India viisa

Palju enne reisi algust oleks soovitatav asju hakata ajama? Ja kuidas on sade kõige lihtsam teha ? Kas ise Helsingis on asja lihtne teha ja kaua see võtab aega ? või saab kuidagi ka postiga ? Ja mida on viisa jaoks vaja ja palju see maksab ?

Sa leiad kogu info Tripist, kui vitsid natuke kaevata. Ja see on usaldusväärne... testitud.

Sellest on tõesti palju kirjutatud, aga veelkord siis: saada dokumendid postiga Helsingisse ja lisa raha (viisa tasu ning tagasi saatmise kulud) ning oma aadressiga ümbrik. Mina saatsin neile 4 viisa jaoks postikuludeks 20 EURi - 5EURi saadeti koos viisadega tagasi. Ja aega kulus 8 päeva.

Tänud panin ise ka passid posti nüüd jäänud u. nädal oodata :).

Kas keegi on kasutanud Sandberg reiside (http://sandberg.ee/) nimelise reisifirma teenust India viisa taotlemisel? 350 kr teenustasu ühe viisa eest pole justkui eriti kallis, arvestades, et ise postiga pabereid saates läheb mingi summa (ca 150 kr?) postikuludeks. Igatahes on see 350 märksa soodsam kui näiteks Reisieksperdil (üle 600, pealegi tahetakse seal, et ostaksid nende juurest lennupiletid). Aga kas kellelgi Sandbergiga positiivset kogemust on? (Korra juba küsisin selle kohta, aga keegi ei vastanud - pole vist siin nende kliente?)

Tere!

Kas kellelgi on kogemusi India viisa pikendamisega? Kus ja kas on selline asi yldse võimalik?

Ette tänades Grete

Eelmine aasta Nepaalis käies kuulsin ühelt jaapani kodanikult, kes Indias püsivalt resideerus, et peab iga poole aasta tagant minema Kathmandusse, et saaks uue viisa teha, aga kõige kindlam on, kui saadad Helsingi India saatkonda e-maili oma küsimusega.

HUOM: Turistiviisumin haltijan tulee odottaa vähintään kaksi kuukautta maasta poistumisen jälkeen ennen kuin voi palata Intiaan. Uutta viisumia ei myöskään voida myöntää jos edellisestä matkasta on kulunut vähemmän kuin kaksi kuukautta.

(Ehk maalt lahkudes enne kaht kuud tagasi ei lasta ja uut viisat ka enne ei anta.)

Esimene lause saatkonna lehelt on natuke imelik või eksitav, käisin kevadel Indias ja Nepaalis, olin alguses Indias, siis kolm nädalat Nepaalis ja siis jälle Indias ja tõenäoliselt käivad näiteks Nepaalis väga suur osa niimoodi ja üldjuhul ka tõenäoliselt alla kahe kuu. Uue viisa kohta ei oska täpselt öelda, aga praegu uus viisa passis ja paari nädala pärast minek :)

Ma olen Indias kui kedagi huvitab. Paari päeva pärast lähen Nepaali ja taotlen viisa piirilt. Seal olen mõne päeva ja siis tagasi Indiasse, Haridwari, Kumbha Mela festivalile...

Tehtud! Toimib. Teenustasu 350 kr, kokku läks koos 50 eurise viisalõivuga 1142 kr. Mõistlik, arvestades, et ise ei pidanud kuskil käima ega marke kleepima, passile tuldi koju järele ja toodi koju kätte. Aega läks 9 päeva.

Teab keegi kas kiirviisa Soomes India saatkonnas tehakse jooksvas järjekorras samal päeval?

Uued viisareeglid hakkasid kehtima uuest aastast. Nii et maalt turistiviisaga väljudes enne kaht kuud tagasi ei saa.

Kui soovid natuke olukorraga tutvuda, siis www.hot.ee/indiareis/ on infot.

Kuidas saada odavalt ja lihtsalt India viisat?

Turistiviisa maksab eestlasele 50 EUR. Sellest odavamalt lihtsalt ei saa.

Saamiseks on odavaim ja lihtsaim viis saata pass täidetud taotluse, fotode, 50 EURi või maksekorralduse koopiaga Helsingisse India saatkonda. Samasse lisada siis ka margiga ümbrik või raha, et nad postiga tagasi saadaks.

Mõned Eesti reisibürood teevad ka asja teenustasu eest (ca 600-1000 EEK) ära.

Täitsa mõttetu on India viisa ajamise eest maksta turismifirmale. Eriti, kui mitme inimese viisataotluse korraga Helsingi poole teele paned - turismifirmale plekid iga viisa eest kena kopika. Pole veel kuulnud, et kellegil ei oleks ise toimetamine ebaõnnestunud.

Tänan, sain julgust ja tuge! Asun ise asja kallale. . . . Trip.ee ka tänab postituse eest, aga järgmine kirjatükk algab lause alguses suure algustähega!