Hinnad Floridas/Miamis

Tere, kohe reis ees ja pole kunagi seal käinud

Kas vahetada raha kaasa või seal või maksta nn Wise kaardiga?!

Mis on toidupoes hinnaskaala võrreldes meiega? Süüa teeme ise, seega väike vein ja sigarett käib õhtusöögi kõrvale....

Seda teame et riidekaup on soodsam kui meil

No vaatame siis....

1
2

https://www.numbeo.com/cost-of-living/compare_cities.jsp?country1=Estonia&city1=Tallinn&country2=United+States&city2=Miami%2C+FL

Ise olen ka mõne päeva pärast minemas, majutused tunduvad seal mõne teise USA linnaga võrreldes mõistliku hinnaga.

Enamus makseid saab teha kaardiga. Sularaha võib natuke vaja minna, mõnes väiksemas äris ei pruugi kaardimaksevõimalust olla.. aga seda sula saab Wise´i kaardiga kohapeal välja võtta, Eestist kaasa vahetada on kallim ja pole nagu mõtet.

1
0

Vahetasime enne minekut natuke dollareid kaasa ja kohapeal ei olnudki vajadust välja võtta,ehk see siis oligi tippideks,bussipiletirahaks jne. Enamus kohtades sai maksta kaardiga. Hinnad pigem kallimad,või meile vähemalt tundus nii. Väljas söömas käies arvestage tipp juurde. Esimesel õhtul ehmatas ära küll,kui friikad ,pasta ja mehele 1 õlu maksis koos tipiga 95 dollarit :) Majutusime reisi algul Miami North Beachil,kuhu sai lennujaamast bussiga. Soth Beachi käisid tasuta bussid. Algul meil autot ei olnud ja järgi mõeldes oli see viga. Et minna 20 km kaugusel asuvasse sihtkohta,kulus bussiga minekuks peaaegu 3 tundi. Uber toimis hästi,hea oleke enne app alla tõmmata,ok hinnad olid ka. Riidekaup.. varuge aega :) Ilusat reisi!

2
2

See sõna jootraha kohta on tip siiski. Dipp on dipikaste:)

Internet näitab, et tasuta bussid lennujaamast sõidavad Miami kesklinna, South Beachi buss on nendest eraldi ja selle pilet maksab 2.25 USD.

8
0

Mul kogemus eelmise aasta aprilli lõpust. Olin Ocean dr. ääres hotellis. Ma muidugi ei tea kus Marjeke sõi, kuid minul Ocean dr. ääres asuvates söögikohtades kahekesi olles üle 40 USD koos tippiga ei läinud. Söögid olid korralikud ja õlu ning vein juures. Muidugi jälgisime ka Happy Hour aegu. Kuna aga neid söögikohti on terve tänav täis, siis sattusime pidevalt mõnda sellisesse aega. Õlu oli näiteks 3 USD. Mis tipp-isse puutub, siis tuleb jälgida et hoogu ei lähe. ( ma ise alguses läksin). Paljudes kohtades on 20% tipp juba arves sees. Tuleb lihtsalt tsekkile allkiri anda. Meie pankade Visaga saab täielikult hakkama. Sularaha ei läinud nädala jooksul sentigi. Tippiks, kui ülevalpool märgitud summat ei ole tsekkil, kirjutad tsekile tippi summa juurde ja see võetakse kaardilt maha. Toidupoodides oli näiteks Caesari suur salat odavam kui Selveris või Rimis. Üldiselt sama hinnad kui meil. Käisin ühes poes ja peale teist käiku sain juba 20% soodustus kupongi. Uber töötab tõesti hästi.

0
0

Kirjavead parandatud. Sõimegi esimesel õhtul esimeses ettejuhtuvas kohas North Beachil, hiljem leidsime juba poed üles ja ka kiirtoidukohad. Tasuta bussi kohta vist väljendasin valesti. Pidasin silmas, et need liikusid tasuta põhja ja lõuna vahel.

2
0

Olen hetkel Miami Beachil olnud mõned päevad ja ei saa päriselt nõus olla väitega, et toidupoodides on üldiselt hinnad samad kui meil (või on siis kasutaja Pets jaoks "meil" mingis teises riigis, mitte Eestis:). Ma käin toidupoodides päris palju ja pigem on õigus sellel Numbeo lingil, mille ma enda eelmises postituses juba panin ja mis väidab, et toidukaupade hinnad on Miamis ca 77 protsenti kallimad kui Eestis. Erinevates poodides siin hinnavahe kõigub ka mõnede kaupade puhul arusaamatult palju, ning South Beachi piirkonnas on ilmselt üks odavamaid poode Publix supermarket, samas väikesed "erapoed" igal pool tänavanurkadel on kallid. Juustud-singid ja muud sarnased snäkid on keskmiselt 2-3 korda kallimad kui Eestis, karastusjoogid ja maiustused on tavaliselt umbes poole kallimad. Näiteks käisin ühes väiksemas toidupoes, ostsin 1,5 liitrise pudelivee ning 3 juhuslikku väikest karastusjooki- arve oli 16,5 USD. Mis need Eestis maksaks, 5-6 eurot kokku ehk? Caesari salatile ma ei ole peale sattunud, võib-olla see on soodsam tõesti ja ehk midagi leiaks veel, aga üldpilti see ei muuda.

Mis maksemeetodeid puudutab, siis olen üldiselt siiani kaardiga (Revolut Visa) hakkama saanud. Ühistransport on osaliselt tasuta, aga pikemate otste puhul (nagu bussiga lennujaama või Miami kesklinna minnes) tuleb maksta alates 2.25 ühe otsa eest. Soovitan võtta kohe lennujaamast Easy kaart ja sellele mingi summa laadida, pärast lihtsalt viipad seda bussis. Olen ise kaks korda halva üllatuse saanud- esimesel päeval selgus, et viipemaksega pangakaart töötab bussi makseterminalis ainult siis, kui tegemist on mõnest USA kohalikust pangast väljastatud kaardiga, ja teisel korral ütles bussijuht, et täna sularahas pileti eest maksta ei saa. Tegelikult on neil kodulehel kirjas, et alati saab tasuda lisaks Easy kaardile ka viipemaksega või sulas- aga mis sa teed, kui tehnika tõrgub.

Muidu on siin väga mõnus ja eriti South Beachi piirkond tundub vähemalt mulle isiklikult kõige lahedam ja mugavam.

3
0

Tere Jochen. Tore et Miamil viibid. Kui Sa ka hetkel seal oled, siis vaata kas saad käia Walgreedis - mis on 14str ja Florida State Road nurgapeal. Ka 7- Elevenis on hinnatase madalam, aga seal palju rahvast ja vähe kassasi oli. Muidugi võivad ka hinnad 1,5 aastaga muutunud olla.

1
0

7-Eleven poode ma kiidaks ise samuti, neid leidub Miami Beachil mitmeid ja on just sobivad poed, kust soodsama hinnaga kiirelt soe snäkk või karastusjook kaasa haarata. Erilisi järjekordi ise muidu ei täheldanud, aga võib tipptundidel juhtuda. Walgreens ja CVS on ametlikult küll apteegid (pharmacy), aga lisaks ravimitele pakuvad väga laia kaubavalikut võileibadest suveniirideni, nagu mingid hiigelsuured R-kioskid meie mõistes. Mõned asjad on nendes ka tõesti hea hinnaga, aga odavamad kui supermarket Publix need suurema shoppamise korral kokkuvõttes ei ole.

Mis sularaha puudutab, siis jootrahade andmiseks midagi võiks igaks juhuks olla. Lugesin näiteks ühe hotelli arvustustest, et isegi teenindajad hommikusöögil tahavad tippi. Ja kui võtad mingi bussireisi Floridas või tuuri merel, siis üsna kindla peale eeldatakse, et lisaks piletile annad lõpus jootraha ka. Võid ju mitte anda, kohustuslik see pole ja sundida nad sind ei saa, aga kui juba selline komme nende teeninduskultuuris on ja tuurikogemus meeldis, siis miks mitte.. ise küll andsin.

0
0

Tip muidugi pole komme, vaid ühiskondlik kokkulepe, et teeninduses töötavatele inimestele makstakse maksimaalselt miinimumpalka (või veel vähem, kui vähegi võimalik) ja kogu nende palk tuleb klientide tipist. Seega tipiga sa mitte ei avalda arvamust teeninduskvaliteedi kohta, vaid maksad inimestele palka ja seda tuleb maksta ka halva teeninduse või toidu eest, sest jällegi - tip pole tunnustus või laitus, vaid kohustuslik osa majanduskuludest, mis igal pool mujal maailmas on hinna sisse arvestatud, aga Ameerikas on selline nähtamatu lisa.

