Herz ja autorent

Vaatasin ryanairi kodulehelt, et läbi nendde Herzist autot rentides oleks Opel Zafira rent 7 päevaks 126€. On see loogiline summa või teab keegi ehk et mis on lisamaksud kohapeal?

Lisaks veel selline küsimus, et oskab keegi mulle selle lause sisu lahti seletada :)

You must present your Ryanair Boarding pass or Flight Itinerary at the Hertz counter when you pick up your rental vehicle and your pick up time must be either (a) within one hour of the scheduled arrival time on your Boarding pass/Flight Itinerary or (b) during the listed Hertz office hours.

Ma ise saan aru, et saan autole järgi minna tunni jooksul peale lennu saabumist või siis kui see punkt on avatud. Meie lend jõuab 23:40 ja nagu aru sain siis Herzi punkt on avatud kuni 23:45, et sel juhul oleks liiga napikas...

Ette tänades :)

Sinul peaks antud juhul rakenduma esimene punkt. Et auto saad kätte hiljemalt kell 00.40.

Tundub kahtlaselt vähe. Küsi, nagu soovitati, otse neilt.

Hertz on Ryanairi partner küll, aga see hind tundub olevat ikka väga väike. Huvitav, millise lennuväljaga tegu on? Ma jälgin detembrikuust (piletite ostmisest) hindu ja need ainult pidevalt tõusevad.

Tegemist on Girona lennuväljaga

126€ 7 päevaks Opel Zafira eest Gironas on kindlasti hea hind, isegi ajast sõltumata. Küll aga tuleb arvestada mõnede lisadega:

  • kütus. Paljud Hispaania rendifirmad kasutavad full-empty kütusepoliitikat, s.t. auto saad täis paagiga, mille eest pead aga maksma paagitäie hinna + 20-30€ käitlustasu; auto tagastad siis tühja paagiga ning raha tagasi ei saa, kui kütust üle jääb. Kütusepoliitika kohta loe renditingimustest;

  • kindlustus. Kõige odavama otsa autohinnad tavaliselt kaskokindlustust ei sisalda, mistõttu autofirma kipub iga kriimu su kontole kandma. Endal oli kehv kogemus Hertziga Itaalias, kus auto anti üle pimedas parklas, hiljem aga iga piseim kriim üles loeti (ka sellised, mis juba enne olemas oli, kuna tegin enne pildid autost) ning siis kolmekordne renditasu hüvitiseks nõuti. Tänu kindlustusele sain raha tagasi, aga õppetund siiski. Soovitav on nullomavastutusega kindlustus, seda võib võtta nii Hertzist kohapeal, reeglina soodsam on aga on võtta netist mõni eraldi rendiautokindlustus pakkuva firma poliis. Hind on sel nii ca 3-4€ päev, kui googeldad rental car excess insurance, leiad neid netist terve trobikond, üks võrdlus on nt siin: http://www.money.co.uk/excess-insurance.htm. Enamik neist nõuab küll Briti residentsust, aga nt https://www.icarhireinsurance.com poliisi saavad teha kõik ELi elanikud. Läheb küll nädala kohta ekstra 20-30€ maksma, kuid on seda väärt.

Kohapeal püüab rendifirma kindlasti veel igasuguseid lisakindlustusi juurde pakkuda, oma lisakindlustuse olemasolul piisab aga vaid kui nendest viisakalt keelduda.

Tead, seal võib tõesti selline hind olla.Mul oli kavas tänavu samasse Gironasse siirduda ja tõesti autode rendihinnad olid uskumatult madalad. Tahtsin teha mitmenädalase reisi ja soovisin ka Andorrasse - Portugali minna, aga sellisel juhul rendihind tegi kohutava tõusu. Lõpuks sain selgeks, et neil on seal mingid kohalikud reeglid ja mõned firmad lubavad küll teatud arvu kilomeetreid väljapoole sõita, aga üldiselt jäi mulle asi ikka segaseks. Lõpuks pidin muudel põhjustel kogu reisi ümberplaneerima ja Hispaaniasse ei sattu.

