Hotell Bangkokis (et oleks hea lennujaama minna)

Enne tagasilendu Bangkokist tahaks seal 1-2 päeva veeta ja tahaks see aeg ööbida mingi bussijaama või vaksali läheduses millega lihtsasti ja kiiresti lennujaama saab. Mis piirkonda mul vaja on;)?
Üldse, mis asjaga lennujaamast linna kõige paremini saab ja kus see asi linnas peatub?;)

Takso ~400 THB (sh. kiirteemaks, küsib eraldi juurde). Takso tuleb võtta kõige alumiselt korruselt.

Ma arvan, et takso üle 300 bahti küll pole (aga teemakse võib küll juurde küsida kokku ca 50 bahti). Ülemiselt korruselt saab ka takso ,aga nad teevad seda illegaalselt ja peate tingima (ei maksa taksomeetri järgi). Aga ka alt umbes 300 bahti. Tipptuni ajal muidugi läheb sõit kallimaks, Bangkokis on palju ummikuid. Võiksid minna näiteks kuhugi Sukhumvit Road kanti ehkki see on veidi kallim piirkond, aga veidi lähemal lennujaamale (samas ikka suht kesklinn).. Võid talle öelda sõita Phrom Phongi BTSi juurde või Asoke BTS jaama juurde (metroojaama nimed), aga seal tuleb siis otsida mõni väiksem hotell. Odavad guesthouse hotellid on Kaosan Road (kaugemal kui eelmised). Võite võtta ka lennujaama bussi .. peate kauem ootama, pilet üks ots on umbes 150 bahti. Või kui tahate veel rohkem jännata, siis saate võtta ka linnaliini bussi, aga ma ei tea kas viitsite jamada ... (peale südaööd pole mõtet seda varianti arvestada).. linnaliin maksab umbes 40 bahti üks ots (1eek = 3 bahti).

Taksoga kesklinna on eesti rahas nii odav, et enam hästi ei mäletagi! Mingi 100 eeku + kiirtee maks 30 eeku. Hommikuse ja õhtuse tipptunni ajal peaks ehk hoopis taevaraudtee (skytrain) lennujaama poolsesse otsa sõitma (Mo Chit jaam) ja siis saab kõige kiiremini kesklinna. Khaosan Roadil on küll odav, kuid lühikeseks viibimiseks soovitaks ikka kesklinnas peatuda. Ise olen korduvalt Sukhumvit road Soi 11 peatunud, see asub Nana peatuse kõrval. Hotell on LeFenix Sukhumvit ( http://www.lefenix-sukhumvit.com/ ) , kusjuures linna kõige kuumemad klubid asuvad just sellel soil. Ostukeskused 2 skytreini peatuse kaugsel, lõbutänavasse Soi Kauboi ka kiviga visata. Taksojuhid on umbkeelsed ja linnas ringiliikumiseks kasuta ikka ainult taevaraudteed ja jõetransporti. Ühesõnaga: hotell peab asuma skytreini jaama lähedal, siis on linnas lihtne liikuda. Enne uuri ka põhjalikult www.bangkok.com saiti, siis saad linnast paremini sotti. Soovitan soojalt osta "Groovy Map", siis ei pea ka paksu ja väheinformatiivset LPd kaasa tassima. Kokkuvõtteks, lennujaamas esimese asjana võtke turistipunktist linna kaart ja paluge neil Teile näidata Sukhumvit roadi ning taevaraudtee kulgemist ja Nana peatust. Siis saate ka taksojuhile sihtkohta näidata. Minge Soi 11ndasse sisse ja valige jooksvalt mõni hotell välja. Neid on seal palju. Minu poolt kiidetud LeFenix jääb soi lõppu, selle jaoks võiksite takso võtta. Hotelli teatakse just selle vastas asuva Q klubi järgi, mis hetkel on millegipärast väga kuum koht.

Selles lefenixis on kõige odavam variant ju 1800 kohalikku raha öö eest! Ma tean hindadest vähe, aga see summa on ju küll hullumeelsus!!

Tere aga kas keeki teab Bangokis(Rautejaama)lähistel odavaid hotelle ja oskab täpsemalt nimetata asukoha või õhumetroo peatuse ? Ja mis võiks olla hinnad ?

Kui 1800 bht tundub hullumeelselt kallis, siis pead KhaoSan Roadi üles otsima. Akna ja konditsioneeriga "lux" maksis aastavahetuse tipphindade ajal 800 bht. Ilma kondita ja aknata ühekohalise saad ka alates 300 bht.
Sellisel juhul taksoga kohale ja kesklinna sõitmiseks kasuta jõetransporti kuni Central sadamakaini ning sealt Saphan Thaksi peatusest taevarongi peale. Saab ka nii!

Sulle sama inf: KhaoSan Roadis peatuvad päkkpäkkerid ja sealt ei ole kaugel ka raudteejaama minna, kust rongid lõunasse väljuvad. Kas ka põhja, seda ei tea.

Milleks inimesed meil google.com olemas on!? Pane otsinguks bangkok hotels, või bangkok accomodation sisse näiteks, ja hakka sõeluma. Ma arvan ka, et 1800 tai raha on nagu liiast, kuigi selle eest peaks hotell hea olema. Aga saab nii 600-1000 tai raha eest ju ka, ja täitsa normaalseid hotelle.
Peaasi, et oleks elu keskel. Kas Silom piirkond, Sukhumvit´i piirkond, Siam Square, või Khao San. Sest taksoga linnast lennujaama on igalt poolt enamvähem sama hind ju.
Muretsemiseks pole põhjust, sest küll see õõmaja seal mõistliku hinnaga leidub, sest Bangkokis on hotell hotellis kinni. Natuke internetis otsimist ja tshekkimist, ja küll sujub :)

Alt teisel tasandil väljapääsu järel oli õues taksolett, kust saab meetriga taksosid. Taksol võiks jälgida, et ta taksomeetri tööle paneb. Mul ei pannud, ja alguses ei taibanud ma seda ära, kui taipasin, siis ei hakanud enam küsima ka. Kui lennujaamast linna jõudsime, tahtsin teada, et mis siis nüüd saab: kui taksosõit on meetri järgi ja meeter ei tööta, et kas siis oli tasuta. Vana läks päris närvi selle peale. Mingi paber anti ka sealt letist, kus taksot võtta sai ja selle teisel küljel oli margikoht ning soovitus ebapädevast teenindusest teada anda. Liputasin sellega ja küsisin, et kas ta ülemused ka teavad, et tal „meeter“ katki on. Leppisime siis 300 bahti peale kokku ja alla saja bahti olid kiirteemaksud.
PS
See on küll tore hotell, mida Ren soovitas. Kõik on käe-jala juures ja promotianal price oli täna lõuna ajal internetist broneerides eesti rahas 500 krooni. Kõrval ehitatakse midagi, seepärast vist. Aga tuppa seda küll kuulda ei ole.

Meetriga takso saab ikka kõige alumisel korruselt, taksoletist saadud taksos taksomeetrit tööle ei panda tavaliselt.