Hollandi lillefestivali bussireis ja Nordland Travel (HOIATUS!)

Minu mure siis järgmine - broneerisin eelmise aasta detsembris enne jõule Nordland Traveli kaudu reisi Hollandi lillefestivalile ning soovisin seda reisi vormistada kinkekaardina. Raha mult veel ei võetud ja lubati, et makseinfo saadetakse e-mailile. Siiani pole saadetud infot ei maksete ega edasise kohta. Telefon kutsub ja kutsub ning siis kui hiljem uuesti proovida, on juba välja lülitatud. See telefon muide on nende kodulehel üleval kui 24h toimiv klienditugi juhuks kui reisil peaks probleeme tekkima, tore teada, et isegi sellele ei vastata. Kui e-mailidele üldse midagi vastatud on, siis seda, et saadame selle nädala jooksul ja võtke telefonitsi ühendust kinkekaardi kättesaamise asjus, kuid telefonidele ei vastata. Kahjuks on aga mu suur plaan kallile inimesele sünnipäevakingitus teha, luhta läinud. Soovisingi hoiatada antud firma eest, et keegi kunagi temaga tegemist ei teeks ja veel vähem raha maksaks, jääte garanteeritult ilma kõigest.

Kasutaks ka siis võimalust, et küsida mis firmaga on keegi üldse Hollandi lillefestivalile läinud ja mis oleks hinnaklass? Kallile inimesele sai lubatud, et ta reisile saab ja koge mitte ei tahaks teda alt vedada, seega jätkan otsinguid. Olen igasuguse info eest tänulik!

Google otsing annab päris mitu firmat, kes neid reise teevad. http://www.google.ee/?gws_rd=cr&ei=MAsKU6i6BIXh4QTz84GIAQ#q=hollandi+lillefestival+2014

Lennureisid kallimad kui bussireisid.

Olen uurinud neid teisi firmasid küll, aga enamus neist vahendab firmat Viru Reisid ja selle firma kohta ei ole küll midagi head otseselt kuulnud, lisaks on see Tarbijakaitse mustas nimekirjas. Bremmer Reisid on oma reisi juba välja müünud (arvatavasti grupp bronnis terve bussi) ja kui nüüd oleks keegi, kes mu kahtlused Viru suhtes ümber lükkab, siis julgeks ka nende kaudu seda asja ajama hakata. Võib ka muid firmasid soovitada (isiklikest kogemustest) :)

Viru reisid sattusid musta nimekirja ühe juhtumi tõttu, viide siin http://www.tarbijakaitseamet.ee/et/node/4774 Eks sa ise otsusta, kui raske see rikkumine oli ja kuidas see sinu otsuseid mõjutab.

Viru Reisidel on neid juhtumeid ikka läbi aastate mitmeid.

Mul paar (eakamat) sugulast korra nendega mööda Euroopat liikunud ja ei suutnud pärast ennast ära kiruda, ainult häda häda otsa oli olnud, bussil sada häda, graafikutest kinni ei peetud, aknad pooleldi vett täis (välja ei näinud), wc katki, konditsioneer ei toiminud, majutus kahtlastes kohtades, giidi/reisisaatja asjatundmatus jne.

Aga ega soodsalt (odavalt) head asja ei saagi. Minule isiklikult jätnud eriti ebasümpaatse ja ebausaldusväärse mulje see firma. Ja korra teleka ette juhtunud kui nende esindaja (vist isegi juhataja) selgitusi jagas ja klientidega suhtles, tundus väga üleolev ja selline skeemitaja tüüpi vend olema.

Aga eks igaüks teeb omad järeldused ise. Isiklikult kellelegi kingituseks selle firma reisi küll ei julgeks osta.

Jah, sseega jääb Viru Reiside poole pöördumine ka ära. Nordland Travelist veel nii palju, et kohe lõpeb see maagiline nädal, mille jooksul nad pidid mulle arve saatma ja arvake kas seda on tulnud. Lisaks kirjutasin nende fb lehele arvustuse, et ka teised teaksid mis firmaga tegu on ja see kustutati 10min pärast ära ja nii tehti ka järgmise postitusega. Selleks neid aega on, aga mitte oma kliendile ühe e-maili saatmiseks ja kõnedele vastamiseks. Uskumatu ülbus ikka. Viimane teade, mis mulle nendelt tuli kui küsisin, et miks telefonile ei vasta ja millal ma arve ning kinkekaardi saan, oli selline: "Oleme avatud 25.02, ilusaid pühi!" Omast kogemusest tean, et nende avatud tähendab seda, et kedagi kontoris ei ole kuigi kodulehe seisab, et 9-17 avatud ning veab kui keegi telefonilegi vastab ja seda ka umbes sellise häälega nagu oleks eelmine päev pidu pikale veninud ja et helistaja on kõige suuremaks tülinaks üldse. Nagu ei tahakski, et neil kliente oleks. Igal juhul loodan, et see "firma" varsti enda putka kinni paneb ja et inimesed seda teemat siin ka loevad, siis on niigi palju mu kannatustest kasu.

Tegelikult on mõttekas üks tore reisiseltskond ise kokku ajada,sebida D kat-lubadega juht,kes Euroopat tunneb(samas piisab ka sellest,kui keegi reisiseltskonnast tunneb Hollandi suunal teid),siis sebida vastavalt rahva arvule buss,koos klapitada bussirent(või kokkuleppeline tasu mõnele bussiomanikule), kütteraha,saksamaa teemaksud,parkimised suuremates linnades ja siis kui kõik on omavahel enam-vähem tuttavad ja kõik maksud transpordiga seonduvad omavahel võrdselt jagatakse vmt...vaevalt siis vastu pükse saaks ...pigem saaks mõistliku hinna eest omapärase reisielamuse :)...Nii lihtne on ju osta mõne reisifirma kaudu pilet bussi ,kus keegi mingit lillemula ajab..:)Ma juba ammu ei soovi selliselt reisida. Aga jah kurikuulsa Viru Reiside vahendusel ma ei soovitaks mingil juhul reisida!Sugulane sai petta!

Vahel aga tekkib ikkagi kahtlus , et kas mingi konkureeriv firma ei saada viru reisidele erilisi norijatest reisijaid , kes igalt poolt otsivad probleeme ja pole mitte mingisuguse kompromissiga rahul ja nende ülesandeks on avalikult fimat mustata.Näiteks on juhtumeid , kus oma 80 inimest ei näe probleemi majutusest, giidist ,bussijuhtidest aga nende keskel on üks inimene ,kes näeb igal pool vigasid ,kes viru reiside kompensatsioonidega pole rahul ja kelle peamine eesmärk on avalikult meedias kuulutada kui palju erinevaid probleeme viru reisidel. Viru reiside põhimõtteid peab teadma, siis pole ka probleeme.Juhul kui hinna vahe ühe ja sama reisi eest on kahe või kolme kordne siis peavad olema meetodid , mis firmat üleval hoiavad ja pankrotti ei aja.Vastasel juhul seda odavfirmat enam ei eksisteeriks ja kõik oleksid sunnitud kasutama mitu korda kallimate reisifirmade teenuseid. Viru reisid ei ole halb ega hea .Teatud inimestele see lihtsalt sobib ideaalselt ja teistele mitte .Juhul kui reisile kirja panna kaks nädalt või kuu aega enne reisi väjumist siis reis ka enamasti toimub aga kui varem planeerida reis siis sageli võivavad reisid ära jääda , sest vajalike inimeste arvu ei saadud kokku. Viru reise võib ju kasutada ka selleks , et ise omapead ringi vaadata.Hotelli maksumus on minimaalselt väike , kohustuslikku toitlustamist ei ole ja seega võid paar päeva täiesti iseseisvalt omaette antud kohaga tutvuda.

Reena soovitusele täienduseks:

  • 8kohalise bussi rent 7 päevaks (piisab B-kategooria lubadest): 40€ päev x 7 päeva: 420€
  • kütus 7l/100km, parkimine ja Poola teedemaksud: ca 450€. Alternatiivina võib kaaluda ühe otsa sõitmist laevaga marsruudil Klaipeda-Kiel, hinnalisa inimese kohta ehk 20-30€, kuid säästab 1000 km ja ühe ööbimise Poolas.
  • 6 ööd majutust, neist 3 Poolas (20€/in/öö korralikus hotellis hommikusöögiga) ja 3 Hollandis (40€/in/öö 3* hotellis Den Haagis tulbiväljade lähistel). Teeb kokku alla 300€, mis on soodsam kui eeltoodud firmade pakutav, pluss mugavus reisida väiksema seltskonnaga, teha peatusi omal soovil jne.

Kindlasti ei saa välistada, et mõni konkurent teeb sihiteadlikult Viru Reise mahategevat kampaaniat. Sel juhul tuleb nentida, et tegemist on lihtsalt erakordse järjepidevusega. Peab ikka uskumatu tahtmine olema vaatamata probleemidele aastate viisi muudkui jälle ja jälle Viru Reisidega sõita ja siis jagada muljeid nii paljude erinevate kasutajanimede alt.

Viru Reisid on (seni veel tegutsevatest firmadest) ilma kahtluseta kõige staažikaim "probleemfirma". Nendega aina juhtub ja juhtub ja juhtub. Ma ei oska seda kuidagi muud moodi seletada, kui ju siis selline ongi nende suhtumine. Igaühe enda otsustada, kas see sobib või ei.

mhmh :D

ka shokiturism pidavat turism olema.

Kas viru reisidele ongi alternatiivi teiste bussireiside korraldajate seas.See ,kes võtab ette riskatnseid ja esmakordseid reisisid sattub ikka löögi alla ja mida rohkem on reise seda suurem on võimalus ebaõnnestumisteks.Risk on sõita sellistesse piirkondadesse bussiga nagu kosovo, moldaavia, ukraina,maroko ,gruusia, valgevene , türgi ,venemaa ja kui midagi juhtub , siis lõõgi saab nimi " viru " reisid . Risk on korraldada bussireise ,mis kestavad 21 kuni 25 päeva. Teised firmad sellistesse piirkondadesse ei kipu ja liiguvad ohutudes paikades ja seega nendega ka midagi eriti ei juhtu ja firmamärgi nimi jääb puhtaks. Samas nad ei paku ka mitte midagi huvitavat. Juhul kui kuskil juhtubki probleem , siis tavaliselt kiputakse kõiki reisisid vaatlema probleemsetena.Tõeliselt probleeme on aga oma 5 - 10 protsendil juhtumitest ja seda sageli just nimelt nende riskatnsete reiside puhul. Näiteks La Stradat ja Viru reise ei saa võrrelda , sest üks firma pakub ainult ühel kindlal marsruudil mitmeid aastaid läbitud programmi ,mille puhul ebaõnnestumise tõenäosus on väga väike ja kui tekkibki ebaõnnestumisi siis kahjustatakse ainult La Strada firmamärki aga kahjustamata jääb Bohemian reiside firma maine , sest väliselt pole näha , et tegemist võib olla ühe ja sama sama firmaga. Viru reisid on pigem lihtsalt nimi , sest bussijuhid ja giidid tulevad ja lähevad ja on sageli sisseostetud teenus.

nordlandi tuleb ise kohale minna 1a tagasi oli se pronksi tn

ei saadetud samuti ja keegi ei vastanud künedele, mailile

muidu reis oli ok

ainult kui üksi, siis pannakse kokku teistega ühte tuppa lübecis

ja hollandis oli 3sed majad ühe kööginurgaga ja suure toaga,

Hollandi lillefestivali erinevad hinnad erinevate reisibüroode poolt.Seega hind võib kõikuda kolme kordselt.

