Ilma viisata Hainani! Püüdke mitte sama viga korrata

Seiklusrikas reis Hainani seoses viisata reisides lõppes siiski õnnelikult. Mõned kuud tagasi plaanides jõuludeks reisi leidsime pakkumise Trip.ee-st huvitavasse sihtkohta Sanya, Hainani. Tegemist on Hiinas asuva saarega, kuhu saab eesti kodanik reisida viisavabalt.  Täna (26.12), suurest jõulutrallist väsinuna, lootsime jalad seinale visata aga siin me istume, Amsterdami lennujaamas kust meid edasi ei lasta. Põhjus on see, et meie vahemaandumine Pekingis, kus on muide Eestlastele 72 tundi lubatud viisavabalt viibida, ei lubata lennata edasi Hiina vaid ainult kolmandatesse riikidesse. Lihtsamalt selgitades tohib Eesti kodanik viisavabalt siseneda Hainani ainult lendudega mis saabuvad väljaspoolt Hiinat (sinna loetakse ka Hong Kong) Meid teavitati sellest alles siin, Amsterdamis, vahetult enne meie boardingu lõppu. Olime eelnevalt uurinud viisa kohta helistades saatkonda, googeldanud ja Helsingis oli KLM lennufirma töötaja samuti 15 min asja täpsemalt uurinud enne kui meid pardale lubati. Ükski neist kontrollimistest ei tuvastanud seika et vajaksime viisat kui lendame läbi Pekingi (Hiina). 

Meie piletid olid Helsingi-Amsterdam-Peking-Sanya. Kindlasti oleksime ise pidanud rohkem eeltööd tegema või siis otseselt viisat taotlema, aga miks peaksime lisaraha kulutama kui konkreetselt viisavajadust ei ole. Aga näed on olemas sellised reeglid mis otseselt eksisteeri või ei ole teatud fakte välja toodud. Elu õpetab, oleksime oma lennu vaid Londonist-Sanya otselennuna saanud või taotlenud suva ümberistumise pärast Hiina viisa oleks kõik palju lihtsamalt läinud. Olime ise nii kindlad, et viisat ei vaja, kuid vaidlus Amsterdami lennujaamas kui asi avastati enne (Amsterdam-Peking) boardingut ei viinud kuhugi. Meid jäeti külmalt mahaja soovitati pöörduda KLM infopunkti.

Olime kindlad, et sinna see reis jääbki, sest uusi pileteid vaevalt nii kalli hinna eest ostma hakkame. Aga oh imet, KLM tuli vastu (ju siis tundsid ka veidi süüd et meid üldse Helsingist pardale lasid) ja andsid meile tasuta täiesti uued piletid Amsterdam-London ja London-Sanya. Seega ideaalis oleks kõik pidanud korras olema:) Järgmisel päeval saime ilusti Londoni ja ootasime õhtust Sanya lendu siiski veidi pabistades. Üllatus üllatus 30 min enne väljalendu kutsutigi meid nimepidi värava juurde dokumentide kontrolli. Taas 20 min selgitamist ja närvitsemist kui lõpuks asi lahenes japääsesime pardale:) Ega sellega ka veel asi ei lõppenud. Tatsasime Sanyas siis 12 tundi hiljem rõõmsalt passikontrolli kus meid taas maha võeti. Kokku 4 tundi selgitamist täiesti ajuvaba lennujaama personaliga (kokku oli neid vbl
15 inimest meie ümber) kes ükski neist inglise keelt ei osanud. Suhtlesime ainult tölkeappide teel. Meid taheti saata juba mitmeid kordi tagasi Londoni, tundus et reaalselt keegi neist ei tea Eesti kodanikule laienevast viisavabadusest. Samuti ei jaga ega oska keegi väga lugeda meie tähti. Proovi siis nendega midagi selgeks rääkida. Lõpuks oli nii siiber ja palusin siis teha meile viisa kohe siin kohapeal kui nad seda nii väga nõudsid. Toodigi meile lauale taotlused, tehti pildid, uuriti passe 30 min igat lehte detailselt, võeti kõik sõrmejäljed, nägude detailne kirjeldus, viimaste kõnede pildid telefonist, reserveeritud hotelliga võeti ühendust, mitmeid kordi prooviti trikitada meie edasise reisiplaanide kohta uurides jne. Lõppkokkuvõttes tasusime 42 eur (21 eur per face) viisa eest, mis tegelikult on odavam kui eestis tehes ning lastigi meid riiki siseneda:) Siit hea õppetund, parem maksta veidi rohkem, taodelda eelnevalt viisa ja nautida reisi. Hiina puhul ei ole mõtet loota viisavabadusele kui just ei reisi Hong Kongi voi Macaosse. 

