India viisa piirilt ja selle hind lastele

Tere,

oskab keegi öelda, kas laste (1 a. ja 5 a.) eest tuleb Indiasse minnes ka tasuda täishind viisa eest ja kui palju maksab viisa juhul kui see ise Helsingi saatkonnast hankida? Ega ei keegi ei tea, kas viisat on võimalik saada ka juba piirilt? Kunagi anti lootust, et see võimalus avaneb oktoobris.

PS. Kõik lastega seotud reisisoovitused (Goa ja Kerala) samuti teretulnud.

Tänud ette!

Ei ole kuulda olnud veel, et piirilt saaks viisa. Lähen homme Indiast välja ja tulen järgmisel nädalal tagasi. Võin piiril uurida ning siia postitada. Aga kui päris aus olla siis mina ei läheks aastase lapsega Indiasse. Eriti veel kui kavatsete ringi liikuda. Siin kulub isegi 50 km läbimiseks paar tundi, mis tähendab pidevat raputamist, kiirendamist-pidurdamist ja lisaks veel see lärm. Kõik liiklusvahendid, millel on signaal, kasutavad seda vahetpidamata iga manöövri puhul. Isegi siis kui kedagi rohkem maanteel pole. Kunagi ei tea ju millal võib keegi teispool kurvi olla või hoovist tänavale astuda. See on isegi autode taha suurelt maalitud: horn please. Mõelge ikka hästi järgi kas tahate lapsed sellisesse olukorda panna. Autojuhid ei ole siin just kõige kirkamad kriidid karbis ja eriti meeldib neile teha ohtlikke möödasõite. See on nagu mäng, kes viimasel hetkel tagasi reastub.
PS! Olen ka isa ja kunagi väikese lapsega reisinud

Tänud info eest, oleme ise varem käinud ja lastega väga ringi liikuda ei plaani. Pigem kena rahilk koht kuskil ranna lähedal kuni kümneks päevaks ja ilmselt mõned lühikesed tripid elevante vaatama jms. Eesmärk pigem aeg maha võtta ja lihtsalt olla.

Ma piirilt ostmist mõtlesin selle artikli põhjal: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/india-viisa-saab-varsti-riiki-saabumisel?id=67760287

Arvestades mastaape neil see projekt küll tõenäoliselt venib. Helistan esmaspäeval saatkonda ka. Äkki kuuleb sealt midagi.

Ksf siddhartha´l on õigus, aastane jõmm on üsna pisike, ka täiskasvanul löövad kõrvad õhtuks pilli... Kui siiski lapsega minna ja soov panustada rannamõnudele ja lebotamisele, siis tasuks vaadata Lõuna-Goa randu (Patnem, Cola n.) ja teha sealt dessante muudesse paikadesse.Põhja Goa (Calangute ja Baga n.) on siiski üsna intensiivsed. Viisa piirilt- nuh, kui India ütleb, et oktoobris, siis nii ka on. Paraku ei täpsusta nad kunagi aastanumbrit ;)

Kõmu piiril väljastavatest viisadest oli juba tänavu varakevadel.
India plaanib lihtsustada praktiliselt kõikide riikide turistidele viisatingimusi, hakates neile piiril viisasid väljastama. Välja jäävat programmist vaid "ebasõbralikud" riigid (Pakistan jne.)
Kehtima pidi hakkama uus süsteem september-oktoober 2014. Aga, nagu hindudel kombeks, asjad venivad.
Septembrikuus uurisin India Saatkonnast Helsingis, kehitasid ainult õlgu ning palusid siiski viisa vormistada.
Praegu saavad siiski enamus EU maade kodanikest viisa piirilt, ka soomlased.

Meie, kui endised idabloki kodanikud aga ainult saatkondade või konsulaaresinduste kaudu.

Milline enamus, EU riikidest saab viisa piirilt ainult Soome ja Luksemburg. Mingid kõlakad on, et asi on kuskil aastaks edasi lükatud. Pidi eksisteerima ka A list kellele on võimalik, et alustavad varem piirilt viisade väljastamist.

