Hääletamine Lõuna-Itaalias ning Sitsiilias?

Tere!

Mai kuus plaan reisida Lõuna-Itaalias ja Sitsiilias. Kui ohtlik/ohutu on liikuda hääletades?

On kellegil kogemusi?

Heleri

1
2

Ohtlik! Ukski kohalik seda ei tee. Ei soovita... eriti kui oled naissoost haaletaja.

0
0

Üksinda tahad minna?

0
0

Häälega reisimine pole ohtlik mitte üksnes itaalias vaid igal pool mujalgi. Isegi EEstis ei tea iialgi, kellele sa end peale hääletad. Soovitan kaaluda rongi või äärmisel juhul bussi. Kui niikaugele reisida siis ikka reisirahaga, mitte loota juhuse peale, mis võib teinekord päris kalliks maksma minna.

0
0

Tegelikult on haaletamine ka seadusega Itaalias keelatud. Trahvirisk on haaletaja pealevotjal kui haaletajal endil.

0
0

Nii palju kui mina olen lugenud, ei ole asi üldse nii hull, kui inimesed siin hirmutavad. On sõidetud igale poole mööda Euroopat, k. a. Itaalias, ei ole küll kuulnud, et keegi oleks trahvi saanud. Küll olen aga kuulnud, et kui hääletaja on olnud kohas, kus ei peaks, näit kiirtee ääres, siis on politsei edasi viinud, näit siis parema koha peale:) Ohtlikusest nii palju, et ... Eestis võib samuti keegi noa selga lüüa ja samuti võib sulle kodus lagi pähe kukkuda..elu ongi ohte täis:) Loomulikult pipragaas ja autonri üleskirjutamine on vähe julgustuseks.. Aga nagu ma olen aru saanud, siis kõik käib südamehääle järgi ja kui tunned, et asi läheb kahtlaseks, ei lähe autosse või leiad mooduse, kuidas autost maha saada. Naistel peaks ju kavalust jätkuma;) Siin on varasemaid teemasid ja muljeid, mida lugeda...kuigi jah, kõik suht mitme aasta tagused. Nii et kui keegi nüüd häälega kusagil reisinud, siis loeks isegi hea meelega. Endal oleks ka plaan suvel minna, kuhu ja kauaks ja kellega, on kõik selgitamisel.Aga kohti kuhu tahaks minna on palju. Tahakski seiklust ja veidi planeerimatust. Kui keegi muljetada viitsib, siis mis linn või koht Euroopas teile sügavama mulje on jätnud ja kuhu kindlasti tagasi tahaks minna vms.?? Minul on selleks linnaks näit Lyon...sai aastaid tagasi käidud, aga linnaga läbi ja lõhki tuttavaks ei saanud ja siiani mõtlen, et tahaks kord tagasi..Kevadine aeg oli seal super..Kuidagi mõnusa ja sooja tunde jättis. Mingi sarnasus Tartuga (samuti ju ülikoolilinn), kuigi kordi suurem.

0
0

Vic, kust see info, et hääletamine keelatud? Minu teada küll on see ainult kiirteedel on keelatud, (aga seda ka teistes Euroopa riikides). Üldse, liiga kiiretele teedele ei ole vaja hääletama ronida, aga seda teavad hääletajad vast isegi (ja kiirteel on ohtlik juba iseenesest, seepärast ongi keelatud, mitte kiusu pärast).

Itaalias on olemas ka täiesti organiseeritud hääletamisviise, vaata näiteks seda lehekülge (või otsi veebist märksõnaga "autostop"): Roadsharing Italia

Lõuna-Itaalia on siiski keskmiselt ohtlikum paik, kui Eesti hääletamise jaoks. Keskmiselt ohtlikum selle pärast, et kuritegevuse konsentratsioon on suurem. Teisest küljest, tean küll nii mõningaidki inimesi, kes on risti läbi Itaalia hääletanud, osates umbes viit sõna Itaalia keelt ja hakkama saanud (peamiselt rekkadega sõites) - ainult ühte mahatõstmislugu olen kuulnud, kui osutus, et tüdrukult ikka "ei saa".

Üksihääletaja tüdruk peaks igal pool (ka põhjas) ennast võimalikult boheemlaslikult riidesse panema, sest muidu arvatakse, et sa pakud ennast tee ääres - ma olen neid viimaseid rohkem näinud, kui pärishääletajaid. Rääkis just sõbratar, kuidas ta unustas, et tal olid pikad punased saapad jalas kui hääletama läks. Lõpuks sai peale siis, kui saapad kotiga ära varjas.

Kolmandast küljest ei ole ühistransport Sitsiilias tapvalt kallis. Hääletamine enam ei ole Itaalias nii populaarne, kui paljudes teistes Euroopa riikides, selles mõttes on Vic-il õigus. Teevad seda peamiselt boheemid ning teatud hulk üliõpilasi.

