Hispaania põhjarannik

Mu järgmise aasta plaanides on autoreis Hispaania põhjarannikul. Santiago de Compostelasse saabun kagust, seejärel liigun Atlandi Ookeanini, millele järgneb reis kogu põhjakallast mööda läbi Galicia, Astuuria, Kantaabria ja Baskimaa Prantsusmaale. Minu jaoks on see piirkond seni käimata, suurte linnade jaoks ei soovi eriti aega raisata, pigem piirduks neist ainult läbimisega ning võimalusel mõne väga erilise kohaga tutvumisega. Samuti ei kavatse sealsetes hotellides ööbida. Huvi pakuvad nn maamärgid, loodus ja väikelinnad - külad. Palun soovitusi nendelt, kes viitsivad jagada teavet minu teekonnale jäävatest huvitavatest kohtadest!

Aastaid tagasi peale palverännaku lõppu tegin nädalase tutvuse lääne ja põhjaranniku aladel. On meelde jäänud-

Santiagost läände Finisterra tipp ja mööda rannateid ca 25 km Pindosse, kus saab teha ca 6 tunnise ringmatka väga omapärastesse Pindo mägedesse ja peale jõele rajatud paisu mööda poolkuiva jõepõhja ranniku poole.

Asturia-Cantabria piiril asuv Picos de Europa rahvuspark. Sõita Funte de`´sse sealt trosstõstukiga mägedesse ca 1800 m kõrgusele ja edasi rahvuspargi radadele. neid oli kokku 14.

Santanderi lähedal vahva pisilinnake Santillana del Mar oma kaupluste ja tänavatega, sealt edasi paari km kaugusel on kuulsad Altamira koopad, sisse ei lubata , lähikonnas on vastav muuseum.

Bilbao linnas arhitektuuri ime- Guggenheimi muuseum titaanplaatidest fassaadiga ja selle taga vaatamist vääriv jalakäijate sild.

3
0

Kõndisin Camino de Nortet Bilbaost kuni Finisterrani. Ilusad kohad mis on meelde jäänud: Noja, Somo ja sealt üle jõe kohe Santanderi linn, Comillas, Llanes ja sealt ida poole on hästi kena rannik. Santillana del Mar kindlasti mis on tuntud kiviaegsete koopajooniste poolest-imeilus linnake. Sobrado ja mungaklooster, Finisterre linnake on ka hästi armas aga väga tuuline, vette minna ei soovitata, kuna ohtlik. Santiago de Copostela vanalinn kindlasti, soovitan olla seal vähemalt kaks päeva ikka.

1
0

Tera ja ave3006! Suured tänud! Olen ise samuti googeldanud neid piirkondi, aga parimad soovitused tulevad ikka nendelt, kes ise on kohapeal käinud!

Kas Bilbaos on mõnus liigelda?

1
1

Kuna palverännakul olin jalamees, siis Bilbao autoliikluse kohta ei oska midagi asjalikku välja tuua.

1
0

Bilbao autoliiklus on üsna rahulik. Soovitaks Bilbaos ära käia Guggenheimis - minu jaoks avas see silmad kaasaegse kunsti mõistmiseks - ja õhtul mööda vanalinna pintxose baare, kus elu käib nii baaris sees kui väljas (pintxos on baskide versioon tapasest).

1
1

Asiego küla ja juustu- ning siidritootmine. Maalilised vaated mägedele pealeselle. Auto tuleb jätta küla serva ja liikuda edasi jalgsi, teed-tänavad on kitsad ja suure tõusuga. Kui mõni väikelinn, siis Ribadesella. Mereäärne linnake, vaatasime seal tõusu-mõõna vaheldumist.

