Husky talvised magamiskotid

Husky talvised magamiskotid (sünteetilised) - on kellelgi kogemusi nendega? Jäid silma kui suht soodus variant. On need lubatud temperatuurivahemikud ikka reaalsed mingilgi määral?

Enjoy - http://www.huskyeu.eu/sleeping-bag-extreme--enjoy--26--c-orange-black-90_dsp.html Emotion - http://www.huskyeu.eu/sleeping-bag-extreme--emotion--22-c-red-black-91_dsp.html Annapurna - http://www.huskyeu.eu/sleeping-bag-extreme--anapurna--28--c-black-88_dsp.html

Seda kotti vist olen isegi näppinud kusagil ja tundus õhem kui reklaamiti. Sünteetiline on etem kui sulg kuigi jahh oluliselt raskem. Sulg niiskes tihti ei toimi ja kui tihedus või udusule % pole piisav, jääb liigutades keha ja väliskliima vahele vaid voodririie. Märjad suled muutuvad külmas jääkuulikesteks, mistõttu on ülioluline leida vetthylgava katteriidega sulekas - seda esineb harva kuid on siiski olemas.

Võid enam-vähem uskuda seda high comfort -10 või veidi veel alla võtta. Sõltub rasvapolstrist mis sul endal on. See "enjoy -26 unusta ära - see tähendab, et jääd kuidagi ellu aga oled täiesti läbi külmunud. See soft nylon on külmaga päris külm naha vastas - sinna peaks sisse kindlasti lina otsima - minu jaoks parim leid on "silk-liner" - väga kerge ja lihtne pesta ka. Suveks samuti super.

Eks need temperatuurid on nii nagu nad on. Mul endal on sulekas (paraku vett mittehülgava katteriidega) MCkinley vaid 1,45 kg udusulg 90/10, mille extreme on -28 ja comfort -11, aga kui just telgis külg-külje kõrval pole, on sellega niiskes alla nulli juba jahe. Suleka ja üldse magamiskoti hooajavälise hoiustamise puhul on veel oluline see, et ta peaks olema lahti klopituna, mitte kokkupressitult - õhuvahed ehk siis soojapidavad omadused säilivad paremini.

Enjoy mul endalgi. Sünteetilisest kiust. Nigel ei soovita. Kindlasti ei vasta ta temperatuuridele, mis lubatud. Pigem soovitan sulekotti.

Mis materjalist võiks omale magamiskotti selle siselina tekitada? Linane? Mikrofliisi pole väga võtta vist kusagilt.

Huskyl on magamiskott Down. Kaalu 2130 grammi. Extreme temp -30 C ja comfort -22 C. Kõik ilusad numbrid, kuid -22 ja -30 C külmuks seal kotis ära. Katsetasin kotti kevadel. Öösel oli väljas max- 2 C. Arvasin, et ei tohiks üldse probleem olema, kuid külmetasin korralikult. Kuigi seljas oli soe pesu ja müts peas. Huskyt ei soovita absoluutselt.

Siselina/kott parim kindlasti fliisist. Neid peaks ikka müüdama ehk on Novaluxis või Jyskis vms.

Mikrofliisi pole väga võtta vist kusagilt. Mingit fliisi müüb päris kindlasti ka Abakhan, selle hingamisomadusi ei oska kardetavasti keegi välja nuputada, aga paari aasta tagusest ajast on mul just sealt ostest fliisist tekitatud sisekott, täiesti toimib. Kasutust on leidnud aga suht üksikud korrad (3 .. 5?), põhjusteks on selle nutsaku mõõtmed ja kangema talvekoti tekkimine. Nüüd on nii suvel kui talvel kasutuses olnud õhuke sünt-lina, mind isiklikult see materjal ei häiri. Enda puhul pean üheks toimivaks variandiks ka siidi, tõsi, proovinud ei ole.

Reisivarustus

Tere,

Uuriks, et millised telgid ja magamiskotid on siin kasutajatel.

Ise olen paras Huksy fänn ja kasutan Husky magamiskotti Enjoy –26 ning lisaks soojemale ajale Husky magamiskott, mille nime ma ei teagi aga ostsin selle kunagi Tsehhist. Telk mida kasutan on Husky Fast 4.

Ma vaatasin samuti eelmine aasta Husky magamiskotte, kuid ei tundunud nii usaldusväärsed olevat. Lõpuks otsustasin The North Face sulemagamiskoti kasuks http://eu.thenorthface.com/tnf-eu-en/equipment/sleeping-bags/superlight-sleeping-bag.html?colour=10820 Sai see talv katsetatud paaril korral ning olles pugenud pesu väel magamiskotti, tuli lukke avada natukese aja pärast. Seega ainult kiidusõnad sellele magamiskotile. Hind ei olnud sellel magamiskotil just kõige soodsam, kuid arvestades magamiskoti kvaliteeti ning omadusi, siis olen ma väga rahul.

Kui siin juba statistikat tehakse - kasutusel kolm magamiskotti, kõik sulised: Ferrino, mugavustemperatuur +1 kuni +8, kaal 750 g, sobib hästi suviseks kasutamiseks; Ferrino, mugavustemp -1 kuni -7, kaal 1,5 kg, sügis-kevadiseks hooajaks ok, aga raske; Cumulus Quantum 450, mugavustemp -10, kaal 950 g, kasutatud kusagil -5 kandis ja ausalt öeldes oli kergelt palav (muidugi oli seljas ka soe pesu, aga olen ka pigem külmavares ja rasvapolster õhuke). Eespool oli juttu siselinast. Mujal ilmselt ka, aga Aasias küll turustatakse siidist õmmeldud "magamiskotte". Magamiskoti sees pole kasutanud, aga palavaga või räpasevõitu hotellis väga mõnus. Pamp on kerge ja pisike, kuskil kahe peopesa suurune.

Telgid: kanuuga võtan Ferrino Australise, mõnusalt suur, aga kaalub 3,2 kg. Kui peab seljas tassima, siis 1,14-kilone Vango (kahekordne kusjuures, peab tuult ja puha, kuigi on käega katsudes nagu ämblikuvõrk). Enda vähese kaalu tõttu olen pisut grammipede :)

Siidist magamiskoti siselinasid müüdi aastaid tagasi Kompassis (kino Kosmos vastas, teisel pool teed). Toodetud olid Vietnamis ja maksid 90 kr. Ei tea küll kas enam saadaval on...

Ma olen suurema külmaga kasutanud ka 2 magamiskotti üksteise sees. Nt. sai 2 üsna tavalist Wehncke -10 ekstreemtemperatuuriga kotti üksteise sisse pandud ning -20-ga magasin öö ära mõnusalt nagu karuott.

Tõsisemale matkasellile - Haglöfs Goga Nordic Winter. Kaalub vähem, kui 2 kilo, ok, maksab palju, aga sain proovida ja oleksin ülikooliaegsetel mägimatkadel selles magades küll õnnejunn olnud.