Viin on viimasel ajal väga ohtlikuks linnaks muutunud. Kuna ta jääb tõepoolest otse immigrantide hordide teele siis kõik tavalised austerlased on sealt ammu ära kolinud. Kõige ohtlikum piirkond on just Rathausi metroojaama ümbrus ja eriti Schlösselgasse. No seal on olukord ikka päris kohutav. Immigrandid liiguvad tänava hordidena, kõigil kõverad mõõgad hambus ja pommivööd ümber. Mõnedel isegi kaks tükki igaks juhuks, kui peaks õnnekombel lausa kahte eestlast kohtama. Kuna eriliselt meeldivad neile just eestlased siis eesti keeles ei soovitata linna peal üldse rääkida. Isegi need vähesed austerlased, kes veel linna alles jäänud, on sellest loobunud. Muuseumid ja kontserdid, eriti õhtused, unustage kohe ära. Liiga ohtlik. Tegelikult ei tohiks üldse lennukist maha tullagi, sest see, et te sinna tagasi saate on väga kaheldav. Vaadake parem kodus diivanil mõnda Viinist tehtud reisivideot ja kuulake Straussi muusikat. Enne aga pange uksed lukku, tõmmake kardinad ette ja tekk üle pea, sest kuuldavasti tahavad need immigrantide hordid peale Viini mõne Eesti linna ette võtta. Näiteks Saue.

siin ka värskeim pilt, millel näha immigrantide hordide tee läbi Viini: http://goo.gl/7fMtpO
:)

See ju tehtud Rathausi metroojaama ligidal Schlösselgassel!

Millest Teie iroonia küll tuleneb?
Vabandan väga, senini oli Trip koht, kus võis midagi küsida ja vastati.

Selle immigrantide hordide pärast muretsemine on põhjus miks ironiseeritakse :)

Austria on päris palju balkanilt ning aafrikast tulevaid immigrante vastu võtnud juba enne selle viimase "immigratsioonikriisi" algust. Pole kuulnud küll, et kohalikud jõuorganid seal hakkama ei saaks ning oleks mingeid probleemseid piirkondi, mida mitte külastada. Viini puhul on tegemist turvalise sihtkohaga ning muretsema ei pea.

Tundub et meedia on suutnud panna inimesi tonti nägema seal kus seda pole.

alati saab sihtkoha turvalisuse vöi mitte- kohta vaadata värskeimat infot Eesti VM kodulehelt: http://www.vm.ee/et/riigid/austria

Njah, ega Brüsseli ega Pariisi puhul see VM info ei aidanud. Fakt on see, et kogu Lääne-Euroopas on seoses ISISega terrorioht tõusnud. Nagu multikulturist Lobjakas soovitas: harjuge ära. Tõenäosus pihta saada on väike, aga mitte olematu.

Aastavahetusel oli muide Münchenis "attack imminent". Saksa politsei hea töö ilmselt päästis ohvritest. Praegu on Stockholmis terror alert. See kõik näitab, et tegemist pole ainult Pariisi või Brüsseli võõrandunud moslemiäärmuslastega.

Kokkuvõttes naeruvääristada inimesi, kes tunnevad muret Euroopa suurlinnade turvalisuse pärast, ei ole eriti vaimukas ega ka tark.

Maam, trip on (algselt) seljakotirändurite foorum... Kes lähevad, vile huulil ja miniseelik seljas, nii läbi Kesk-Aafrika kui üle Gröönimaa. Iroonia sellise küsimuse peale on (siin) täiesti ootuspärane.

Naeruvääristada ei ole jah ehk ilus, aga mis need ootused on? Et keegi kirjutab reisifoorumisse terrorismianalüüse või lahkab kaasaegse islami olemust? Ja mis kasu on teemalgataja mure tundmisest kui sellega kaasneb null kodust tööd?

Ja suht nüri on lugeda neid "terror alert" ja "attack imminent" termineid justkui need peaks meile midagi tähendama või peaksime tundma, et eesti keel on nii vaene.

Naeruväärsele küsimusele naeruväärne vastus. Kui inimene räägib mingitest "immigrantide hordidest" kes olla Viini tänavad vallutanud, siis on selline vastus talle igati sobiv. Muidu ei jõua asjad lihtsalt kohale. See, et ta ridade vahelt sõnumit välja lugeda ei oska pole antud juhul vastaja asi.

Elades ja reisides aastaid Euroopas ning nähes ja lävides igapäevaselt nende "immigrantide hordidega" julgen öelda, et terrorism ja migratsiooniteema on Eestis, keda see praktiliselt üldse otseselt ei puudutagi, masendavalt suureks haibitud. Siinjuures muidugi suur kivi meie ajakirjanduse ja poliitikute kapsaaeda.

Lääne-eurooplased, kes peaksid tegelikult muret tundma vaatavadki seda osana igapäevaelust. See on nii, on kogu aeg olnud ja on ka edaspidi. Ning vaatamata kõigele on võimalus oma kodus surma või vigastada saada sada korda tõenäolisem kui mõne pommimehega ühte metroovagunisse sattuda.

Igal pool võib juhtuda, ühtmoodi nii Viinis kui ka Borneol. Tähelepanu ning ettevaatust ei tohi kuskil kaotada. Aga ka aru ja mõistust mitte.

"Elades ja reisides aastaid Euroopas ning nähes ja lävides igapäevaselt nende “immigrantide hordidega” julgen öelda, et terrorism ja migratsiooniteema on Eestis, keda see praktiliselt üldse otseselt ei puudutagi, masendavalt suureks haibitud. Siinjuures muidugi suur kivi meie ajakirjanduse ja poliitikute kapsaaeda.
johhaidii jätkeb siin Lobjaka jälgedes, et harjuge ära. Ei peaks harjuma, see ei ole normaalne olukord.
Eks mine räägi seda juttu Pariisi ja Brüsseli terroriaktides surmasaanute sugulastele.
Antud teemaalgataja puhul tuleb aga irooniaga nõustuda.

minu arust teete teemaalgatajale liiga, inimesel oli siiras küsimus, natuke vaid üle haibitud.
midagi pole teha, kõik inimesed erinevad, mõni muretsebki rohkem (=üle), ettevaatlikust pole kunagi ülearu :)

Aitäh Norsu, et sa irooniaga nõustud! Aitäh Sulle! Ole sa tuhandest tänatud. Panin Sulle laigi. Kahju, et kümmet panna ei saanud. Veel kord suured tänud! Või ma ei teagi, kas Sa minusuguse näruse migrandi laikidest üldse hoolidki :( Ütle, kui ei hooli ja ma kustutan selle kohe ära.

Hiljaks jäid, mul hakkas sust kahju ja kustutasin migrandi viite ammu ära:D See, mis Sulle ja mõnele on loomulik, ei ole seda mitte teistele. Ilmselt sa nii ei räägiks, oleks pomme löhatud Luxembourgis? Tegelikult on suht kurb, et kusagil Dubais vöi Omaanis vöid end turvalisemalt tunda kui Brüsselis.
PS irw@kas hoolid laikidest. Ei, eriti ei hooli, eriti kui neid iroonigaga antakse:P

Panin veel ühe laigi. Seekord ilma irooniata :D

Kütjale katzz - kaugel muidu on Viin Vahemerest?

Päris kindlalt ma tean kui kaugel on Viin Vahemerest, kuid mulle tundub, et see kõik siiski taandub ühe teema alla. Vabandust kui eksitasin kedagi :)

Õhtu juba hiline ja pole midagi midagi head teha, seega võtan sõna kuigi ma ei näe teemaalgataja postitust. Teen oma posti punktidena:

  1. Viin on üks turvalisemaid linnu, mulle on räägitud, et kord langeti turvalisuse tabelis tahapoole kuna ühe mõrva asemel toimus aastas 2 mõrva - no ma ei tea kas see ka tõsi on, aga mis sest.
  2. Viin on siiani ainus linn, kus on mind ilmselgelt jälitatud, ju pakkus kallis peegelkaamera või odav nutitelefon huvi. Igastahes oli ta valge... või siis tahtis ta teed küsida, aga oli kannatlik...
  3. Viinis on üks vihane tegelane juudi sünagoogi juures pärinud minult "kas oled juut". Mittevastamine ajas ta üha rohkem närvi.... jälle oli tegemist valgega....
  4. Külastan igal võimalusel uuesti Viini. Siiani olen seda teinud 7x...
    Viimastel kordadel olen külastanud seda linna autoga, peale Poolat oli selle linna liikluskultuur lausa ideaalne. Jah, Tsehhi jäi ka vahepeale.

Kuulda oli, et Austerlased on nüüd rohkem tulirelvi hakanud kokku ostma. Pagulashordide kartuses. Haavlipüssid ja käsitulirelvad pidid eriti popid olema. Rohkem ostavad relvi just naised.

Kahjuks ei näe algset postitust, ilmselt ehmus inimene rohke iroonia peale ära.
Elades Brüsselis, sõites pea iga päev Maelbeeki metroopeatusest mööda ja kasutades Brüsseli lennujaama vähemalt 2 korda kuus, arvaks, et tegelikult ei ole Euroopas kasvanud terroriohu hirmus midagi naeruväärset. Ma täitsa tunnistan, et minagi olen korduvalt tabanud ennast mõttest, et kas ikka on üks või teine tegevus piisavalt "turvaline".
Kriminaalõigusega töötava juristina mõistan ülihästi, mida tähendab "imminent threat" jne ning olles aastaid tegelenud valdkonnaga, mis hõlmab ka terrorismivastast võitlust julgen öelda, et ELi tulevad "migrandide hordid" võivad kätkeda endas ohtu. Ei, kindlasti pole ohtlikud need mõned pagulased, keda Eestisse on ümber asustatud. Probleem on selles, et kui ELi välispiirid "ei pea" ja riigid ei täida välispiiridel tegevusi, mis nendelt nõutud, siis ei ole mingit teadmist selle kohta, kes kõik need ELi ebaseaduslikult sisenevad inimesed on. Me kõik loodame, et need on tõelised pagulased - sest nende puhul pole meil midagi karta. Aga me ei tea, kes nad on, sest nende tausta pole keegi kunagi konktrollid ja meil puuduvad mistahes teadmised sellest, milline on nende taust.
Nõustun täielikult sellega, et Eesti meedia teeb sääsest elevanti ja need 500+ pagulast, kes meile tulevad, ei ole mitte mingi probleem. See on madala kvaliteediga "like" koguva odava ajakirjanduse värk. Samas, pole mõtet ka silmad kinni pigistada ja väita, et olukord Euroopas on ülitore ja kõik on imehästi. Ei ole.
Muidugi ei tähenda see, et reisimisest tuleks loobuda. Ja olgem ausad, tavainimesel pole mingit võimalust ennast terrorisünnakust kaitsta. Aga olukorra mõistmine on vajalik, nagu ka võimalike riskidega arvestamine.

