India reisidokumendid

Tere.

Teema siis selline, et sõidame Novatoursi kaudu jaanuari lõpus Indiasse. Võtsime paketireisi ja andsime oma passid Novatoursi büroosse viisade tegemiseks juba 5. detsember. Täna, 27.12 tundsin siis huvi, et millal viisad valmis saavad ja millal võime oma passidele ka järele tulla !? Vastuseks sain, et Novatours saadab meie passid lennujaama Novatoursi kassasse, kus me siis need passid ka kaks tundi enne lennu väljumist kätte saame. Ausaltöeldes ehmatas mind see natukene ära ja tekitas väikese ebakindlustunde ja tekitas küsimuse, et miks meie passe nii kaua "kinni hoitakse". Küsin siinkohal neilt, kellel samalaadseid kogemusi, et kas see on normaalne ja tavaline, et reisibüroo kaks kuud passe endakäes hoiab ja need kaks tundi enne lennu väljumist reisijatele kätte annab. Aga mis siis saab kui mingi inimliku vea tõttu passid õigeks ajaks lennujaama jõudnud ei ole.... ?!?

Pakettreiside osas ei oska kommenteerida, kas nii tehakse tavalsielt või mitte. Aga kindlasti saad ju firmale öelda, et Sul on vahepeal passi tarvis ja sa ei saa nii kaua ilma selleta olla - näiteks võib olla tarvis vahepeal kuskil mujal ära käia. Või on nt tarvis teine viisa passi saada vms. St kindlasti ei pea reisikorraldaja passe enda käes nii kaua hoidma, kui see just a´la lepingutingimus ei ole - aga isegi kui oleks selline tingimus, oleks see kehtetu, sest see poleks mõistlik.

Nii et kui ei soovi, et Su pass on büroo käes nii kaua, küsi ilusti see tagasi, sest vahepeal on Sul seda tarvis vms. Kui pass on büroo käes juba 5.detsembrist ja pole infot antud selle kohta, et viisa tegemisega läheb a´la 2 kuud aega, siis ei tohiks korraldaja ka vastu olla.

P.S. endal võttis India viisa tegemine eelmisel aastal Helsingi saatkonnas aega ca 1,5 nädalat koos saatmisega, sisse jäid ka jõulud. Kuuldavasti nüüd kulub aega rohkem, ca 3-4 nädalat koos saatmisega. Mu sõbranna ootas 3 nädalat ja kui polnud ikka passe käes, helistas saatkonda ja järgmisel päeval olid viisad valmis.

Jah, viisin meie passid reisibüroosse 5. detsember ja nüüd hakkasin viisade ja passidevastu huvi tundma ja seetõttu tuli sealtpoolt siis ka selline vastus. Ausaltöeldes ei sooviks ma teps mitte oma reisidokumentide kättesaamist viimasele hetkele jätta, vaid siiski sooviks passid varem kätte saada. Olen ise varem kaks korda Indias käinud ja iseseisvalt passid Soome toimetanud ja tõepoolest, viisade tegemine on võtnud maksimum kaks nädalat aega. Pole ka ise varem sellist paketireisi kasutanud seetõttu oli ka minu üllatus suur, et ohooo, passe nagu ei antagi kätte ja arvasin, et küsin siinsetelt, kes palju käinud ja palju näinud, et kas see ongi normaalne kui reisibüroo kaks kuud passe endakäes hoiab ja vahetult enne reisi need passiomanikele väljastab ?

5.detsember- 27. detsember on esiteks 22 päeva, mitte 2 kuud.Praegusel juhul seega võib vabalt olla ka, et viisad pole veel valmis.Sellest ka selline jutt, et lennujaamast saab kätte.Mul võttis paar kuud tagasi viisa tegemine(küll oma väikese vea tõttu) 5 nädalat aga üldiselt 3-4 nädalat praegu normaalne nagu saatkond ise mulle ütles.

Kui passid on jaanuari lõpuni hoiul, siis teeb ju peaaegu kaks kuud. Miks peaks firma tahtma endale üleliigset vastutust võõraste dokumentide eest, on muidugi iseasi. Võibolla on esinenud massilisi passide kojujätmise juhtumeid?

