Hinnatase Kreetal

Tere,

palun olge kenad head inimesed, kes käinud Kreetal. Olen esimest korda perega Kreetale (Hania)  minemas, palun öelge, mis hindadega seal arvestada võiks. Hotell on söökideta, sellest tulenevalt ka huvi. Lähme perega 2 täiskasvanut ja 1 laps, 10 aastane. Olen eelnevalt ka uutinud, aga postitused vanemad kui 2018.

Tänud ette!

Hei! 


Mina kirjutasin hiljuti põhjaliku kirjelduse enda Kreeta reisist, mis oli 2 ndlt tagasi: https://trip.ee/foorum/uldfoorum/kreeta-suvi-2018 Võid uurida :) 

Hinnad on suht Eesti keskmised hinnad. Chania seal põhi restoranide kohas väga erineva hinnatasemega söögikohti, mõnes läheb 100€ kahe peale, teises jälle saab ligikaudu 30€ hakkama. Üldjuhul on hinnatase Eesti keskmine, et kahepeale 40€ saab väljas söömas käidud. 

Poed ja minimarketid on lahti umbes 22ni. Samuti suht samad hinnad, mis Eestis. Magusad asjad nagu šokolaadid ja jäätised on aga kallimad. 

Bensiin on kallim kui Eestis. Maksis umbes 1.6-1.7€/liiter. 

Käisime neljakesi (2 suurt + lapsed 8 ja 11) Kreetal vähem kui kuu aega tagasi, elasime kööginurgaga apartmendis Hersonissose lähedal, et saada ise süüa teha. Kuna liikusimje palju ringi, siis sõime sageli väljas, suurim arve neljale oli 53€ - ja ega me valinud kõige odavamaid roogi. Portsjonid on enamasti väga suured. Samas on  poes toit siiski kallim kui Eestis - nt piimaliiter 1.79, võipakk ligi 4€, kanaliha 6-7€, kohalikud juustud enamasti üle 10, samuti on jäätis kallis nii kohvikus kui poes.  Puu- ja köögivili umbes Eesti tasemel või pisut kallim, aga mõni väärt asi odav ka - nt kohalikku odavat ja täitsa joodavat veini, samuti ja oliiviõli ja mett saad ise poes kraaniga tünnist pudelisse/purki lasta, värskelt pressitud apelsinimahl 1.99 liiter.
Randades ei vaadata viltu neile, kes endale lamamistooli ja päevav arju ei rendi, vaid lina  maha laotavad. Ranna söögikohtades on hinnatase umbes sama, mis mujal.
Müügil on palju ja väga ilusat käsitööd ja (hõbe)ehteid, mustritel-motiividel igaühel oma lugu, mida müüjad heal meelelja uhkusega selgitavad. Kohapeal või vähemalt Kreekas disainitud ja valmistatud naturaalsest materjalist (puuvill, lina, vill) riideid on samuti põnevaid ja väga ilusaid ning nende hinnad on mõistlikud.
Tõsi, bensiin on kallis, samas on saar väike ja mägistel teedel koguneb pigem sõidutunde kui kilomeetreid, s.t bensiini eriti palju ei lähe. Ja liinibussid liiguvad samuti tihedalt, pileti hind on mõistlik.

Tänud vastuste eest! Tore kui foorumites inimesed heatahtlikult kirjutavad:)


e3le Sinu kirjeldus oli mul loetud ja v põhjalik, kindlasti võtan sealt ideid, samas Su väljaminekuid lugedes, siis sellest tulenevalt tekkiski küsimus:D, mis hindadega arvestama peaks.  Samas kahekesi käies on hoopis midagi muud kui perega minna, tubli oled, et viitsisid nii põhjaliku loo kirjutada.

Tänud sulle Msk! Sain enam-vähem hinnataseme teada ja oskan arvestada. Meil ka söögi tegemise võimalus, nii et hommik kodus, õhtu väljas:). Kas auto rentisite kohapeal v Eestist?

Auitorendi  leidsime googeldades, lähtudes sellest, mis asuks "kodu" lähedal. Mõistagi vaatasime hindu ja tingimusi ka, paari detaili küsisime e-kirjaga üle. Valisime MotoXperience Hersonissose naabruses Koutoulkoufaris. Jäime rahule. Muide, auto saime peaaegu tühja paagiga ja ka tagasi viia võis tühjalt. GPS oli endal kaasas ja Kreeta kaart tahvlisse sisse tõmmatud, just tahvlist oli palju abi. Autofirma annab saare kaardi ka, aga ostsime ise detailsema paberkaardi ka - suuri plaane parem teha. Me sõitmiseks päris kruusaseid külateid ei valinud (just mägesid kartes), nn kohalikke muidu küll. Saime näha väiksemaid kohti, need on linnadest (loe: turismiradadest) põnevamadki, aga hirmutavatesse oludesse teedel ei sattunud ja ära ei eksinud. Plaanige kojujõudmised teadmisega, et kl 21 läheb pimedaks ja pool tundi hiljem on kottpime. Meie linnaservas väiksemail tänavail kõnniteid polnud, tänavavalgustust ka mitte - päris kõhe. Mägedes ka ei tahaks pimedas sõita, vahel on tee päris kitsas ja välisserva piire pigem "psühholoogiline" kui materiaalne tõke.

Käisime 2017 a septembris Rethymnos. Meil oli küll kõik hinnas pakett ja väljas sööma ei pidanud. Kuna ilm oli palav, siis külma värskelt pressitud apelsinimahla ja jogurtismuutisid ikka ostsime, need olid ca 2 euro ringis. Tavernides toitude hinnad ca 10 euro kanti. Rannas rentisime rannatoolid, hinnad olid erinevad alates 1.50 kuni 2 euroni. Ilma nendeta poleks olnud võimalik päevitada, sest liiv oli rannas nii kuum, et kõrvetas läbi plätude talla. Poodides toit suht samal tasemel kui Eestiski.