Neljas külg on see, et rendi endale Vespa hoopis, siis saad laheda Itaalia tunde ka kindlasti palju sõpru :)

0
0

Tänud kõigile vastanutele. Meeldiv on näha, et trip.ee on taas aktiivne koht :)

Plaan on liikuda kahekesi Barist Cataniasse. Sitsiilias aga juba kolmekesi. Kõik tüdrukud :)

Suurim rännak ongi Barist Cataniasse, kuigi meil kulgemiseks aega kuni üks nädal. Niiet kiirustada kuhugi vaja pole. Samas tahaks näha kauneid kohti. Kindlasti külastame Leccet. Kuid ehk on veel midagi MUST SEE?

Sitsiilias paikneme peamiselt Palermos (seal meil elamispaik olemas). Kuid tahaks ümberringi kindlasti käia.

Peamine miks hääletamise mõte oli- on see, et siis näeme ka nn. tõelist Itaaliat. Mitte vaid turisti kohti.

Kuid vespa mõte oli hea! Sellega ei pea vist lube olema? Kas liikluses jääb ikka ellu? :)

0
0

Sealkandis polegi turistikohti. Alberobellos käi ka ära( seal mõnda ameeriklast ikka kohtad). Jääb peaaegu Bari ja Lecce vahele. Materas ka kui Sitsiilia poole hakkad minema. Rongid sõidavad sealkandis ka ja väga kallid polegi.

0
0

Ciao Oudeki! Tana hommikul just arutasime seda abikaasaga ja sopradega. Pidasin silmas haaletamist kiirteedel. Mikski parast kujutasin ette kohe just seda situatsiooni. Endal on tutar 18 aastane, ja ausalt oeldes ei kujuta ette et ta sellisel viisil reisima laheks. Naine tee aares, kasi pusti tekitab automaatselt kohalikes moodasoitjates teatuid assotsiatsioone ja emotsioone, olgu ta hippi stiilis riides, ohtukleidis voi hommikumantlis rullid peas. Pean haaletamist itaalias ohtlikuks enda tutre jaoks ja ei soovita iialgi uhelegi eesti neiule/naisele siin sellisel viisil reisida. Toesti, miks mitte vespa, rongid - naeb samamoodi toelist itaaliat!

0
0

Ciao Vic :) Tõepoolest, ega üksikut naist ilmselt vaadatakse igat moodi, aga kuni tee ääres oleval inimesel on ükskõik, kuidas teda vaadatakse, seni kui midagi sellest ei tulene, ei ole hullu. Aga hommikumantlis rullid peas... No siis mõeldaks vast, et kus see kaamera siin on :) :)

Üldiselt, kui ma olen sõpradelt-tuttavatelt uurinud, et mismoodi oleks ikka L-Itaalias kõige parem reisida, siis üldjuhul saan vastuseks, et omaenda mootorsõidukiga. Sest ühistransport on seal olemas muidugi ja mitte ka liiga kallis, aga mitte ka liiga mugav. P-itaallassed ei soovita lõunasse isegi mitte rongiga sõita, öösel pidavat halvemal juhul röövitama, paremal juhul saad täid. Aga eks neid jutte tuleb ka võtta kriitikameelega. Saviano "Gomorra" võib ikka läbi lugeda. (Ja kokkuvõttes on l-Itaalia imeilus paik)

Ei ole vaja karta, et ühistranspordis Itaaliat ei näe, inimesed on siin jutukad ning tegelikult näeb rongi aknast väga palju (aga öösel pole sellest kasu). Samas, kui mitte nõudlik olla, siis bussiaknast näeb ka ja bussijuhid on lahked.

Vespa lubade suhtes - ma veel uurin. Teoreetiliselt peab alla 50 cc moto jaoks olema siin mingi imelik "patentino". Täpsed nõuded saab ilmselt teada rendifirmast või autokoolist (veebist vaadata, üle küsida). Kui teil B-kat olemas on, siis ma arvan, et 50 cc ja alla vespa puhul tegelikult küll keegi ei hakka virisema. Itaallased vespat armastavad ning kaks välismaalasest tütarlast vespaga, noh, ma arvan, et paremini ei saa avastadagi. Soovitan kõigile, kel aega.

Mida veel külastada: kirjutasin ühes teises teemas mõningaid paiku, mida teel läbi Itaalia sõites võiks külastada, vaadake Campania-Basilicata-Puglia paiku. Kõige rohkem must-be on minu isikliku arvamuse kohaselt Matera :)

Seda, et sattuda turistilõksu, on Itaalias karta ainult väga vähestes kohtades ja Itaalia turistilõks tähendab seda, et seal on kohutavalt palju teisi inimesi, aga mitte seda, et kultuur oleks tehtud turistide jaoks, nii et seda ei pea pelgama.

