Indias 20.12 - 03.01. majutusvõimalused?

Kas keegi on Indias Kuldses Kolmnurgas ringi rännanud jõulude ja uue aasta vahelisel perioodil? Kas võib tekkida probleeme majutuse või lennupiletitega...ma mõtlen,et pole hotellis kohti ja piletid lendudele jne.

Ei ole jõulude aega seal olnud. Kuid ei usu, et hotelli kohti ei jätku.

Kuldses kolmnurga piires (Delhi-Jaipur-Agra) mõtled lennata?

Mõtleme lennata Goast Delhisse ja siis omal käel Jaipur - Varanasi -Agra ja tagasi Delhisse ja sealt Goasse. Aga kuna on selline jõulude aeg, muretsen majutuse ja piletite pärast nats.

Kui leiate sobiva jätkulennu (ajalises mõttes), siis soovitaks otse Varanasi lennata. Sellisel juhul võiks marsuut olla: Varanasi-(rong, auto)-Agra-(rong, buss, auto)-Jaipur-(rong, buss, auto)-Delhi. Tõenäoliselt on Goast lend Varanasisse läbi Delhi või Mumbai.

Kui te juba seal kandis olete, siis võiksite programmi ka lisada Khajuraho. Seal on ka lennujaam olemas.

Sealkandis on kyllaldaselt igatsorti majapaiku. Vevalt, et sa lageda taeva alla jääd.

Ma ei usu, et probleeme tuleb. Hea on, kui sul on midagi ette valitud kinni pandud (väga palju tausta-infi saad iniamike.com lehelt), aga riksamehed leiavad sulle alati! mingi öömaja :-) Neil ju oma huvid mängus, nad saavad selle pealt komisjoni. Või siis saad abi raudteejaamades olevatest turismiinfo punktidest. Omal käel otsides on kauplemisvõimalused suuremad, aga lageda taeva alla ei jäta sind keegi :-) Lennukipiletid soovitan igaks juhuks ette bronnida, sest meie lennukid olid küll viimse kui kohani täis müüdud. Õnneks saab tänapäeval enamus hotelle, ronge lennukeid neti teel ette bronnida ja nii on palju stressivabam ka, kui sa ei pea kohapeal enam mõtlema kuidas, kustkohast, mismoodi sa pileteid sebima pead.. Ise koostad endale ajagraafiku ja lähed.. Mis puudutab Khajurahot, siis sinna peaks täna vist juba rong käima. Vähemalt kui ise jaanuaris käisin, siis kohalikud rääkisid, et kõik on valmis, kohe, kohe tuleb rong :-)

ega jah Khajuraho'sse rongiga saagi otse kohale. võid lugeda kuidas meie sinna saime, ja sealt minema ka :D kui Varanasi poolt tulla: http://indiareisikiri2006.blogspot.com/2006/11/mahoba-khajuraho-templite-linn.html kui Agra poole lahkuda (mineks oleks siis täpselt vastupidises järjekorras): http://indiareisikiri2006.blogspot.com/2006/11/khajuraho-jhansi-agra-pev-ratastel.html

Rongiga sõidetakse Mahoba linna ja sealt linnulennult on Khajurahosse ~50 km.

Taksod liiguvad nobedalt. Ma ikkagi uurisin veel seda rongi teemat ja info on nats vastakas: http://www.indiamike.com/india/indian-railways-f10/train-to-khajuraho-t58142/ Justkui peaks juba käima. Kui antud teema vastu siiski veel huvi, siis ma pidasin vahepeal kirjavahetust Khajuraho Laksaide Hotelli "tegelasega" ja ma otsin ta meiliaadressi üles ja võin küsida ta käest. See ei maksa ju mulle midagi :-) Mis puudutab Mahoba Khajuraho bussireisi, siis kestis see 3,5 tundi, aga oli üks lahedamaid kogemusi.. elu on seiklus.. tasub liikuda kõigega, mis edasi viib :-) Üks asi veel.., et ma algul plaanisin ka Khajurahost minna Satna peale. Tundus lühem, aga oma ajakava koostamisel selgus, et rongide sõidugraafikud ei klappinud mu plaanidega mitte kuidagi. Mahoba eelis oli see, et sa stardid Khajurahost poole neljase bussiga, jõuad Mahobasse kell seitse õhtul ja südaööl läks rong Varanasisse. Magad puhaste linade vahel mõnusalt välja oled kell kümme hommikul Varanasis uut päeva alustamas. Lisan ka väljavõtte oma reisikirjast antud teekonna kohta: http://matkama.blogspot.com/2008/02/140108.html

Antud jutt küll natuke teemast väljas, aga lõpetan õhus olnud küsimuse, et ma sain täna Khajuraho-st vastuse, et rongiliiklus pidi sinna avatama oktoobris :-)

Indias saab hea ööbimise 20 USD eest. Tavalised hotellid on 3-5 USD, kuid neil on väike aga. Tuba tuleb üle vaadata ja kindlasti tõsta ülesse vooditekk, et uurida linade puhtust. 5 juhul 4-st on linad korduvkasutuses ja vahel tundub plekkide ja karvade järgi, et kuus inimest on seal enne juba maganud! Olen reeglina nõudnud linade ja padjapüüri vahetust, millega personal alati nõus on (v.a korra Kambodžas), et klient ära ei kõnniks. Vahel tuuakse ka uued linad plekkidega, kuid kui need on värskete triikimisjälgdega ja lõhnavad värskelt, siis ilmselt polegi seal paremaid saadaval. Ka tekki peab vaatama, sest teist lina ka ei pakuta ja seda vahel luitunud tekki tuleb ka linaga oma kehast isoleerida. Teise lina toomisel ja ka muidu linavahetusnõude esitamisel on viisakas vähemalt 10-20 ruupiat jootraha jätta.

Ei suuda kuidagi leida vihjeid Agras asuva Kanha hotelli kohta. Pakuvad seda välja 2 päevasel tripil. Kui keegi aidata oskab oleks väga tänulik.