Hua Shan

Kas on keegi käinud Hiinas mägedes? Mai lõpus lähen sinna ja mõtlesin vähe loodust ka näha. Hua Shan pidi päris seiklus olema :D

1
23

Võtame küll kohaliku giidi Xi´anist kaasa. Tema jutu järgi tuleb endale selgeks teha kas tahetakse tõsiselt ronida (siis tuleb mitme päevane trip, koos "kohustusliku" päikesetõusu vaatamisega) või teha päevane trip. Päevase tripi jõuaks Xi´anist teha siis kui sõita kohe gondliga põhjatipule, sealt hargneda teistele tippudele ja pärast gondliga alla (väike raha kulub). Tippe mida vallutada on mitu ja just üks neist nõuab ikka tõelist julgust. Ja seda vihmaga ei soovitata. Üleval pidi 2,5 - 3 tundi kuluma. Saadan mõned lingid kaart : http://www.maps-of-china.net/province/huashan.htm ja teine: http://www.huangshantour.com/english/map/huashanmap.asp kaks videot: http://www.livefortheoutdoors.com/Videos/Search-Results/Fun--misc/Is-THIS-the-scariest-path-in-the-world/ Kui ära käid anna teada kuidas oli. Ise augustis minek

0
0

Mõte oli minna sinna mai alguses. Ei ole väga selget plaani, kui palju tahaks ja oleks nõus turnima. South Peak jääb peale nähtud videosid kindlasti ära.

0
0

Alustasime ronimist õhtul kell 11, Idatippu jõudsime hommikul kell pool kuus, päike tõusis pool seitse. Maapinnal oli päeval 15 kraadi, üleval tipus oli igatahes veel lund ja päris külm seda päikest oodata. Ülesronimise ajal tegime mingi 4-5 lühikest pausi, kaua ei kannatanud istuda, külm hakkas. Alla tulime teist teed pidi ja lõpuks gondliga, kokku võttis kogu üritus u. 12h. Kuna ma ei teadnud üldse, mida oodata, oli see igati meeldejääv ronimine, üks paremaid mälestusi mu 2-nädalasest Hiina reisist. Soovitan soojalt. MSandrile kommentaariks: tavainimese jaoks on tegu igati arvestatava koormusega, seega kui tundide viisi treppe mööda ronida ei viitsi/taha/jaksa, siis pole eriti mõtet minna.

0
0

Käisin oktoobris nii Hua Shanil kui Wudangil. Nii külm siis ei olnud. Pm. nõus "tolm teel" kommentaatoriga. Pean ütlema ka , et need mäed olid minu parimad elamused hiinast. Olen vanuses 50+, kuid treenitud ja heas vormis, sain hakkama. Aga treenimata inimesele võib tõesti terve päev treppidestki ronimist liiga raske olla. Vaatasin ära ka päikesetõusu ja olin väga üllatunud, sest see oli mustvalge. See muidugi oleneb ilmast.

0
0

Plaanis ikkagi ka suvel sinna minna. Igaks juhuks küsiks rohkem Viiruselt, kuna ma ise ja grupikaaslased 50+, mõned asajd üle. Kui teha ühepäevane trip Xianist,kui gondliga üles ja gondliga alla ning South Peak ei vallutaks, kas oleks siis võimalik ka tavainimesel (mitte eriti treenitud) see mägi vallutada? Või on ta ikkagi liiga raske?

0
0

Pole ta nii hull midagi. Kui õhtul kell 23 minema hakata, siis normaalses tempos jõuab treppe mööda rahulikult päikesetõusuks tippu (kas siis Põhja- või Lõuna-).

Diskleimer. Kirjutanu 40+ ja pole omaenese arusaamise kohaselt elu sees mingi sportlik tyyp olnud. Hua Shan:i otsas käidud märts 2009 (kõrgeim punkt: Yingfeng Pavillion (lat=34.481785 lon=110.081445); päris Lõunatipu otsa viiv tee oli seekord ära tõkestatud - olla ohtlik olnud).

0
0

Mina läksin mäele päeval ja ronisin õhtuks lõunatipule kus ööbisin hotellis. hotell oli suur , kallis ja luksuslik, aga seal oli ka nö. tagatuba, mis oli kohalikele ja magati kahekordsetel naridel mehed-naised eraldi tubades ja u 10 inimest toas. Hind oli vastuvõetav, aga täpselt ei mäleta. Oli ka telgi üürimise võimalus seal hotelli õuel. Hommikupoole ööd, nii kella 5-6. ajal vist siis hakkas rahvas vaateplatvormidele liikuma ja siis oli veel pime. Kell 23 sa minema hakata ei saa, sest gondlid sõidavad üles-alla vist kella kuueni õhtul. Öösel ronida pole mõeldav.

0
0

Vaidleks vastu. Öösel ronida on vägagi mõeldav (isiklik arvmus on, et lausa soovitav). Suur osa teest on valgustatud. Ja täiesti korraliku taskulambi ylejäänud tee tarvis saab väikese raha eest (ca 15 CNY) kustiganes läheduses.

Gondel on hea hommikul allatulemiseks.

0
0

Kui kellelgi on kogemusi Tai Shanil käimisest, ootaks neidki meelsasti. Endal kavas sinna juuni alguses minna.

0
0

Ma ei tea, kas siis päevaseid vaateid ei tahagi nähe või? Öösel näeb ju ainult nina ette. Aga oma asi.

0
0

Päevased vaateid saab näha alla tulles.

0
0

Istun hetkel Bell Tower Youth hostelis ja ootan bussi, mis Hua Shanile viib. Kui tagasi jõuan, saab kirja, mis muljed olid.

0
0

Olen koos naisega Xianis 28.05-30.05. Broneeritud on lõunavärava juures asuv Xian Shuyuan International Youth Hostel (http://www.hostelxian.com/en/web/index.asp), kus kahene tuba maksis 120 rmb öö. Kohe selle kõrval peaks asuma terrakota-teemaline baar (http://www.parkqin.com/about_park_qin.html). Kui teil on Xianis nähtu põhjal kogemusi-ettepanekuid, oleksin nende vahendamise eest tänulik. Eriti huvitaks, kuidas Xianist 28 km kaugusel asuvate terrakotasõdurite juurde omal käel saab, sest hostel küsib terrakotasõdurite ekskursiooni eest 160 rmb inimese kohta. Mingit Panda tripi pakuvad nad ka, aga me pole veel otsustanud, kas minna. Xianist kavatseme rongiga minna Luoyangi, et külastada selle lähedal asuvaid Longmeni koopaid ja Shaolini kloostrit. Edasi on reisikavas Qufu, Tai Shan, Jinani lähedal asuv Mingi dünastia külla Zhujiayu ja Peking, kust me 9.06 tagasi lendame.

0
0

Ise olen Xianis juuni algul. Terrakotasõdurite vaatama minemiseks on mul endal olemas selline informatsioon:

Terracotta Army (Bingma Yong) - 35 km in Lintong County, Shaanxi Province
8:00 - 18:00 CNY 90
Bus Route: 914 and Tourist Bus 5 (306) at the East Square of Xian Railway Station

Tourist bus 游 U 5 ( No. 306 ) From the train station to the Terra Cotta Stone Warrior Army, passing by such famous tourists sights as the Li Mountain, Huaqing Pool, and the Mausoleum of the First Emperor

Mis mägedesse puutub, siis ise lähen Huangshan'i mägedesse. See paikneb kõvasti rohkem lõuna pool.

0
0

Kas te oma Hiina reise üle ei planeeri? Te ei kujuta ette, kui mõnus on Hiinas niisama ringi chillida.

0
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased