja kindlasti suuremaid ilusamaid, aga me tegime ühe lühema ja mitte nii ekstreemse matka. 

Ööbimiseks me valisime Grande Terre sellepärast, et seal on ilmad paremad, Basse Terrel vihmasem, aga muidu mulle meeldis seal väga. Majutus on muidu seal odavam kui Grande Terrel ja kui vaatasime neid kohti siis on ikka uskumatult ilusaid küll miljoni dollari vaatega. 
Hinnatase on umbes selline nagu Pariisiski. Meil oli korter ja tegime suht palju ise süüa. Kohalikud soovitasid osta süüa Leader Pricei poest, pidavat olema kõige odavam - umbes sama mis meil poes hinnad, aga rumm on odav. Lisaks sellele teevad nad rummist erinevaid punche, mis väga head ja maksavad ca 5-7 eur 70cl pudel. Prantsuse veine oli ka suur valik poes, hinnad soodsad. Väga kallites restoranides ei käinud, pizzad maksid 12-15 eur, pearoog umbes 15-20 eur, kõike kallim söök, mis ma võtsin oli kala 23 eur Basse-Terre Lääneosas mingis rannas.

Seal on ka väiksemaid saari mida saab külastada, alguses me mõtlesime minna Marie Galante saarele, aga kuna tundus et seal peale rannas olemise väga midagi teha pole, siis otsustasime Les Saintesi saarestikku kuuluva Terre de Hauti kasuks. Hästi pisike saar, kus on Napoleoni kindlus ja mis muidu ka selline armas. Seal saab rentida golfikäru liikumiseks, me seda ei teinud, kõmpisime jala sinna kindlusesse ja siis käisime pärast sadamast edasi ühes rannas ujumas. Vaated olid ilusad ja seda lahte seal peetakse üheks maailma ilusamaks. Mulle meeldis, elukaaslase jättis see pigem leigeks. 

Inglise keelt seal väga ei kuule, kõik turistid enamjaolt prantslased. Kohalikud ka väga inglise keelt ei räägi, aga samas hätta me ei jäänud kuskil. Kohalikud on väga sõbralikud ja toredad. 
Kõik on hästi puhas ja ilus, ei ole räpasust, ma ise olekski võib-olla seda eksootikat rohkem tahtnud näha, aga üsna eurroopalik. Samas muidugi on seal ka asju, mis ainult Guadeloupele omased.

Kokkuvõttes oli väga mõnus reis. Aaa, autorent oli odav - 10 päeva mingi 100 eur. 10 päeva on minuarust selline hea kestvus reisiks kui sinna minna - jõudsime sella ajaga nii ringi sõita kui rannapäevi teha ja niisama logeleda. 

Panen siia selle koha lingi kus me ööbisime. Väga hea hinna ja kvalitedi suhtega koht, kui korteris tahate olla https://www.airbnb.com/rooms/24572151

Kui miskit täpsemalt veel huvitab, siis andke teada :) 

Aaa, mis puudutab haisvat pruuni vetikamassi siis päris suurelt jaolt vastab see tõele. Avalikud suuremad rannad on küll puhtad ja ilusad, aga mis puudutab väiksemaid ja võib-olla mitte nii palju külastatavaid, siis seal seda tõepoolest oli.Meie ööbimiskohast veidi edasi oli hais päris hirmus, mõnikord õhtuti jõudis see hais tuulega ka meieni välja. 

Kadri_L  Ütle palun kust sa autot nii soodsa hinnaga rentida said? Läksite ka Leveli ga? Kui jah siis kuidas/millega saabumisel ööbimiskohta saite? Netist autorendi hindu vaadata.. siis kipub sinna 500eu kanti jääma 14päeva hind..

500 eurot on hea hind, tipphooajal maksad veel rohkem, aga eks olene, kuidas kaskoga on. Väljaspool hooaega ongi autorent hoopis teise hinnaga.

norsul tõenäoliselt õigus jah, kuna juuni pole tipphooaeg. Aga Sixtist võtsime auto läbi rentalcars.com-i ja autoga läksimegi otse lennujaamast ööbimiskohta. Täiskaskot ei võtnud. Ei lennanud Leveliga, meil oli Corsair - jäime väga rahule nendega. Pagasi eest maksime samuti juurde (150 eur edasi tagasi 1 pagas)