trip-krainetrip-ukraine-dark
India viisataotlus postiga - uued reeglid. Kas kellelgi on hiljutisi kogemusi?

Varem võis postiga saatmisel (Helsinkisse)kaasa panna makstud tagasipostitusümbriku. Nüüd on tekkinud uus klausel: For applicants living in Estonia: Make sure that you have filled in the application correctly, pasted the photo and signed the application twice (one signature below the photo, another on the bottom of the second page). Pay the postage fee to our bank account (check the bank details under Visa Fees). Remember to attach the receipt of the paid postage fee to your application! We charge the registered mail fee plus an additional office fee, in total 11€ for deliveries up to 250 grams, 16€ for deliveries up to 500 grams, and 24€ for deliveries up to 1000 grams. If more than one passport is to be sent back to the same address, indicate clearly the names of each applicant in the receipt or in a cover letter.

Kas keegi oskab kommenteerida?

Täpselt nii ongi, lisaümbrikut ei ole vaja, kuid tuleb tasuda vastavalt kaalule tagasisaatmise kulu. Toimis väga hästi. 14.01.2015 panin tähitud maksikirjana Omnivaga kolm passi koos vajalike dokumentidega teele, ning 02.02.2015 sain Omnivast passid tagasi. Viisade eest tasudes (ühe maksena 3 passi eest) sai selgitusse 3 nime + 3 taotlus ID numbrit + transporditasu.

Kitike, postikulu siis see 11 euri (mul 4 passi ja 137 grammi)?

Ma saatsin mulliümbrikuga, et vältida dokumentide kortsumist, kodus kaalu ei olnud ja panin 16euri lisaks, siit saatmine oli tegelt alla 5euri ehk siis saadetis pidi olema alla 200gr. Ühesõnaga peaks 11euriga ok olema :)

Arvestades kalevipoaegade hulka, on mitmeid võimalusi passid sinna saata koos dokumentidega. Sellega vast ei tohiks probleemi olla. Kuid - tõenäoliselt ei anta suvalisele inimesele pärast meie passe kätte. Kas see tähendab, et tuleb ikkagi tasuda saatmiskulu või ise järgi minna?

Olen kuulnud igasuguseid jutte seoses viperustega passide saamise ja saatmise kohta. On mindud ise järgi ja avastatud, et passid juba postis, samuti on oodatud mitu kuud ja kohale minnes leitud passid konsulaartöötaja sahtlist paberite alt jms toredat. Ise kavatsen postiga proovida, kuna reisini on veel palju aega. Kas kellelgi on dokumendipiltide pärast taotlus tagasi ka lükatud? Meil kõik nii erinevad pildid, mis passiosakonnas tehtud, et neist 5x5 saada, peab igasugu asju töötlusi tegema.

Mul samuti plaanis India viisat Helsingis teha, Kavatsen ise kohale minna 27.02 ja tagasi tuua siis kui nad minuga ühendust võtavad. Kirjutage mis viperusi veel tekkinud, siis saan neilt uurida :)

27.02 on just see aeg, kui minu viisad peaksid valmis olema. Kui ma pole kätte saanud, siis võtan sinuga ühendust, andresk, saad koha peal küsida, kus sahtlis on:) Aga tõsiselt rääkides, siis üks minu tuttav käib igal aastal Indias, nüüd juba 7 või 8 kord minna, ja iga kord on dokumentidega mingi error olnud. Ise pabistan fotode pärast, äkki pole piisavalt õiged.

Lähme ise viies kord ja passidega pole kunagi mingit jama olnud. Taotlus korralikult täita ning pildid õiges mahus ja paberil korraliku suurusega....probleeme ei ole. Sellel aastal täitsin ise 12 taotlust ja kõik korraga läksid ka saatkonda ning nelja päevaga olid valmis. Meil muidugi viidi ja toodi passid ise kohale. Postiga kogemus puudub. Edu!

13.01 saatsime passid Soome Omniva tähitud kirjana. Tagasi koos viisadega saime 3.02. Tagasipostitasu tasusime ülekandega ette koos viisa hinnaga.

Posti panin paberid+passid tähituna 19.01, kätte sain passid 04.02. Päris kiirelt käis. Ümbrikus olid passid, taotlused, pangaülekanne viisade eest, pangaülekanne passide tagasi saatmise eest, pildid. Lisasin ka tagasi saatmise ümbriku, kirjutasin peale aadressi ja kõik viisa saajate nimed. Mul oli 6 passi, helistasin saatkonda ja küsisin, et kas nad panevad need ikka ühte ümbrikusse ja kui suure ülekande ma pean tegema, et need tagasi saadetaks. Öeldi, et lähevad ühte ümbrikusse ja 14 EUR ülekanne sobib väga hästi.

3,5 aastase lapse allkirjade kohad viisaankeedil tuleb tõenäoliselt tühjaks jätta?

Panin 17.10 õhtul passi posti, 21.10 jõudis India saatkonda ja täna, 28.10 on pass Eestis tagasi. Praegu linna ei saa minna, et Omniva pakiautomaadist pass välja võtta. https://indianvisaonline.gov.in lehel Visa Status Enquiry't chekates tuli selline tekst: Application Status :- Visa processed. If not collected earlier,Please contact the respective office on next working day where you have submitted your Application

Kas 'visa processed' tähendab, et sain viisa? Edit/ viisa käes!