0
0

Hääletasime sõbrannaga Viljandist Palermosse eelmine suvi ja kõik läks hästi. Peaasi, et kiirteel ei tolgenda ja ise käituda oskad, ei tohi endast liiga kerglast muljet jätta jne.

Eks hääletamine ole igalpool ohtlik.. kuid liikusime läbi Euroopa Itaalia poole ja üldmulje oli selline, et Itaalias tundus see kõige ohutum, kuna inimesed olid tõesti abivalmis ja aitasid õigesse kohta jõuda.. seda enam lõuna pool ja Sitsiilias, kus me kohtasime tõesti lahkeid inimesi:) eriti hea on, kui oskad kasvõi kümmet sõna kohalikku keelt ja nad aitavad sind igalepoole:)

Kuna kiirteel ei tohi tõesti hääletada, siis kasutasime bensiinijaamu, ehk et ootasime mingi sildiga väljasõidu juures või parklas ja nii saimegi peale. Ükskord tuli politsei uurima, et mis me teeme jne, kontrolliti ID kaarte. Aga hääletamise koha pealt ei öelnud nad midagi, kuna kiirtee oli alles 20 m kaugusel ning me ei rikkunud mingil moel seadust:) Aga kiirtee äärde soovitan rangelt mitte jääda, täiesti võimatu edasi saada..

Oma kogemuse põhjal arvan, et Sitsiiliasse hääletamine polnud ohtlikum kui Tallinnast Tartusse. Võib-olla oli see lihtsalt juhus, et meil kõik super hästi sujus, ma ei tea... aga soovitan soojalt sellisel viisil reisida!

Ma ei vaidle vastu, et sellisel viisil reisimine täiesti ohutu on, aga see on lihtsalt arvamus, mis kujunues enda kogemuse põhjal.

Pisargaas oli terve tee mõlemil taskus, aga õnneks seda vaja ei läinud, aga kindlam tunne oli küll. Soovitan selle kaasa soetada.

Igaljuhul kui olete seiklejad, siis andke minna!!! väärt kogemus:)

0
0

Itaalias ei ole hääletamine kombeks. Loomulikult on see ka ohtlik - meie arusaamad on liiga erinevad hääletavate naisterahvaste kohta. Itaalias on tee ääres seisvale naisterahvale ainult üks nimetus. Mis puutub asja ohtlikkusse, siis ei taha ma ütelda et itaalased on kultuuritud, aga teid võivad peale võtta ka rumeelnased või albaanlased. Te tuleksite riskiga enda reis või halvemal juhul ka elu ära rikkuda, mitte 50% vaid vähemalt 70%. Nii palju raha ikka peaks taskus olema, et rongipiletid osta.

0
0

Sitsiilia puhul võta ühendust Sitsiilias elava eesti giidig Mae Merusk. Ta kindlasti aitab teil leida sobivaid ööbimskohti ja anda soovitusi ka transpordi osas. Kordan veel,et üks teema on ohtlikkus ja teine ka see, et kombestik siin maal on teine.

0
0

Vaidlen vastu eelmisele kommenteerijale. Hääletamine ei ole kombeks (väga) Põhja-Itaalias - Roomast allapoole minnes ja eriti Sitsiaalias hääletatakse väga palju ja võetakse ka väga hästi peale. Olles ise Itaalias elanud ja seal ka mitmeid kordi hääletanud, julgeksin seda väita. Halb piirkond on just Milaano-Veneetsia suund põhjas. Muidugi, ega ma üksinda ei saa hääletamist soovitada (mitmekesi on alati julgem), kuid olen seda ise teinud ka Lõuna-Itaalias ja Sitsiilias, mitte midagi halba pole juhtunud. Samas on hääletamine palju huvitavam kui rongisõit - põnev vestluskaaslane on tavaliselt garanteeritud, kes oskab ka huvitavaid kohti vaatamiseks soovitada. Ära ainult hääleta pimedas, hoia pipragaas käepärast ja kiirteedel palu ennast maha panna bensiinijaamades. Natukene itaalia keelt võiks ka varem õppida (või võta vähemalt vestmik kaasa). Edu! :)

0
0

Niikaua, kui midagi halba ei juhtu, on alati tore! Ma ei hakka siinkohal jutustama lugusi, mis on juhtunud! Tekkis näiteks küsimus - miks itaalia naised tee ääres ei hääleta? Loomulikult on valik inimese enda teha. Aga miks teha endast reisisl hirmuga pisargaasi käepäeast hoidev turist? Samas - telliskivi võib pähe kukkuda ka kodu ees poest tulles? Ühest aga ei saa aru, miks seda tellist otsima minnakse?

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased