Häälega Jurmalasse?

Plaan minna häälega (koos klassiõega klassilõpureisina) Jurmalasse Palamuselt. Kõigepealt Tartusse ja sealt edasi näiteks Valga/Valka, sealt Riia ja Jurmalasse, Küsimus siis, kas keegi teab äkki, palju bussipilet Tartust Riiga maksab? Sain küll netist bussiajad, aga hinda ei saanud. Tahaks küll häälega, sest tuleks odavam, aga vanemad muretsevad, et kas me siis ikka kohale jõuame, kui kaks noort neidu (nagu nad ütlesid) häälega minema hakkavad. Kohapeal on siis plaanis telgiga ööbida. Kas rannas saab telgiga ööbida? Küsimus veel ka, kui palju võetakse peale kahekesi reisivaid inimesi üldse? Häälega olen vaid paar korda käinud ja siis ka ainult mõni kilomeeter ja üksi, kahekesi reisimist ei ole kunagi proovinud. Tundub täiesti hullumeelne idee meilegi, aga ära peab proovima. :D

Baltimaades saab üllatavalt hästi häälega peale, isegi kahekesti. Soovitan minna Pärnus Riia maanteele ja sealt saab otse riiga. Päris tihti saab ka ühe autoga otse Riiga. Käisin ka paar aastat tagasi häälega Jurmalas ning jättis väga muheda mulje. Oma kogemustest võin öelda, et oleks vast parem minna Riiast-Jurmalasse rongiga (maksab u. 2 eurot). Proovige kuidas endal on parem, aga ärge liiga julgeks ka minge ja ikka valige hoolega kelle autosse istuda ja kelle omasse mitte.

Sander

0
0

Alternatiiv on minna rongiga, nüüd saab ju Kiire kombel lausa Kaareperest suurele kodumaale: 09:25 Kaarepere - Tartu - Valga, 11.40 Valga - Riia ja kl 15ks oletegi Riias. Riiast saab Jurmalasse samuti rongiga iga 20-30 minuti järel. Piletihind peaks olema Tartust Valka 4.54€ (õpilastele vist lausa 3.2€) ja Valgast Riiga 5.31€, seega vähem kui 10€ eest Palamuselt Riiga :)
Ja tagasi saab samamoodi: 13:17 Riia - Valga, 16:47 Valga - Tartu - Kaarepere ning kohal olete kl 18:52.
Kui enne hääletanud ei ole, siis soovitaksin kindluse mõttes rongi, esmalt katsetage hääletamist vast ikka lühematel otstel ja alles siis tasub pikemaid trippe ette võtta.

0
0

Tartu ja Valga vahel on mõnikord kehva hääletada. Räägitakse üritajatest, kes päev otsa kusagil seal passisid. Eelmisel suvel proovisin ka mina ja kujunes samamoodi - istusin kusagil pärakolkas mitu tundi (kõigest 30 km oli Valgani), mul viskas kopa ette ja lõpuks olin ma õnnelik, kui 1 Tartu suunas liikunud masin mu peale võttis, et mind koju tagasi tuua. Nii et Tartust Valka püüdke minna bussi, rongi või muu kindla transaga.

0
0

Valgast edasi ei lähe olukord eriti paremaks. Kindlam (kuigi pikem tee) oleks hääletada Pärnusse ja seal Riiga.

0
0

Hall kass - ilmselt on vahe hääletajas. "m0ntza koos klassiõega" jaoks teeb autojuht vabalt Tartu - Jurmala - Elva ringi ära, "hall kass" või "tripp" näevad ainult summuti toru :)

0
0

Pärnus Riia maantee on kõige parem Riiga mineku koht, kuna seal on palju rahvusvahelist liiklust. Viimati panin sealt otse peaeagu Varssavisse välja ning seisnud olin ma seal vähem kui minuti.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased