Hiina Shangai ja edasi?

Plaan minna M (42), N (40) koos 3a lapsega Hiina, Shangaisse (omal käel) aga kuhu sealt minna või mida Hiina siseselt teha? Mingeid superpikkasid matku/sõite pole plaanis. Tais oleme käinud ja templitest piisas. Puhkus on rannas esmane koos mingite vaatamisväärsustega, aga et 3a. lapsel oleks ka midagi huvitavat. Plaan oli 2017 jaanuari algul 2 nädalat ja piletid peagi ära osta.

Meil kohe minek kolme nädalasele ringreisile Peking-Qufu-Peking-Pingyao-Xi'an-Luoyang-Nanjing-Suzhou-Shanghai. Liigume kiirrongidega, osad piletid (Peking-Pingyao-Xian) oleme- http://chinatour.net -ette broneerinud.
Kui ajaga hakkab kitsaks jääma siis viskame lihtsalt mõned sihtkohad kavast välja näiteks Nanjing tundub selline kahtlane olema. Vahemaad kiirrongidega liigeldes katab umbes kolm korda kiiremini kui tavarongiga ning teise klassi pilet maksab samapalju kui pehme magamisvagun. Näiteks Shanghai Peking 5h. Loodan, et leiad siit endalegi mõne sihtkoha. Rannapuhkus Hiinas jääb pigem lõunasse Hainan'i.

Arvestada tasuks ka, et jaanuaris Shanghai võib päris jahe olla. Ja Peking veel läbilõikavamalt tuulisem ja jahedam.
Ise reisiks sel aastaajal Hiinas pigem Guangzhou, Guilini, Hainani, Hong Kongi kandis. Puhtalt kliima pärast.

Tegelikult meil vahet pole kuhu riiki seal aasias minna, lihtsalt on plaan soodukaid kasutada aga selle soodsama hinna nullib viisade maks. Lihtsalt tahaks sellisesse kohta, kus on sellise väikse lapsega normaalne olla. Hiinasse on praegu hea hind, kuid seal eriti vist rannapuhkust pole.

Kui sul vahet pole, kuhu minna, siis Tai on alati lollikindel valik. Siit Bangkoki, sealt edasi nt siselendudega AirAsiaga.
Tai piletid siit sinna saab soodukaga ka 350-ga, teised riigid vist pigem kallimad kohale lennata

Tais on käidud, seepärast vaataks nüüd naaberriikidesse aga ei oska otsustada ja peab lapsega arvestama.

Turisti vaatenurgast soovitan Hiina asemel Jaapanit. Pigem lõunapoolset, kuigi jaanuar ei ole ka seal soe. Rannapuhkuseks Malediivid, Malaisia jms.

Jaanuarikuisest rannapuhkusest Shanghais ei maksa unistadagi, ka Hongkongis ei ole sel ajal randa asja. Ainus koht Hiinas, kus rand jaanuaris kõne alla tuleb, on Hainan/Sanya.

PS Hiina on ju ka viisat vaja või on see juba eelnevalt nagunii olemas? Aasias on iseenesest piisavalt sihtpunkte, kus on a) jaanuaris soe ja b) sisenemine viisavaba või oluliselt odavam viisa kui Hiinas.

Jaanuaris on Shanghais ca 10 kraadi, olen seal sel ajal olnud. Muidu kena koht, ainult et sudu mulle ei meeldinud.

Kui sel ajal reisida, siis Kagu-Aasia on kindel valik. Tai, Vietnam, Kambodzha või Filipiinid. Samas ei oska öelda, mis väiksele lapsele sobiks...