Kummaline on, et ma pidin just täna seal reisi alustama. Ma vaatasin oma eelmisel aastal salvestatud hinnapakkumisi Gironas tänavu (14.05 - 24.05) 10-ks päevaks mais ja hinnad olid järgmised: Car Type Economy (211,84 €)Family (229,52 €)People carriers (255,97 €)
Vestlesin mõni päev tagasi ühe Kataloonias elava tuttavaga ja ta ütles, et lisaks on palju väikseid autorendi pakkujaid, keda üldse netist ei leia. Ta oli just oma keskklassi auto välja rentinud 15 euri päev.

Tuleb välja, et Herz on oma punkti Girona lennujaamas üldse kinni pannud.
Kahju

Sellest on küll kahju! Girona on meie jaoks odav võimalus otse Katalooniasse saamiseks.
Kas keegi oskab öelda midagi maakeeles Hertzi klubiliikmeks olemise kohta? Kunagi ammu olen lugenud sellest nende kodulehelt, aga selgust ei saanud.

Mida sa selle kohta teada soovid? Jaguneb sisuliselt kolmeks - gold, five star ja president circle. Mingi hetk nad tegid endal tasemed ringi ning nüüd enam selle gold taseme eest raha ei küsita, kunagi olevat tasuline olnud. Eks kehtib siingi reegel, et mida rohkem rendid, seda rohkem saad nn. boonuseid. Tasuta upgrade-id, garanteeritud kindlad sõidukimargid, tasuta rendipäevad jne.
Hinnas minu meelest ei võida. Nende online süsteem on selline, et paned enda eelistused paika (kindlustus, kütusetasu jne) ning siis vastavalt eelnevalt valitud eelistustele kuvatakse pakkumised. Ilma sisse logimata kuvab ainult baashinnad.
Kõige suurem eelis liikmeks olemise puhul on minu meelest see, et auto saab suhteliselt kiiresti kätte ning ei pea erinevate andmete esitamisega jms asjadega väga palju tegelema. Krediitkaardiandmed on neil samuti ette teada ning siis ei teki seda hirmu, et kohapeal sellega mingi jama võib tekkida. Samuti ei pea väga järjekorras seisma, sest liikmetele on eraldi teenindus. Osades lennujaamades saab ka nii, et info auto kohta tuleb meilile või sõnumiga ning siis võib lennult otse parklasse suunduda.

https://www.hertz.com/rentacar/emember/join/overview.do?learnMore=gold

Tänud, Stahl! Veidi sai pilt selgemaks, aga täielikult küll mitte. Olen mõned korrad selle firma teenust kasutanud ja probleeme ei ole olnud. Mõtlesin ennast püsikliendiks teha, aga mõistusest tuli puudu ja ei saanud otsesest kasust aru.

Kui väga sagedane rentija ei ole, siis peamine kasu on asjaajamise kiiruses. Kui rentimiste arv ka suureneb, siis hiljem tulevad muud boonused. Nagu ma ütlesin, hinnas minu meelest vahet oluliselt ei ole.

Autot rentides tasub endale selgeks teha lähimad tanklad ja nende lahtiolekuajad. Me saime haledalt kõrvetada sellega, et öösel olid kõik tanklad kinni ja olime sunnitud auto tagastama tühja paagiga. Trahv 80 €.

Majutusime Salous, mis on 200 km Gironast lõunas. Lend oli varajane, tagasi sõitsime öösel alates kella 2st. Kogu selle maa peale ühtegi avatud tanklat ei leidnud. Gironas kohapeal peatasime isegi kohaliku politse, aga nemad ka ei osanud ka ühtegi avatud tanklat soovitada.

Eks see tankimine võib tõesti kujuneda probleemiks ja me oleme Eestis harjunud igal ajal kütuse saamisega. Olin suht sarnases situatsioonis, et kimasin 20km enne auto äraandmist töötavast tanklast mööda, et küll linnas tangin. GPS leidis mitu automattanklat, aga mitte ükski ei tunnistanud mu pangakaarte. Selline jama ajab hirmu nahka ja tagastusaeg - lend surus juba peale. Õnneks meenus sularaha ja 50 euri auku, oligi kütusenäitaja põhjas. Rendifirma mehele ütlesin, et paak on täis, viskas kaugelt hetkeks pilgu peale ja jäi rahule. ise arvan, et ca 10 liitrit oleks kindlalt peale mahtunud.

Täiesti nõus, omal sarnane kogemus Itaaliast. Kui auto tuleb ära anda enne kl 9 või peale kl 18, siis on soovitav enne eeltööd teha ning mõni 24h avatud tankla läheduses leida. Hispaanias on selliste tanklate leidmisel näiteks abiks lehekülg http://www.precio-gasolina.es, Girona lennujaamale lähimad tanklad on siin: http://www.precio-gasolina.es/gasolineras-24horas/vilobi-donyar.
Kiirteede tanklad on enamasti kõik 24h avatud. Pangakaartidega võib tõesti jama tulla, igaks juhuks tasub tankimiseks väiksemaid rahatähed valmis panna.

Paljud tanklad on suletud ka pühapäeval.

Väga hea meenutus "Paljud tanklad on suletud ka pühapäeval."
Mu ülevalpool olev meenutus on just pühapäeval Bergamo linnas toimunust.

Mulle paistab see ka hea hind, aga kui Hertz oma putka seal kinni pani, siis pole miskit parata. Olen mitu korda Girona's võtnud auto lehelt http://www.rentalcars.com/ Seal tõesti ei paista enam Hertz'i. Aga eks tuleb ju alati läbi ajada sellega, mida on saada. Seal ju neid rendileandjaid hulga. Ja kütuse kohta Johhaidii'l õigus. Tuleb teada kus saab tankida kui see ei ole tavalisel tööpäeval ja tööpäevasel ajal. Kiirteel on jah tanklad 24h lahti (reeglina). Kord ei viitsind prantsuses tankida enne sveitsis tavateed sõites, sest kütust oli veel küllalt. Enne šveitsi lõppu selgus, et seal suletakse tanklad 19.00. Vedas, et saime mingiks kellaajaks Liechtenstein'i ja seda ka nii napilt, et tankla oli avatud vist veel mingi 15min. Austriani me ilmselt poleks välja vedanud.
Kui prantsuse poolt Girona'sse öösel tulla, ei pruugi D900/N11 ka kasulikuks osutuda, sest Le Perthus'e läbimine võib ka siiskeeruline olla. Päeval on A9/Ap7 kindlasti etem isegi ummikuga. Le Perthus jookseb nagunii kinni tõsiselt.
Paak olgu alati täis, sõltumata kütuse hinnast.

Mõned kommentaarid Hertzi kohta.
Kui on plaanis võtta lisajuht, siis tasub enne tellimuse tegemist liituda nende püsikliendi programmiga, Gold Plus Rewards. Selle liikmetele on lisajuht tasuta. Lisajuht ei pea ise liige olema. Peast ei mäleta, kas tasuta on 1 või rohkem lisajuhti.

Air France´i ja KLMi Flying Blue kaart pakub püsivalt päris head allahindlust - https://www.hertz.com/rentacar/partner/index.jsp?targetPage=Flying_Blue.jsp&selectedPartnerCode=FB&partnerType=A&leftNavUserSelection=null Liikmeks saab tasuta, Hertzist broneeringut tehes küsitakse ka Flying Blue kaardi numbrit, aga autole järgi minnes tavaliselt kaarti ennast keegi näha ei taha. Eriti head hinnad tulevad siis kui broneerida ette makstud auto. Hertzi lehel sooduka koodi sisse pannes läks hind kohe autoeurope-i ja teiste vahendajate lehtedel olevatest hindadest odavamaks ning välja valitud põhilistest konkurentidest ka paremaks. Autoks oli keskmise suurusega universaal, Opel Astra, Renault Megane jms. Päris väikeste autodega ei ole võrrelnud.