793 4 paeva lennureis ,tensi 793 4 päeva lennureis balic tours 777 4 päeva lennureis germalo 487 9 päeva bussireisid abc tours 350 8 päeva bussireisid bremmer reisid 279 8 päeva bussireisid nordland travel 233 7 päeva bussireis viru reisid

Ma ju räägin, et Nordlandis ei võta keegi telefoni, ei vasta meilidele, olen ukse taga passinud tunde ja mitte teegi ei ole ega tule kontorisse, kuigi peaksid olema avatud 9-17. Ses suhtes ei olegi mingit garantiid mul kui kliendil, et reis ka toimub. Kõige jubedam oli ikka oma emale öelda, et sellel aastal jääb see kauaoodatud reis ära. Nendel põhjustel ei soovita seda firmat usaldada ja nendega asju ajada.

Reise on isegi ära jäänud selliste kalliste firmade puhul nagu Tensi ,La Strada ,Germalo reisid ja põhjusi on väga erinevaid alates lennugraafikute muutustest kuni liiga väheste inimeste arvuni aga makstud raha saab ikka tagasi.Viru reiside puhul on sageli isegu kasulik kui reis jääb öra järgmised reisid võid saada 15 - 30 protsenti odavamalt. Samas mingid hoiatused võiksid ikka firmad välja panna selle kohta , et kas reis toimub kindlasi või ainult siis kui vajalik inimeste arv on koos, sest nii võib juba varakult ette planeerida ,mida teha siis kui reis jääb ära.

kus sa seal passisid, 3korrusel, sealt tuleb ise sisse minna ja lüppu otse uks..

kui reis ära jääb, siis antakse teada

Passisin nende ukse taga seal, kus nende kontor on - neil silt ka ukse peal. Seal ei olnud mitte kedagi kohal ja ei tulnud ka. Telefonile keegi ei vasta ja läbi ukse vägisi ma ka minema ei hakka. Nende puhul ei oleks üldsegi nii kindel, et midagi teada antakse - seisaks pärast sadamas oodates nagu tropp, käes vautser mis ei kehti ja Nordland telefonile ei vasta.. jube tore seiklus ikka.

St , et läksid trepist üles on uks , nende silt, se tuleb avada ja sisse minna ja siis edasi otse, koputad uksele..äkki on pankrotis vt krediidiinfost

Olen Viru reisidega käinud eri pool Euroopat vähemalt 5 reisil ja siiani pole vähemalt nendel reisidel midagi katastroofilist juhtunud! Tegelikult olen pettunud hoopis Tensi Hollandi reisis! Paar korda olen käinud ka Bohemian Traveliga ja siiani rahule jäänud. Ega ummikute ja hilinemiste jne vastu ei saa ükski firma. Bussid on ka normaalsed olnud. Seega soovitan küll küsida veel Virukatelt vabasid kohti Hollandi reisidele, neil paistis neid seal mitu olevat.

Mina olen käinud Viru Reisidega 4 aastal erinevatel reisidel. Kõik need on olnud super. Ei oska öelda - kas mul on vedanud või on need reisid, kus midagi juhtub - suure kella küljes. Sest kordaläinud reise on neil ikka kordades rohkem, kui täielikult untsus reise. Aga küll on olnud igal reisil ka vingijaid ja virisejaid... Lisan siia - Pin1-le... WC läheb igas bussis katki ( umbe) kui ei osata seda kasutada. Näiteks Soomes viskas üks härra kilekoti WC ja see läks esimese paari tunni jooksul umbe ja oligi kogu reisi umbes.... õnneks ei olnud siis 15 päevane lõunamaa reis :) Ja veel - näiteks käisime Horvaatias Bemmeri reisifirma bussiga...( korraldaja Viru reisid)