Hoiatus! Jätkulend läbi Kuuba

Jagan teie oma väga kurba kogemust Kuubast. Nimelt lendasin paar päeva tagasi Torontost Cancuni, vahepeatusega Kuubal. Kohvrid lasin Torontost teha otsa Cancuni. Nägin Kuubal kuidas kohvrid lennukilt maha võeti. Jõudes Cancuni polnud kohvritest loomulikult jälgegi. Tegime vajalikud dokumendid, et kohver hiljem siis kätte saada ja Aeromexico lost and foundi inimene ütles ka, et jätkulend Kuubalt tähendab tihti peale kohvri hilinemist. Eile siis saime teada, et meie kohver lõpuks Cancunis, kuid et see kätte saada, peaksime ütlema oma kohvrikoodid. Tundus väga kahtlane ja me polnud sellega nõus. Täna läksime siis lennujaama, ikka aeti joru et koode vaja, et turvakontrolli värk ja et kui me koode ei anna, siis lõhutakse kohvrid ära. Andsin siis kohvrikoodid ja ütlesin, et vaatame pärast üle et kõik alles oleks, neile see sobis. Kui kohvrid kätte saime ja lahti tegime, siis olid kohvrid pool tühjad. Torontos oli meil enne suurem shopping olnud, need asjad olid kõik läinud + mu riideid oli selga proovitud, mehelt varastati tehnikat, riideid, päikseprillid, tennised jne.. Igatahes kahju oli kokku 1000€ eest. Läksime Aeromexicosse siis dokumente jälle täitma. Saime kohe 100$ hilinemise eest ja anti lootust et kui uute asjade tsekid saadame, saame ka selle raha tagasi. Tehnikat aga kinni ei maksta. Lukud olid lahti muugitud, õnneks mitte katki. Samuti ütles töötaja, et see on juba mitmes kord, kui jätkulendudega tulevatel reisijatel jäävad pagasid hiljaks ning on siis tühjaks tehtud. Siiani on selgusetu kas see, et koode taheti on selle vargusega seotud või ei, aga kahtlane oli see meie jaoks niivõiteisiti.
Siit moraal, ärge kindlasti Kuuba kaudu tehke jätkulendu, sest muidu võib teid ees oodata sama probleem.

Pisut offtopic, aga...
Koodid ja lukud on amatööridele. Kohvri avamiseks piisab pastakast ning tühjaks varastatud kohvri avamisest ei jää jälgegi.

Ei arvanudki, et need lukud on pommikindlad :)

Ja miks sa jätkulendu süüdistad, see ju alati teada et mida rohkem peatusi ja pagasit seda kindlam võid olla et midagi kaob. Reisi kohvriga mille lennukisse võtad ja oled pagasi kadumisest vaba. Kui nüüd keegi väidab et a'la usast ja sealt kandist on odav asju osta siis tean väga hästi et ka siit saab odavalt.

Kommentaariks videole- keskmisel kohvril on ikka oluliselt toekamad tõmbelukud ning pastakaga pole seal midagi teha. Nii niru tõmbelukuga kohver puistaks esimese aasia reisiga oma sisikonna lennujaama laiali :P Teine märkus- tõmbeluku fikseerimiseks on videol näha koodlukk- fikseeri tõmbelukk sellega ära ja enam ei ole võimalik kohvrit peale avamist videost nähtaval moel sulgeda. Oma kohvrit modisin ma vastavalt- koodlukk ja taba mõlemad kasutusel ning ilma lõhkumata enam hakkama ei saa. Aga loomulikult- lukud on looma jaoks ning kui vaja, siis ei hoia ükski lukk lontruseid eemal, kuid tavaliselt valivad pätid siiski lihtsamalt muugitava pagasi.

kui sul on lukud ja taba jne, siis see juba ise annab märku, et järelikult on mida võtta :) Muuseas, USA suunas liikudes ei tohigi kohvreid lukku panna minu teada.

On ennegi reise olnud paljude jätkulendudega, aga probleeme pole olnud. Toetudes ka lennufirma jutule, siis lihtsalt Kuuba puhul see justkui reegel juba. Loomulikult on tõenäosuse võimalus
olemas ka teistel lendudel. See on pigem hoiatuseks, targutada pole siin enam midagi, kahju on tehtud.

Mitte kunagi ei tasu mingeid tehnika vidinaid või üldse väärtusliku kraami panna ära antavasse pagasisse. Sest ei oma tähtsust kust kuhu lendad-ka Tallinn- Riia marsruudil võib mõni asshole su pagasi sisu endale tahta. Kurb muidugi et nii läks kuid eks kogemused rikastavad.

Tähelepanek Riia osas on õige. Riia on minu kogemuste põhjal kõige suurem patupesa, kus pagasi kallal käiakse.