1
0

Veigo! Mul olid tänavu suvel mitmed ebameeldivad parkimiskohad Portugalis. Ühes Porto hotelli all olevas parklas pargiti nii kinni, et ei saanud asjugi hiljem autost kätte! Administraator laiutas käsi... See tuletas mulle meelde, et andsin kunagi endale lubaduse "mitte kunagi valida kesklinna hotelli maa aluse parklaga!" Olen enamasti püüdnud olla suurest linnasüdamest eemal, aga vahel läheb meelest ära. Ilmselt avaldas mõju 2022.aasta, kui Šveitsis (Täsch), Prantsusmaal (Chamonix), Itaalias kolmes kohas ja seejärel Saksa Romantikateel ei olnud auto panekuga mitte ühtegi probleemi, seda isegi mitte Würzburgi südalinnas.

0
0

Jaa, Ribadesella oli kaa nii mõnus linnake. Bilbao liikluse kohta ei oska rääkida. Saabusin sinna hilisõhtul ja hommikul jalgsi juba edasi.

Asturia maakond on tuntud veel siidrivalmistamise poolest ning seda siidrit valatakse välja paraja tsirkusega (kui nii võib öelda). Kui kohalikku restorani või baari satud, siis palu et sulle valataks siidrit Asturia stiilis (googelda)

1
0

Kas A Coruna ja sealse piirkonna kohta oskab keegi midagi öelda?

0
0

Mulle meeldis väga Bilbao kandis Gaztelugatxe (kaljusaar meres), Monumento Natural de Ojo Guareña ( koopad) ja Entrada Este Cabárceno (loomapark, kus liigelda oma auto või tõstukitega).

Liiklus väga hea.

1
0

hääletaja! Kuidas Gaztelugatxele saab? Kummaline on minu jaoks, et tegu on ju poolsaarega. Samas Google maps kirjutab "saar". Tekstidest selgub, et eelnevalt peab broneerima!

0
0

See on selline poolsaare moodi saar ;) Et kuiva jalaga kohale pääseks on tehtud sild. Ligipääs on tasuta, aga teatud aegadel tuleb ette broneerida tasuta pilet, et külastajate arvu saaks hajutada. https://www.bizkaia.eus/eu/gaztelugatxe

2
0

Germalo reisid korraldab juulis sõidu Galiitsia, Astuuria Cantaabria.

https://www.germalo.ee/reisikalender/reisikalender/

Kuna kalendris on kirjas üksikasjalik programm kohtade ja tegevusega, peaks sealt leidma ka häid ideesid

1
0

Bilbao on keskpärane. Guggenheim on OK aga mitte midagi erilist - lihtsalt linnukese kirjasaamise pärast võib käia. Aga võibolla ei ole ma nii suur kunstifanaatik ning seega lihtsalt arvamus. Baskimaa on kallis piirkond. Soodsam ja samavõrd ilus või isegi ilusam on Astuurias. Ribadesella, mida eelpool mainiti, on kena kohake ning selle tõttu me siia ka mõneks ajaks elama jäime. Piirkonnas on hulganisti matkaradu ja palverändurid jalutavad ka siin kauneid külavaheteid. Picos de Europa mäestik, Ruta Del Cares matkarada, Lagos De Covadonga, Bulnes, Ribadesella jne. Santanderi lähedal peaks olema ka sekvoiade mets, kuhu endal plaanis veel minna. Võin nimekirja täiendada. Siider on siin tõepoolest vahva. Piirkond on vinge kuna siin on ookean, mäed, jõed, rohelus ja ainult 0.5% välisturistidest ehk üks tõelisi pärle kus kultuur on hästi säilinud ning kuhu kohalikud tulevad ise puhkama.

Galicias tasuks Cañon del Sili külastada. Galicia loodust näeb kenasti ka Netflixi sarjas Desorden Que Dejas ehk The Mess You Leave Behind. Termid leiab nii sealt kui ka Cantabricost. Elasime natukene aega ka Galicias, väikeses kalurikülas Corrubedo, mis asub Santiago De Compostela lähedal.

3
0

Tera! Suured tänud lingi eest, see ei ole mul seni otsingute tulemusena nähtavale ilmunud!

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased