India e-viisa

Päikest,

Jagan veidi India e-viisa taotlemise kogemusi, et tripikad ei astuks ämbrisse nagu minuga juhtus.

  1. India e-viisat saab taotelda sellel kodulehel https://indianvisaonline.gov.in/visa/tvoa.html

Kui googles otsida, siis viskab veel ette mitmeid sarnase domeeninimega inda kodulehekülgi, kus pakutaks e-viisa teenust, kuid need on vahandajate omad, kus koos teenusetasuga võivad hinnad olla kordades kõrgemad, kui ametlikul lehel.

  1. Hea uudis on see, et turisti e-viisa 30 päevaks maksab 25 USD . Mõend aasta tagasi oli veel üle kahe korra kallim. Saab taotleda ka 1 aastast turisti-e-viisat, mis maksab 40 USD

  2. Viisat saab hakata taotlema 30 päeva enne reisi algust. Kuna mina plaanin saabuda Indiasse 01.veebruaril .2020, siis hakkasin 02.jaanuaril täitma e-taotlust, mis on mitu lehekülge pikk ja küllaltki bürokraatlik. Tol hetkel võimaldas mul ülalnimetatud koduleht panna Indiasse sisenemise kuupäevaks 30.01.2020. Kuna ma arvasin, et viisa antaksegi sisenemise päevast, siis 30.01 sobis mulle hästi (tegelikult on plaanis siseneda 01.02.) ja tasusin ära ka 25 USD. Mingeid täpsemaid selgitusi kodulehel pole, et mis hetkest või kuidas viisa kehtima hakkab või vähemalt mina ei leidnud.

Mõne päeva pärast sain vastuse , et viisataotlus on rahuldatud, sest mulle saadeti INDIAN e-VISA Electronic Travel Authorization (ETA) vorm, mille peaksin piiripunkti kaasa võtma ja hoidma kogu reisi vältel endaga kaasas.

Aga häda selles, ETA ise kehtis kuni 31.01.2020

Mõni aasta tagasi, minu kogemuse järgi India e-viisa taotlemisel küsiti, et millal riiki siseneda soovid ja sellest päevast alates anti 30 päeva pikkune e-viisa.

Kahel korral kirjutasin nende helpdeskile ja püüdsin põhjendatult selgeks teha, et nad ETA tähtaja ära muudaksid. Lõpptulemusena soovitati uus ETA taotleda , mis tähendab uuesti
25 USD tasumist Hindude värk!

NB! Siit soovitus, et tark ei torma ning pole vaja kohe esimesel võimalusel hakata e-viisa vormi täitma.
Küsin igaks juhul viimasel ajal Indias käinutelt, et kas selle ETA Graudeted vormiga lähengi lennujaamas piiripunkti ja saan selle alusel passi viisa midagi juurde maksmata või kuidas?

Tänan ja soovin tripikatele turvalisi reise sel aastal! :)

1
2

Kasulikud tähelepanekud. See igasuguste libalehtede vohamine pole ainult India probleem, sama on ka USA, Kanada, Venemaa jne e-viisadega. Mis ETAsse puutub, siis tõepoolest kiirustada ei maksa, kuuldavasti olevat ka teistel reisijatel liialt varase kehtivusajaga probleeme: https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g293860-i511-k12940324-Date\_of\_expiry\_of\_ETA-India.html

Käisin ise selle e-viisaga paar nädalat tagasi Indias. Täpselt nii ongi - Delhi lennujaamas passikontrolli jõudes on seal mitu eri letti, igaühe kohal kiri, kellele mõeldud: India kodanikud, tavaviisaga tulijad, e-viisaga tulijad, asüüli taotlejad jne. E-viisa lette on päris palju,oma kümmekond, ära päris esimese juurde mine, kuna enamasti kõik seisavad just sinna :-) lähed letti, annad passi ja paberi (kas e-mail või pildiga väljatrükk e-viisa lehelt), siis sõrmejäljed ja saadki templi passi. Midagi maksma ei pea. Paberi peaksid terve reisi aja alles hoidma, kuigi lahkudes see piirivalvet küll ei huvitanud

1
0

Mind ausalt öeldes natuke hämmastab, et tuginetakse juhuslike inimeste soovitustele ja kogemustele internetis (google/tripadvisor/vms ütles) samal ajal, kui on olemas ametlik info. Samuti Google'st leitav, kui juba sinna esmajoones sattuda. Seetõttu pole ka imestada, et libalehed levivad.

Mul on soovitus reisima minnes tutvuda sihtkohariigi ametliku viisainfoga, mis on leitav kas meie välisministeeriumi veebilehe kaudu või Eestis või lähiriikides asuvate saatkondade kaudu - viisainfo ja -tingimused on kirjas.

3
3

to Lihtneelu  Tänapäeva inimesed kiirustavad - töö jne. Kõigil pole aega internetis õiget infot otsida. Libalehed kasutavad domeeninime, mis on väga sarnane ametliku lehega ninga ka lehtede sisu on väga petlik, jääb mulje, et tegemist on ametliku lehega.  Samuti sätivad need lehed SEO-ga asja nii, et google otsimootor viskab ette esimesena neid.