Arvan, et lihtsam oleks siiski ju viisa ette ära teha ja seda siis saatkonna kaudu. Milleks otsida nn "teravaid elamusi" ja loota, et ÄKKI läheb õnneks.

Väike näide: Üks mu hea tuttav ostis lennupaketi Egiptusesse. Reisibüroo pakkus lahkelt, et makske viisa kohe nendele, ehk siis reisibüroosse ära, nii läheb Egiptuses kohal olles lennujaamas lihtsamalt. Saate kohe templi passi ja ongi teema lahendatud. Mõeldud tehtud. Kohale jõudes laiutasid Egiptlased aga käsi ja ütlesid, et nemad ei ole sellisest süsteemist midagi kuulnud ja nõudsid viisa vormistamise tasu täies mahus sisse.

Nagu me teame on Egiptuses ajast ja arust piiriviisa süsteem kehtinud, kuid ometi tekkis ka selles osas lennujaamas probleem.
Kui India on sellist süsteemi alles juurutamas, siis ei julgeks mina küll lootma jääda, et kõik laabub kui kellavärk.
Muidugi on iga reisija enda otsustada, kas soovib sellist riski võtta või ei...
Mina mõtleks esmajoones küll sellele, et mis siis saab kui India EI VÄLJASTA lennujaamas viisat. Siis matkite filmi "Terminal" ja elate terve perega kaks-kolm nädalat lennujaamas? Mõelge sellele.

  1. oktoober sain samale küsimusele alljärgneva vastuse:

From: "visa@indianembassy.fi"
Date: Oct 28, 2014 3:10:19 PM
Subject: RE: Indian Visa 2015 feb
To: "amb.helsinki"

Dear T.,
at the moment TVOA is not available for Estonian applicants. We will post information on our website as the scheme progresses.

Best regards,
Visa and Consular Services
Embassy of India
Kulosaarentie 32, FI-00570 Helsinki
Tel. +358 9 228 9910
Fax +358 9 622 12 08

Tänud kõigile info eest. Ehk siis järgmiseks korraks on osjad juba seal maal, et saab ka internetis vormistada ja kohapeal kätte. Oma küsimuse esimesele poolele sain ka vastuse juba saatkonnast. Sõltumata vanusest tuleb kogu kambal viisa eest välja käia 50 eurot per inimene. See kehtib ka laste ja imikute puhul.

Suunaks muidu tõenäoliselt jah Patnem või Palolem. Kui kellelgi majutuse osas soovitusi, siis need on ka teretulnud. Arvestades seltskonna eripärasid võiks olla tavalisest bangalost väheke mugavam ja avaram. Kunagi sai seal kümmekond päeva väga mõnusas marmorpõrnadatega koreteris mööda saadetud, mis maksis mõnikümmend dollarit öö. Kahjuks ei ole kontakte alles.

Ma nüüd kaldun oma algsest teemast natuke kõrvale, aga ei oska seda ka millegi järgi otsida siit foormist. Äkki keegi oskab soovitada, mis võiks olla kõige mugavam vahend suuremat kasvu 14 kuu vanuse ja 14 kilo raskuse poisipurika tassimiseks koos suure (matka)seljakotiga?

Haoveer...kiidan sinu valiku heaks. Oleme ka ise Palolemi minemas ja vägagi vaatasime seda hotelli, mille valisid. Ilusad PUHTAD suured toad, rõdu, hotellis on bassein jne jne jne. Tundus ideaalne elamine olevat...AGA...kui hakkasime kommentaare lugema, siis pidasime seda hinda, mida selle konkreetse hotelli eest küsitakse kõrgeks. Kommenaaride järgi vaadates on hotellis toitlustuse võimalus väga kesine, bassein tundus pildilt suurem kui reaalsuses(see ei ole iseenesest ka teema). Mis meie valikus oluline oli, oli "ühendus" Palolemi rannaga. palolemi randa tuleb sellest hotellist sõita rikšaga, sest jala liikumiseks on see natukene liiga pikk maa. Kuna Indias läheb kiiresti pimedaks ja pimedas alles restoranide elu algab siis pimedas ei olevat seda Palolemi ja hotelli vahet üldse meeldiv käia.
Loomulikult on erinevate inimeste prioriteedid ka erinevad... Kes armastavad eraldatust ja vaikust, siis neile on see hotell vägagi sobiv. Meie ise tahtsime ka rohkem siiski rahva sees olla, mitte päris ei millegi keskel.
Seetõttu sai meie hotelli valikuks hotell, mis asub Palolemi rannast paarisaja meetri kaugusel.
Meie hotelli link on siin: http://www.booking.com/hotel/in/palolem-guest-house-palolem.en-gb.html?aid=311984;label=palolem-guest-house-palolem-jWfgHdJ6xb_9HfKwmtQQKwS41761655113%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg;sid=26c57c6c4590fcf52483ba995a24a609;dcid=1;ucfs=1;srfid=a3516b22b8f87940687e73dcb67bfd4400330a7aX1;highlight_room=

Tänud, Maritelikene, meil on seal esimesed 3 ööd broneeritud, edasi
vaatame midagi muud :)

Oleme ka Indiasse minemas kahe väikelapsega (1,5 ja 3). Oleme kohapeal terve veebruarikuu. Mõtteks on Varkala või Kovalami ranna ümbrus. Paar ööd hotellis ja kohapeal katsume mingi maja üürida. Jagan samateemalist blogi, mille otsa sattusin väikeste lastega päikesereisi planeerides: http://fotostuudiotallinnas.com/tag/india2014/

GreteP, kas sa lendad Keralasse välja või kasutad muud transporti? Varkala käis ka korra endal valikuna peast äbi.

Me lendame Mumbaisse ja sealt edasi siselend Trivandrumisse, kust siis maad mööda peaks paarkümmend kilomeetrit jääma Varkalani. Muidugi on logistiliselt veel vaja mõelda, et mis otsad ühele päevale jätta. Ilmselt peame Mumbais peatuma vähemalt ühe öö. Vaevalt, et pisikesed jaksavad üle 20 tunni järjest teel olla.

maritelikene ja haoveer
Palolemi rand Goas on just pigem tuntud oma hütimajutuse poolest ja kogu see rannapiir on täis hütte ja restorane, põhimõtteliselt see rand selle asustusega ka piirdub. Veel üks kaubatänav ja eemal mõned hotellid...ongi kõik.
Ise olen küll alati võtnud seal rannas hüti, see kohe käib selle ranna juurde :).
Siin üks ranna korralikemaid hütte...
http://www.ciarans.com/
Aga leidub ka teisi täiesti ok hütte, olen seal paljudes olnud.
Lähim sularaha automaat asub tuk- tukiga sõites kilomeetri kaugusel põllul :), niiet, sularaha varu oleks abiks.

Tänud Johanna :) Kui mõned aastad tagasi Palolemi külastasin, siis õhkasin nende samade hüttide poole mõttega, et seal tahaks elada küll :) Vaatasin praegu ka neid hindasid ja paraku jääb see hind meile natukene liiga kõrgeks.
Meil on selle hütimajandusega ka see teema, et putukaid-mutukaid toas olla ei tohiks, sest need on jõledad :) Ükskõik missugune see hütt ka ei oleks, on need siiski meie jaoks natukene liiga "hõreda" ehitusega ja igal sääsel, mardikal, põrnikal, prussakal ja ka ämblikul on suhteliselt vaba voli oma suvajärgi meie hütti siseneda ja sealt väljuda:)

No sealses kliimas annab ennast igasugu putukate ja mutukate eest säästa, seal poevad ja lendavad(kusjuures ka prussakad lendavad :)) need ka kallimatesse hotellidesse, see lihtsalt on vältimatu...looduse vastu lihtsalt ei saa :)

Olen Indias käinud viis korda ja ööbinud seal väga erinevates hotellides ja paljudes erinevates piirkondades. Võiks öelda, et neid putukaid ma oma toas kohanud veel ei ole :) Vaid ühel korral olen kohanud surnud prussakat vannitoa põrandal.

Elades seal...näeb nii mõndagi :)
Aga selles suhtes jah, hotellid tõrjutakse kenasti puhtaks, et turiste igasugu mutukatega eemale ei peletaks. Kliente peab ju hoidma :).