Ideekonkurss: Eurotrip

Kuna lennuliiklus veel tõenäoliselt niipea ei taastu ja planeeritud päikesereis jääb suure tõenäosusega ära, siis tekkis mõte korraldada eksprompt eurotrip. Kuna omal käel pole Euroopas autoga reisinud, siis oodatud on kõikvõimalikud hullud ja vähemhullud ideed.

Ajalimiit: 8 kuni 10 päeva. Kahene (vblla neljane) reisiseltskond. Piirkond: ? (välistaks vaid ukraina ja valgevene).

  1. Idee: Ühe jutiga Austriasse, seejärel puhata kohapeal, 3-4 päevaga Viin, Salzburg ja Innsbruck. Äkki München?

  2. Idee: Maksimaalselt sõita iga päev 200-400km (väga kaugele küll ei jõuaks, aga natuke inimlikum)

Lingid erinevatele päevikutele ja blogidele on ülimalt teretulnud, kus sarnase aja jooksul mõni analoogiline reis tehtud.

Üks Eurotrip, 20 päeva, 10 riiki, 7600 km:

Eurotrip

Ja millised on auhinnad. Lihtsalt konkurss ideede saamiseks ei ole vastajate suhtes korrektne. Korralik six-pack oleks igati teretulnud.

Õige point MkM kuid six-packiga premeerimine paraku tervet lugejaskonda vist ei motiveeri. Kuna tõenäosus on, et me lend pühapäeval siiski toimub ei hakanud ka auhinda välja panema kuna Alanya rannal vegeteerides poleks mul hunniku autoreisi ideedega paraku enam midagi teha :).

Austria kohta olen viimasel paaril päeval natuke uurinud ning viamichelin.org-i kohaselt peaks kohale jõudma 22-26 tunniga.

Mitmed töökaaslased on antud ajalimiidi raames soovitanud vaid Tšehhit.

Kui võtta eesmärgiks 200-400km päevas, siis peale Poola vist eriti midagi ei näeks.

Endal täpselt sama olukord, peaks pmt laupäeval Alanyas päikest juba võtma. Siin võib tekkida muidugi see olukord, et kui minema läbi ime saab, siis võib juhtuda et tagasi ei saa -räägitakse suuremast ja kurjemast vulkaanist, mis laksu varsti ära võib panna. Mõtted liiguvad igatahes eurotripi ümber... 11 päeva ja Vahemere äärde Nizzasse jutiga välja.

Kolmiklinn (Gdansk - Sopot - Gdynia) koos Malborki Euroopa suurima lossiga. --> Kopernikuse sünnilinn gooti pärl Torun koos Chelmno linnakesega --> maagiline Krakow või saarekeste peal asuv Wroclaw.

http://www.gdansk.pl/multimedia,786,1022.html

http://chelmno.pl/index_en.php

Või Gdansk - Wroclaw - Dresden Krakow - Viin

:)

Kui juba Austriasse minna, siis miks mitte see München ja kindlasti Neuschwansteini loss sinna sisse kaastaa. Viimane on ikkagi nii umbes maailma ilusaim koht. Vähemalt väga kõrgel selles tabelis...kui kuulnud pole siis googelda ja ei kahetse.

Neuschwansteini loss ja seda ümbritsev maastik on muinasjutt - nii suvel, kui talvel. München...mina seal aega ei raiskaks. Maitse asi.

Gdanski tripile kuluski mul mingi 10 päeva ja sõita sain omajagu.

Olen Austrias mitu kord käinud ja 10 päeva jääb lühikeseks. 26 tunniga kohalejõudmisse ei usu. Pead kõvasti kiirust ületama ja metsapeatused on 1 minut. Kõik planeerijad arvestavad keskmise kiirusega. Aga selleks, et saada keskmiseks 90 km/h, tuleb enam-vähem 110-ga hagu anda. Kui sõidan Tartusse 2-tunniga, siis kogu aeg peab 110 rauas olema.

Sponsorite leidmiseks pead hakkama firmast firmasse käima ja esitlema seda, miks nad võiksid teid toetada.

Kuid sponsorluse mõte on mõlemapoolne kasu. Mida pakute sponsoritele toetamise eest vastu?

Näiteks tehke selline projekt mõne telekanaliga: http://backpackers.tv/ http://www.youtube.com/watch?…