Nii et imestada pole siin midagi!

Tegeleikult oleks parim variant, et ainult ametliku lehe kaudu saabki

 e-viisat teha.  Teised  lehed pakkugu tavalise viisa teenust kui soovivad. Segadus kaoks!

2
0

to lihtneelu Ideaalmaailmas oleks see tõesti ilus, praktikas aga pole kusagil seadust, mis keelaks e-viisa taotluse täitmise 'abistamiseks' eraldi lehte teha ning selle eest raha küsida. Kusjuures see pole vaid viisadega nii - meenutuseks näiteks 2000ndatel aastatel Jodhpuris toimunud 'omletisõda', kus Lonely Planet kirjeldas üht söögikohta kui India parimat omletivalmistajat, paar kuud hiljem aga oli kogu kvartal täis identseid söögikohti, mille fassaadil suur silt "See kõige õigem Lonely Planetis soovitatud omletikoht":  https://www.reuters.com/article/us-india-omelette/lonely-planet-effect-sparks-omelette-war-in-india-idUSSP17542220070405

Mis juhuslike inimeste soovitustesse puutub, siis erinevalt Eestist ei pruugi mujal maailmas selline ametlik info aktuaalne olla või puudub see üleüldse. Näiteks annan  Delhi lennujaamas SIM kaardi tegemise: kas oskad pakkuda ametlikku linki, mis selgitaks a) millised firmad pakuvad võimalust Delhi lennujaamas kohalik sim kaart teha, b) mis on nende SIM kaardi hind ning c) millised on selle teenusepakkuja/nende teenusepakkujate head ja vead? Mina ei oska, seetõttu kasutangi Tripadvisorit ja seni on sealne info reeglina olnud täpsem/värskem kui mõne 'ametliku' reisijuhi oma.

4
0

Buldooza, ma pidasin silmas teemas olevat ametlikku konsulaarinfot, mis siiski on lihtsasti leitav - ka kiirustava inimese jaoks :)

Igasugused omletivalmistajad, reisibürood, telekommunikatsioonifirmad, lassipoed jne on hoopis teine teema ega pole konsulaarinfoga kuidagi seotud. Vähemalt ma ei tea ühtegi saatkonda, mis väljastaks ametlikku infot seaduslike või liba pannkoogikohvikute kohta :) Mis asi üldse on ametlik reisijuht? On ametlik reisiinfo, mis puudutab riiki sisenemist, viisasid jms. Reisijuhid on pms igamehe kogemuslik, enamjaolt subjektiivne infokogum, mida võib, aga erinevalt konsulaarinfost ei pea järgima :)

2
0

Kahjuks jah ise panid vale saabumiskuupäeva. Oleks võinud paar päeva taotluse esitamisega oodata veel. Kusjuures minu mälu järgi oli neil kodulehel vastav info päris hästi nähtav. ETA kehtivusajal pead jah Indiasse kohale jõudma ja siis saad piiril viisa saabumispäevast 30 päeva edasi.

0
0

Kas pilet peab enne ostetud olema e-viisa jaoks?

0
0

@loona_doon, piletit ei nõuta

1
0

Kas kellelgi on kogemusi India e-viiisaga viimasel ajal? Registreerisin end viisa tegemisele, seal on vaja saabumise kuupäeva ja kohta. Ootasin, kuni sain pileti ostetud. See aeg pommitasid aga meilidega "tee tee oma viisa ära kohe" stiilis. Nyyd aga kysimus covid-19 kindlustuse ja sim kaardi pakkumise suhtes - kas need on vaja vötta?

0
0

Ma detsembri keskel hakkan tegema viisat, siis oskan täpsemalt kaasa rääkida. Tuttavatelt olen kuulnud, et kuskil ei ole küsitud koroonapassi ega tõendit

0
0

Kas oskad küsimust täpsustada, millist pakkumist mõtled? Covid-19 kattega kindlustus pole nõutav, ent reisikindlustus tuleks igal juhul teha ja tänapäeval on C19 kate juba standardina sees. Enne pandeemiat pakuti ka tasuta SIM kaarti, tänapäeval seda pole, aga osta see saabudes lennujaamast või linnast

0
0

Pane siis eeldatav kuupäev, mil sinna tuled.

SIM'i saad lennujaamas ära teha, selleks seal anyway passiandmeid vaja voi kasutad seni e-sim'i lahendust.

Kindlustus tee ka ära, oma meelerahuks void selle C - sinna sisse panna/osta

0
0

indianvisaonline, see vist on ok leht ja ok hind. Tuli 99 eurot selle esimese firmaga, kes pakkus kohe ka kindlustust ja simi, aga on 25 ju. pole ammu tegelnud reisiasjadega, siis sabistasin )))))

0
1

Miks kasutada mõttetut vahendajat kui saab õigest kohast ka väga lihtsalt? Mina maksin 40e aastase viisa eest

1
0

Kuidas sul maksmine läks? Mul kuidagi ei lähe läbi.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased