Indoneesias vaatamisväärset

Tervist Kuna plaan mina märtsis kuuks ajaks Indoneesiasse seljakotireisile, siis sooviksin nõuandeid milliseid kohti tuleks seal kindlasti külastada. Kindlasti oleks huvi ka nädalakjagu niisama vedeleda, aga ülejäänd aja võiks ringi liikuda.

Lugesin Sinu postitust ja ei oska võtta seisukohta. Tore on, et tahad minna kuuks Indoneesiasse, sest see on väga suur ja avastamistväät maa. Aga jääb väga arusaamatuks mida Sina just sealt otsid, sest sa ei kirjeldanud seda. Ka see jääb arusaamatuks, kuhu maandud, mis on Sinu huvid-hobid ja milline on Sinu reisistiil. Väga popp sõna "seljakotirändur" on see, mida kasutavad väga paljud, aga fakt on ka see, et enamus inimesi pakivad oma reisistaffi seljakotti.. Siin foorumis on palju infot ja reisikirjade linke Indoneesia kohta. Kas Sa oled need kõik läbi lugenud? Või tulid lihtsalt mütsiga lööma? Kui oled läbi lugenud trip.ee-s oleva info ja on ka konkreetsemaid küsimusi, siis tuleb ka kindlasti palju ja asjalikke vastuseid. Aga seniks head kodutööd. PS: ka googeldamine ei tee halba.

Kas sa kujutad, et kui suur Indoneesia on ja mitu saart seal on? Alustuseks võiks kaarti vaadata.

No jah, Java saar on Inglismaaa suurune ja üks kuu, mis edasi. Ja kui sa lähed Paapuale või Floresele on vahemaa suurem kui Eestist Egiptusesse. Ajalugu on Borobudur, hunnitu vaade Mount Rinjani, eksootika Komodo....

Jah olen praktiliselt tripst kogu info Indoneesia kohta läbi lugenud. Ei huvita väga pühakojad ega suurlinnad, pigem ilusad looduskaunid kohad, vulkaanid, kohalik elu. Soovikski infot kohtadest, mida kindlasti külastada. Siis saab edasisit marsuuti paika panna. Kindasti kasutame siselende aja kokkuhoiu mõttes. Praegune mõte on alustada Jakartast oma rännakut ning edasi ehk rongiga Yogyakartasse.

To sws

Kas oled tagasi? Endal samad plaanid ja samad huvid, äkki ütles mis kohad need on mida kaindlasti tasub külastada :p

... ja ka googel ning trip'ki annavad sulle koik kandikule, kui vaid otsida viitsid.

Teate ma tean isegi et googlist ja tripist saab infot otsida ja kandikul ei anta mitte midagi, ikka ise tuleb uurida! Ning olen Indoneesia kohta tripist kõik 3 korda läbi lugenud, lisaks oli mul ka Helle-Mai lehekülg ammu arvutisse salvestatud ja olin seda juba ennegi uurinud+paljud teised eestikeelsed ja ingliskeelsed blogid ja LP. Ma ei saa aru mis hirm ja häda siin foorumis pidevalt käib, et pidevalt kui kellegi arvamust või kogemusi küsida siis mingi kolmas vend või mode hüppab turja ja pahandab et "otsi ise terve nett on infot täis". Milleks see foorum üldse tehtud on, kui ei või teise inimese arvamust küsida, mis temameelest oli vaatamisväärne?

Viga on selles, et Indoneesia on liiga suur, et midagi niisama soovitada. Võrdub sellega, et tahaks sõita Euroopasse, soovitage mis kohti külastada. Et mitte enda ja teiste närve rikkuda, tee ettepanek reisu aja, kestvuse ja läbikaalutud marsruudi kohta. Siis on loota ka asjalikumaid vastuseid. Veelgi parem, kui suudaks oma põhihuvid välja pakkuda- shoppamine, kultuur, kõrtsid-ööelu, loodus ja niisama lebotamine.

No 14/11/2009 - 22:31 oli öeldud mis huvitab ja mis mitte. Ja mul sama plaan ja seisan sama valiku ees nagu teemalagataja aasta tagasi, tahtsingi teada et mida ta siis lõpuks valis. Kui on selline küsimus siis ei pea tervet oma reisi siia kirja panema, vaid paari lausega mõne selle inimese jaoks eriti hea elamuse pakkunud koha, mida kindlasti soovitab ja lühidalt miks vms...Kellel sellisest küsimustest närvid läbi lähvad ei pea ju vastama, ja kommentaare a la "otsi ise netist" ei aita küll kedagi.

To Lendav konn

Plaanitud puhkusele märtsis ei saanud kahjuks minna. Aga olen minemas detsembri keskpaigast kuuks ajaks. Plaanid veel vägagi lahtised hetkel, aga esialgu läheme Jakartast tõenäoliselt rongiga Yogyakartasse. Seal viibime paar kolm päeva (Borobudur, Ratu Boko, Prambanan). Võib olla põikame läbi Diengi platoolt (Pangandarani kalurikülla ei hakka vist ajapuudusel minema, kuna ei jää otseselt teepeale ning vahemaade läbimine seal väga aeganõudev). Plaanis veel minna Bromo vulkaani kaema ja sealt edasi Balile. Edasised plaanid veel lahtised. Tahaks ära näha Komodo draakonid, Kelimutu vulkaani, Gili saared/Banda saar. Suures plaanis on praegune kava selline. Kui kellegil oleks soovitada veel huvitavadi kohti oleksin väga tänulik. Ning kui keegi oskaks soovitada Balil ilusat ja veidi kallimat hotelli kus jõulud veeta. Kindalsti on eesmärk palju näha ning ringi liikuda, paar kolme/nelja päevast rannapuhkuse päeva sekka koos sukeldumisetaga.