Jokker, jutt käib siiski perioodist mis on detsembri algusest kuni jaanuari lõpuni ja seega tulebki siis kokku umbes kaks kuud. Arvasin ise samuti , et äkki nad hoiavad passe kindlusemõttes enda käes, et need ka ikka lennujaama jõuaks ja koju ei ununeks. Võtsin eile Novatoursiga ühendust ja küsisin, et miks me alles kaks tundi enne lendu passid kätte saame, ehk siis mis on selle kahe kuu põhjus. Põhjust nagu ei olnudki, öeldi, et lihtsalt kord on selline. Ütlesingi siis neile, et meil on passe vahepeal vaja millepeale saadeti mulle meil, et võime täna nendele passidele järele minna, viisad on valmis ja passid Eestis tagasi. Seda enam tekib mul küsimus, et miks peaks reisibüroo passe nii kaua "kinni" hoidma kui need reaalselt koos viisadega büroos juba olemas on. Aga lõpp hea, kõik hea, täna toome oma passid ära ja 26.01.2012.a on start Indiasse :)

ei ole mõtet siin Novatoursi süüdistada, sest viisasid ei väljasta enam India saatkond vaid selleks on nüüd IGCS visa service OY. Seoses sellega on pikenenud viisade tegemise aeg mis on 2-3 nädalat ja ka hind mis on nüüd 13,5 eur kallim. Soovitus tuleks suhelda rohkem oma reisifirmaga, mitte ilmaasjata teda Tripis süüdistada. Ei usu, et Novatours tahaks passe 2 kuud enad büroos hoida. Infot uue viisakeskuse kohta saab www.igcsvisa.fi igatahes tuleb praegu India viisade vormistamisel arvestada oluliselt pikemate aegadega kui varem.

Aega peab varuma oluliselt rohkem, kui varasematel aastatel. Seoses selle Embassy kolimisega valitseb seal paras kaos. Minul endal võttis aega 35 päeva, ja oleks veel kauemgi läinud, kui poleks jälgimiskoodi järgi ise poskontorisse järgi läinud, sest passid olid juba 22, dets Eestis, teadet ei kuskil, niiet juba Post pidurdab oma jagu. Minu väike vääratus oli see, et maksekorraldus ei läinud samasse ümbrikusse passi ja taotlusega, ja maksekorraldus läks eraldi maili teel ja seletustega, mille juurde kuulub, saatkond aga ei suutnud pea kuu aega neid passe ja vastavat summat kokku viia, kui ma enne pühi hakkasin uurima ja helistasin neile, siis teatati mulle, et jahh on siin küll aga neile teadaolevalt ei ole neile laekunud raha :) õnneks oli aega väikese varuga, sest tuttavatel läks nii kiireks, et saatsid oma "kodustatud" soomlase saatkonda passide järgi ja see oli vaatepilt...passid mööda põrandaid laiali, niiet nende leidmisega läks seal kenake aega :) ja kes teab, kuidas see "uus" süsteem käima on läinud, sest ega see lisatud 13,50 € ei taga veel kvaliteeti ja pane soomlasi kiiremini liigutama(ja nad on aeglased) aga soovitus siiski...kuu- poolteist peaks ikka varuma, et rahulikult magada saaks ;)

Ega ma ei olegi siin Novatoursi süüdistanud :) Kirjutasin siia ikka pigem selle eesmärgiga, et küsida neilt, kes varem reisibüroo kaudu viisasid ajanud, et kas selline asjade käik ongi tavapärane. Pole ise lihtsalt varem läbi reisibüroo ja paketireisina asju ajanud ja seetõttu olin natukene hämmingus, et kaks tundi enne lennuki väljumist passid kätte saame. Ma ei ole see inimene, kes nii tähtsaid asju viimasele minutile ja kellegi teise hoolde jätaks. Olen varem kaks korda Indias käinud ja seda siis "omal käel" asju ajades. Viisadega ei ole kunagi kauem läinud kui kaks-kolm nädalat. Samuti olen teadlik India saatkonna kolimisest Soomes ja sealsest asjaajamiskorrast. Nüüdseks olen ma oma kõikidele küsimustele vastused saanud ja passid koos viisadega on meil ka käes,seega, kõik on hästi.

Saatsime passid Helsingi saatkonda 07.12 ja täpselt 27.12 olid nad Tallinnas tagasi. Seega peaaegu täpselt 3 nädalat. Ise Indiasse 15.01.

Meil viis tuttav passid saatkonda 13.12, aga muidugi saadeti ta uude kohta, kuigi saatkonnalehel sel hetkel veel sellekohast infot polnud ja seal uues kohas kasseeriti kenasti ka 13.50 per pass rahakest juurde. Enne veel, kui tuttav ette jõüudis kanda, et passid sees, saadeti maili peale kiri, et vastu võetud ja pool tunnikest hiljem uus kiri, et passid saatkonda edastatud. Kaasa panin ümbriku 6.70 markidega ja peale kirjutasin mõlema nimed, et siiski mõlema passid sinna pandaks. Eile hakkasin huvi tundma ja polnudki vaja kaugemalt otsida, kui kohalikust postkontorist. Seega aega võttis umbes täpselt kaks nädalat, selle sees nädalavahetused ja jõulud. Ümbrikus olid mõlema passid ja kui aus olla, siis markidel polnud ühtegi templit, täpselt nagu oleks kuller toonud otse kohale :) Minek 16.1 Helsingist.