Omades kolleege, kes reaalselt said Brüsseli metroo rünnakus tõsiselt kannatada, ei näe ma midagi naeruvärset selles, et inimesed muretsevad oma turvalisuse pärast. Minulgi oli imelik sõita Channel Tunnel´is, kui ühtegi kontrolli keegi ei teinud ja mul vabalt oleks võinud pagasnikus hunnikuteviisi lõhkeainet olla. Oli küll kõhe, et miks keegi ei konktrolli autosid üldse. Muidugi ei suuda ükski kontroll päris ära hoida igat rünnakut, aga samas võivad ära hirmutada mõnda isehakanut.

offtopic

Ma tegelikult teadustan küll endale, et Eestis on migrantide oht väike. Aga ikkagi oli väga vastik näha ükspäev Mustika keskuses rätipeade paari ringi jalutamas. Mees näppis veel kaelas olevaid puust palvehelmeid ka. Mul läks südame alt õõnsaks ja tekkis selline tunne, et kas varsti plahvatab. See ka seletab, miks ma olen EKRE toetaja.

Kui Brüsselist konkreetselt rääkida, siis keegi teadaolevatest pommipanijatest ei olnud pagulane, pea kõik olid sündinud ja üles kasvanud Brüsselis, üks vist ka Rootsis. Olen iseenesest Tipiga nous, et midagi imetoredat siin pole, vahetu oht on olemas ja reaalne, ent seostada seda ainult pagulaskriisiga on rohkem meediamull - pagulaskriis võib lihtsustada pättide liikumist Süüriasse ja tagasi, ent pommipanijad ning nende ajendid on mujal. Reaalse piirikontrolli puudumine ning vähene koostöö riikide vahel tuleb ka korda saada, aga see on juba teine ning pikem jutt.
Kui panna praegune olukord ajaloolisesse konteksti, siis on Euroopas üldiselt praegu ju oluliselt turvalisem kui seda oli 1980ndatel aastatel, mil IRA, ETA, RAF ja muud kodukootud terroristid baare ning diskoteeke õhku lasid: https://www.weforum.org/agenda/2016/03/terrorism-in-europe-at-historical-high/.
Mis statistikasse puutub, siis tõepoolest, 2015. aastal kasvas mitteausterlaste sooritatud seksuaalset laadi kuritegude arv Austrias võrreldes 2014. aastaga ca 7%, samas kui asüülitaotlejate arv kasvas üle 200% (28000 vs 90000): http://derstandard.at/2000035503971/Studentin-in-Wien-von-drei-Jugendlichen-vergewaltigt. Ning kui võrrelda Eestit ja Austriat, siis on vägistamisjuhtumite osakaal enamvähem sama, ca 10 juhtumit 100.000 elaniku kohta aastas, samas kui tapmiste osakaalult on on Eestis ca 6x suurem risk langeda mõrva ohvriks kui Austrias.
Mida Maamile soovitada. Reisi Viini. Väldi pimedaid kangialuseid ja joobnute punte. Soovitavalt ole koos saatjaga. Poes afgaanist müüjat või hotellis süürlasest toateenindajat nähes ei maksa ehmuda, pigem viisakalt teretada.

Reaper, oma offtopic kommentaarid võiksid jätta vastavate EKRE foorumite jaoks. Sealt leiad endale ka rohkem mõttekaaslasi. Suurem osa Tripi kasutajatest on ikkagi laiema silmaringi ja vähemate eelarvamustega. Ning reisifoorum ei ole kindlasti koht kus oma poliitilisi eelistusi propageerida.

johhaidii:

Originaal postitust pole enam näha, aga ega sinu vastus sellele ka just kuigi sõbralik ei olnud.

Vaatasin just oma 2008 aasta Viini pildid üle - siis oli kõik ilus. Mis seis praegu on - las kirjutab keegi, kes on reaalselt käinud.

Selge on see, et enamik viimase 20 aasta jooksul paugu tegijatest on olnud islamistid, selle kohta oli ka CNN-is kena artikkel.

Tripikad räägivad
Eesti suurim reisifoorum. Küsi siin oma küsimus või jaga häid soovitusi