See on suht selge case, et läbi Pekingi siselennuga niimoodi viisavabalt ei saa.


Võimalusel laske piletid ümber marsruteerida, Hainani 2 lennuväljale on palju rahvusvahelisi lende. Iseasi, mis see maksma läheb praegusel tipphooajal. Hiina viisat vaevalt et 1-2 päevaga tänase seisuga saab, kui siis ehk ainult Hong Kongist.

CX lennud ex-AMS via HKG Haikousse algavad lähipäevadeks umbes nädalase kestusega reisiks 1447 eurost turistiklassis ja 3274 eurost äriklassis, mis on küllalt head hinnad iseenesest, kui uusi pileteid otsida.

Puht nii märkuse korras, ma olen siin foorumis ei tea kui kaua juba, aga pole täheldanud, et trip.ee ise mingeid pileteid müüks.

https://trip.ee/uudised/hainani-saar-30-paeeva-viisavaba  Siin on see tripi uudis, kus selgelt kirjas, et omal käel viisavabalt ei saa. Lisaks siis saabumine peab olema väljaspoolt Hiinat (mille alla loetakse ka Hongkong.
PS kogu see jutt ei ole parastamiseks. Oleks kasvõi enne reisi tripiski järgigi küsinud.

Pakun et timo84 peab silmas seda juunis avaldatud soodukat .

Tasub eeltöö ära teha ning Hiina viisareeglite kohta uurida, sest ehkki Hainani puhul on võimalik visa-free entry eestlastele , siis see kehtib vaid läbi mingite reisibüroode reisi ostes. 

Iseseisvalt tehtavate reiside puhul on igatahes Hiinas viisat vaja.


Norsu õige märkus, ei olnudki plaanis kellegile liiga teha selle tekstiga ja tekst oli tõesti valesti sõnastatud, mis sai nüüd parandatud. Ideaalis muidugi oleks võinud märkida, et selle vastava marsruudiga piletitele lennates läbi Pekingi Sanyasse vajab Eesti kodanik seljuhul viisat. Muidu Sanya viisavaba kui otse lennata. Isegi saatkonnas ei vaevutud sellist asja selgitada ja vastati, et Eesti kodanikule Sanya viisavaba kuni 30 päeva:)

Viisa(vabaduse) reeglid võivad muutuda igal hetkel ilma igasuguse ettehoiatuseta. Ükski lennufirma või reisibüroo ei võta sellist vastutust, et sulle kinnitada, et kõik on korras (või siis et ei ole korras). Reisiks vajalike dokumentide olemasolu on reisija enda mure.

PS: Viisavaba transiit Pekingis on lubatud kuni 144 tunniks

See, et viisavabalt saab ainult Hiinast välja lennate on olnud kogu aeg. Kusjuures ka Hong Kong ja Macao mis muidu meile otselennuga viisavabad loetakse ikkagi Hiina osaks, seega Hiinast läbi  transiidiga lennates sinna viisavabalt teinekord ei saa.

Isaac, pole tõsi, TWOV (transit without visa) jaoks on Hong Kong, Macao ja Taiwan kolmandad riigid. 

Seega näiteks HEL-PEK-HKG lend annab võimaluse kuni 144 tundi Pekingis viisavabalt viibida.
Samuti on Hong Kongil ja Macaol oma immigratsioonireeglid, Eesti kodanikele on need viisavabad, pole vahet kas lend saabub Hiinast või Kamerunist.

 Mind on korra tahetud lennule mitte lasta kuna mul oli tagasilend Hong Kongist ka läbi Pekingi. Öeldi, et Hongkongist enam Pekingisse tagasi ei saa, pead pileti kolmandasse riiki ostma. Lennufirmaks Air China, aga sellest on juba mõned aastad möödas.

Reeglite järgi peaks jah olema, aga reaalses elus võib asi teinekord mitte toimida.

Meie lendasime sügisel Air Chinaga läbi Hiina Taiwanile ja tegime Pekingis ööpäevase stopoveri, et Suurel müüril ja kesklinnas käia, ilma viisadeta ja omal käel. Kõik sujus, kuid tagasi tulles Taipei lennujaamas ei tahetud meid  lennule (läbi Shanghai) ilma viisadeta lasta. Seal oli tükk aega selgitamist ja ootamist, kuni check-ini töötajad viisavabaduse kohta kinnituse said. Õnneks tunni ajaga tuli see vastus.
Meie kogemus ütleb, et Hiinas tasub alati mitu tundi varuks jätta. :)

@hopper, mäletad, kaua teil aega võttis, et Pekingis uuesti lennujaamas kõik väravad jne läbida? St peale müüri vaatamist...

Seal ei läinud kaua. Olime küll 2 tundi varem lennujaamas ja kui check-in lahti tehti, kulus umbes 30 min. et kohvrid ära anda ja pardakaardid saada.

Hopper, tagasitulles kindlasti mitte ei uuritud kas teil on viisat vaja, sest 24h viisa antakse reaalselt isegi ka neile keda selles viisavabaduse nimekirjas üldse ei pruugi olla. 

Aga tore, et teemaalgatajal asjad positiivselt lahenesid, VOA piirilt oligi ju teie ainus lahendus, päris ilma viisata riiki sisenemiseks oleks tulnud mõne Hiina turismifirmaga enne lendu asju ajada.

Tagasilennud ka läbi Londoni tehti? Siis poleks ju viisat vaja. Asjata saite viisa sel juhul. (Ma ei märganudki seda Skyteami Londoni otselendu ega ka uskunud, et midagi tasuta ümber tehakse, seepärast soovitasin Cathayd.)


Kui aga mitte, siis saite suure vastutuleku hiinlastelt ja lennufirma suur eksimus teid ikka ka Londonist peale lasta.

Viisavaba sisenemise tingimused:

Independent travelers cannot apply for the Hainan 30-day free visa on their own. This needs to be done through a travel agency in China. Visitors can submit the above information to the travel agency at least 48 hours advance of arrival, and then the agency will apply for the visa-free entry on their behalf from the local Exit and Entry Administration of Hainan.

 VOA piirilt:
Who is eligible?

Passport holders of most countries can easily get a VOA, such as the US, France, Australia, Canada, New Zealand, the UK, Ireland and Spain.

Some may apply for it by showing passports with proof that they have been issued a Chinese visa before by embassies and consulates, such as Indonesians and Filipinos.

Countries not eligible include Afghanistan, Algeria, Bahrain, Cameroon, Egypt, Iran, Iraq, Jordan, Kuwait, Israel, Lebanon, Liberia, Libya, Nigeria, Oman, Pakistan, Palestine, Qatar, Saudi Arabia, Somalia, Sri Lanka, Syria, Sudan, Turkey, Uganda, and Yemen.
 

How to apply?

When you get to the VOA office at the border, just complete the application form, take a photo and pay the fee. The visa will be issued within 5 to 10 minutes. You may need to wait longer if the room is busy.

What's the cost for China visa on arrival?

It costs CNY 168 for applicants of most countries, but UK nationals have to pay CNY 304 based on a reciprocal basis. Only CNY is accepted for payment and HK dollars are not accep.


Seega viisat oleks igaljuhul vaja ja reaalset viisavabadust ei eksisteeri.

Tänud Isaac täiendava info eest. 

Tegime reisiplaanides muudatuse ja suundume edasi Taisse puhkama. Reisi lõpuosas tahaks lennata Dubaisse läbi India (Tiruchirapalli), kus tuleb lennufirmat vahetada. Siit tuleb ka järgnev küsimus India viisa kohta. Ega Indias ei nõuta seljuhul viisat? 
Tänud ette vastajaile. Kuna omal hetkel Hainanis suurem osa kasutatavaid veebilehti ja sotsiaalmeedia ei toimi või blokeeritud on väljaselgitamine raskendatud:)

Kas läbi India on lennud samal piletil? Siis pole tõenäoliselt midagi vaja. Tiruchirapalli lennujaam tundub olevat päris väike, aga rahvusvaheline transiittsoon peaks seal ikka olema.

Kui peate seal uue check-ini tegema ja pagasiga tegelema, siis on tõenäoliselt viisat vaja.

AndresR tänud lingi eest, kuid siin kohapeal seda avada ei saa. Samuti ei toimi kõik muud apid kohapeal olles millegipärast või ma siis lihtsalt ei oska neid tööle seadistada. 

Vatse - pileti ostaks kiwi.com kaudu kus Kuala Lumpurist India lendaks Air Asia ja Indiast Dubaisse IndiGo. Üldiselt on pagas alati lõppsihtkohta läinud ka erinevate lennufirmadega sõites. 

Need on mõlemad odavlennufirmad, vähetõenäoline et pagasi saab otse saata.

Ma väga kahtlen kas selles lennujaamas isegi transiittsoon on.

Kiwi kaudu pileteid ostes ostad sa põhimõtteliselt eraldi piletid Air Asia ning IndiGo-ga. Kui reisite ainult käsipagasiga (ja eeldusel et seal on transiittsoon), siis võib ehk isegi jopata. Aga kui reisite äraantava pagasiga, siis peate omama India viisat et pagas IndiGo'le uuesti regada.