trip-krainetrip-ukraine-dark
Hurgada Hotell Sunny Days El Palacio ****

On keegi käinud Sunny Days El Palacio hotellis Hurgadas. Või soovitate midagi muud.

Hästi suur hotell, palju rahvast, toiduvalik suur, liivane rand, Sekkala keskusse taksoga 5-7 LE-d, jala ca 15-20 minutit. Hotellist mõlemale poole saab kilomeetreid mööda rannaäärset kõnniteed jalutada.

Kuidas kaubandusega seal kohapeal on. Või peab linna jalutama. Paistab, et negatiivset kogemust pole kellelgi.

Kas kellelgi on ka värskemaid muljeid? Hotell on päris suur, kas söögiaegadel suuri järjekordi ka tekib?

Kohati söögiaja alguses olid küll suured järjekorrad, aga lõpuks sai ikka söönuks. Toiduvalik oli muidugi muljetavaldav. Lisaks tavalisele rootsi lauale oli iga päev terrassil eri maa teemaline menüü. Toiduvalikut oli rohkem kui proovida jõudis. Muidugi saksa rahvusõhtu ilma sealihata on kuidagi kummaline.

Väga normaalne hotell, tulime täna (Top Toursiga)ja jäime rahule. Hotellil on suur U-kujuline siseterritoorium, meri, bassein ja laguun. Vasakpoolse tiiva ääres sai ka snorgeldada ja väga ilusaid kalu oli näha. Vaikse ilmaga kippus siseõue laguuni prahti tekkima. Toad. Paremad toad alates II korrusest (nende mõistes I korrusest) paremas tiivas paremal pool vaatega merele või vasakus tiivas paremal pool vaatega siseõue: laguunile ja basseinidele. (Meie mõistes I korrus ei ole OK, võib olla vaade aiale). Meie inimesed olid õnneks kõik II või III korrusel ja meie tuba oli täpselt selline, nagu hotelle tutvustavatel lehtedel näha on. Nädala algul oli rõdul pisut tuuline, aga viimased õhtud täielik vaikus, soe oli ka, lühikese varrukaga sai ikka olla. Ainult et sääsed kippusid tuuletutel õhtutel tuppa tulema. Fööni toas ei olnud. Toad puhtad, iga päev vahetati pesu ja rätikud. Dusigeeli ei olnud, õnneks oli kodust kaasa võetud. Toitlustamine - kõik, nii söögid kui joogid, tasuta. Hommikul kl 6.30st kuni õhtul kl 22ni (hommiku-, lõuna- ja õhtusöök, vahepealsel ajal toitlustus õues), sh ka soojad toidud, joogid kl 6.30 - 00.00, v.a pressitud värske mahl, kõik tasuta. Joogiks pakutakse fantat, colat, sprite, mineraalvesi jm, kohalik alkohol: õlu, viin, rumm, viski jne. Kui muidu kohalik jook pole peale õlle just joodav, siis nt rumm coolaga oli OK. Jaanuari ilmad. See nädal oli iga päev ca 25 kraadi sooja, esimesed päevad olid tuulisemad, iga päevaga läks järjest vaiksemaks. Üks päev oli pilves, aga soe oli ja päike võttis ka läbi paksu pilve. Animaatorid. Animaatorid tegelevad pea päev läbi, aeroobika, võrkpall jm, õhtuti klubis kl 21.45 tasuta etendused. Kaubandus. Hotelli siseterritooriumil on piisavalt väikseid kauplusi. Kel tahtmist kohaliku eluga tutvuda, võib jalutada paremale poole el Dahari, jala ca 20 - 30 min, või vasakule poole Sakkala keskusesse, jala samuti ca 20 - 30 min. Kasutasime taksot. Saime ühe otsa 10 poundiga, kauplemisel saab ka odavamalt. Ma olin neljandat korda Egiptuses ja see oli hotellidase parim, enne olin olnud Coral Bays, Sol Verginias ja Eden Rockis. Viimasega jäin ka väga rahule, Sol Verginia puhul häiris, et hotellil polnud oma korralikku randa lähedal ning hotell ise asus keskustest kaugel. Muidu oli seal väga hea (lahke) teenindus. Kaaselanikud. Peamiselt venelased, aga oli ka poolakaid, tsehhe, slovakke, prantslasi. Julgen seda hotelli soovitada küll, eriti, kui nägin, kuhu osa reisiseltskonda läks.

Tulime siis eelimisest kommentaarist täpselt aasta hiljem El Palacio hotellist. Kõik on täpselt nii, nagu räägitud, kuid on toimunud väikene areng: tubades on föönid ja dušigeel-šhampoon-seep.

Hotelli külalised 90% vene rahvuse esindajad. Kuna viimased ei olnud hotelli personali lemmiklapsed, siis oli vähemalt meie tähelepaneku kohaselt kõigile teiste rahvuste esindajatel selles asutuses väga hea elu. Ühesõnaga, kui oskad ise käituda, siis käitutakse väga hästi ka sinuga.

Tasub minna 10 USD passi vahel check-in'i tehes. Meie seda ei teinud ning saime esimesel päeval üsna nigela toa. Käisime ilusasti pärimas, et kas on võimalik vahetada ning ilme mingisuguste probleemideta oli järgmise päeva pealelõunaks uus tuba valmis. Seekord siis superilusa vaatega. :)

Toiduvalikus leidis alati midagi, mis maitses. Joogid on maitsvad, kuid seveeritakse imepisikestes plasttopsides. Muidu polnud hullu, aga õllejoojad saavad jalad ja närvid päris tugevaks. :P

Käisime seal pea kuu tagasi. Koht on suur, töötab nagu konveier. Tugev enamus klientuurist vene rahvusest. Toa saime normaalse imekombel kohe. Küll aga ei läinud kõigil nii hästi - on seal ka mingite huvitavate putukatega tube jagada nagu selgus. Järgmine päev said parema, ilma tipita. Toit on äärmiselt üksluine. Paar viimast päeva oli päris raske seal sööklas juba toitu valida. Toidunõud kergelt veest läbi lastud, s.t hügieeni tase kõrge ei ole (pipraviin kaasa;). Õlu oli jah suhtkoht mõttetu - lahjendatud pilsner justkui. Liiga suur hotell selle staffi jaoks. Ja kõige nõmedama "spa-ga" mis olemas - nimi oli Horas Spa. Kohutav koht. Küsivad hingehinda kohutava sauna ja teenuste eest. Kui üldse, siis vaid massaaz on mõistlik. Muu on täielik õudus. Pärast kuulsime et odavama hinnaga oli kuskil kaugemal lukshotellis väga hea Spa. Üldiselt klienditeenindusest seal kuulnud ei olda. Põhimõtteliselt kui raha käest ära annad, oled sellest ilma ka. Kauple ja tee enne kõik selgeks, et saad, mille eest maksad või veel parem maksa pärast juurde (nt sukeldumine - võta 1x ja maksa pärast juurde kui tahad 2x). Hotelli rand, bassein ok. Puudu nt torud. Päevitada saab palju. Aga kodutööd enam teha ja usun, et leiab seal vägagi häid hotelle või siis kombineerida meelelahtust omale.

Käisime siis esimest korda Egiptuses ja valisime selle hotelli. Olime seal nädal aega. Nõustun täielikult eelneva kommentaariga, et see koht töötab tõesti nagu konveier. Rahvusest nii palju, et hotellis olid kõik venelased, va meie ja üks inglasest meesterahvas. Toa saime täiesti normaalse, teisele korrusele ja vaatega merele. Koristati kiirelt, vahetati linad ja rätikud. Kui rõduukse lahti hoidsime, olid sääsed kohe toas..ja neid seal ikka jagus omajagu. Toit: esimesed paar päeva oli täitsa söödav, kuid lõpuks tüütas ära. Restoranis sees oli jube hais kogu aeg. Nõude pesemine ja toidu serveerimine oli jube. Kiirelt taldrikud veest läbi ja uuele ringile. Muna praadimine: muna pannile, natuke ühelt poolt ja teiselt poolt ja taldrikule. Silmaga oli näha, et puhta toores. Mõnel päeval oli õunamahl täitsa joodav, mõni päev täielik jubedus. Mahlade tegemisest ei tea nad ka mitte midagi. Rumm koolaga oli isegi täitsa joodav, aga üle 2 topsi ei kannatanud. Õlu oli lahja, aga suht okei isegi. Fanta oli enamvähem, kuid nt Sprite täielik saast. Rand: ütleks siis nii, et kui tahad lamamistooli saada siis peaksid kindlasti juba kell 7 platsis olema. Meie läksime nt 9 ajal ning kõik lamamistoolid olid ära võetud teatud rahvusest inimeste poolt. Viimasel päeval läksime kell 7.30 ning siis olid veel mõned vabad toolid. Tekkis tunne, et nad juba öösel lähevad sinna ja seovad oma rätikud toolide külge !? Aga sai ka niisama seal kivide peal päevitada. Snorgeldada sai seal samas, hotelli territooriumil. Kõige rohkem häirisid kohalikud teenusepakkujad. Rahulikult päikest seal küll ei saanud võtta, sest nad käisid sinu juures päeva jooksul u 20-30 korda kindlasti. Ning kindlasti me ei pääsenud kõhuprobleemidest. Võtsime küll enne reisile minekut tablette ning ka koha peal, aga ikkagi kimbutasid meid probleemid. Ilmselt hotelli toitudest ( teevad nad seda ju kohalikust veest ). Aga pipra viin aitas :) Sinna hotelli kindlasti tagasi ei läheks !

kas on keegi vahepeal külastanud Sunny Days el Palacio hotelli? On seal miskit muutunud vahepeal?

Kas keegi on selles hotellis viimasel ajal viibinud?

Ootaks ka hinnangut sellele hotellile, minek 16.01.2016a. Tänud ette :D

klge 456 ja fedja: internet värskeid arvustusi täis : nt http://goo.gl/YtDTfW Head uut aastat!

AndresR

Parimad soovid Sullegi ja tänud vihje eest :D

Vihjeks, et seal toimus ka tänane pussitamine.