Minu puhul hindadega tundus nii, et kui Euroopas saad kõikjal poes vähemalt mingi piima, juustu, singi, saia, jogurtitopsi alla euroga kätte. Ka kõige kallimas Stockmannis on ikka mingi Kirde sai 80 sendiga ja mingi jogurt 90 sendiga kampaanias. Ameerikas on see miinimumhind iga põhitoiduaine eest 2-3 dollarit ja see on ka see kõige odavam ja mõttetum. Mäletan, et saialetis tõusis käsi viimaks ostma ca 6-taalast saia (maitses umbes nagu 60-sendine Kodusai) ja noh mingi 3-4 taalaga sai enam-vähem söödava välimusega paarisajagrammise juustupakikese ka kätte, mitte sellise kokkupressitud sulajuustu, mis maksis ehk 2-3 taala.

0
0

Seda ma nüüd ei usu, et Miami vetes lõbusõidulaeva juhtiv (rooliv) mees miinimumpalka saab. Oli ta ametilt tüürimees või selle laeva kapten ise, seda ma ei uurinud, aga kui tipiämber ringile lasti, siis öeldi, et see raha läheb temale tänutäheks või nii.

0
0

*Improved: "Seega tipiga sa mitte ei avalda arvamust teeninduskvaliteedi kohta, vaid maksad inimestele palka ja seda tuleb maksta ka halva teeninduse või toidu eest"

Palk tuleb välja teenida. Kui keegi tuleb ja viskab midagi mõmisedes mingit ollust täis taldrikud lauale, siis on ta minu jaoks automaatselt vallandatud ja palka ei saa.

1
2

Ma just sirvisin eile pikka USA tippimise-teemalist lõime. Algas sellest, et DoorDash (toidukullerite firma) nõuab nüüd tippimist tellimuse esitamise ajal, ehk siis enne seda, kui sa teenust üldse saad. Ja ütleb, et kui sa ei tipi, siis võid oma burgeri kätte saada kas homme või ülehomme või jalajälgedega, nii et palun lahkesti maksta :) Ja siis käis pikk huvitav arutelu, sadu kommentaare, USA vs Euroopa vs muu maailma tippimise üle. Täesti eri kultuurid ja suhtumine, ega siin mingit ühist mõistmist ei teki.

Üks edukas Eesti mägironija teenib / teenis raha Miami lõbusõidu-laevadel stjuuardessina, ja oli tunda, et seda raha on tal palju. Nii et seda miinimumpalka mina väga ei usuks.

3
0

Ma olen nüüd viimased kaks aastat käinud kevaditi USA-s. Ja ütlen jälle. Mul oli mõlemal korral taskus veidike sula ja selle eest ostsin üks kord Brooklyni silla peal suveniiri. Teine kord sattusime Buffalos Saksa majas õllefestivalile. Tore teenindaja oli. Rääkisime temaga ja tegi meist pilti. Tuli siis arvega, maksin kaardiga arve ja 20% tippi, ning andsin talle 5 USD sulas. Mõne ajapärast jooksis tagasi, et arve oli vale ja kanti 5 USD arvele tagasi. Muidu on saanud söögikohtades ilusti tasuda tippi kaardiga. Sama ka Uberiga. Tuleb muidugi sõidu ajal teade, et tänage vedajat ikka tippiga ka, vajutades summale, aga vajutan ja valin ikka peale sõitu. Viimati NY-is Hotellist Lennujaama sõites panin isegi 30% . Väänles osavalt ummikutes.

1
0

Aga kui oled lõbusõidulaevas, seal käiakse tipiämbriga ringi ja kõik teised panevad sinna midagi..? Võid ju ka mitte panna, füüsiliselt ei juhtu sinuga midagi ja neid inimesi sa ilmselt mitte kunagi elus rohkem ei kohta.

Või selline olukord- võtad takso ja sinu marsruudil on fikseeritud hind ehk flat rate. Näiteks lennujaamast linna 35 USD ja maksad sulas. Kas annad tippi või mitte? Netist lugesun, et fikseeritud hinna puhul nagu ei pea andma. Aga ma annan isegi Eestis peaaegu iga kord ja USAs lisasin ka sellisel juhul 5 USD jootraha. Ma ei tea, kas juht eeldas seda või mitte, aga väga õnnelik ja tänulik paistis olevat.

0
0

Neandertaal: Palk tuleb välja teenida. Kui keegi tuleb ja viskab midagi mõmisedes mingit ollust täis taldrikud lauale, siis on ta minu jaoks automaatselt vallandatud ja palka ei saa.

Üldiselt ettekandjad USAs tipi nimel töötavadki ja mõmisedes keegi sulle midagi lauale ei läigata.

Küll aga panin selle aasta septembris tähele, et teeninduskvaliteet oli ka varasemalt väga hea teenindusega kohtades alla käinud.

1
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased