Info Mehhiko kohta

Tere!

Reisin esimest korda Mehhikosse ja paluksin soovitusi, millist raha on parem kaasa võtta, kas dollarid või eurod, sest nagu ma aru saan, siis peesodeks ei ole mõtet Eestis raha vahetada? Kuna plaanime võtta rendiauto, siis äkki oskab keegi öelda, kas cenotedes ujumine on tasuta või tasuline?

Tänan :)

Sularaha tasub kindlasti võtta, kuna kaardiga saab väga vähestes kohtades maksta. Käisime veebruaris cancuni piirkonnas ja kõik hotellid ning restoranid aksepteerisid ainult sularaha. Mehhikos saab atmist võtta nii dollareid kui peesosid aga atmid võtavad teenustasu. Euroga ma kardan, et pole seal midagi teha.

Euroga on ikka midagi teha, saab edukalt vahetada nagu dollareid (ATM-st muidugi eurosid ei saa). Minu üllatuseks oli probleem hoopis inglise naeltega mõnedes vahetuspunktides.

Ei saa kuidagi nõustuda Mariomiga. Olen 2 aastat Mehhikos käinud, just Yucatani poolsaarel ja on olnud VÄGA vähe kohti, kus kaardiga maksta ei saa. Sulas makstes saad lihtsalt tihtipeale soodsama hinna, eriti hotellides. Aga loomulikult, mingi kogus sularaha peab ikka kaasas olema. Ülejäänu vajaliku saab ATM-dest või maksad kaardiga. Ise käisin sel aastal Gran Cenotes Tulumi lähedal - sinna oli tasuline sissepääs.

Olen hetkel Mehhikos Cancuni lähistel. Euro vahetuskurss on hetkel 17.35 - 17.50 peesot. Saab edukalt vahetada ka USA dollarit või Inglise naela. Kaardiga maksta saab kõikjal pmst sõna otsese mõttes ka ranna baaris, jutt käib loomulikult krediitkaardimaksetest. Cenote's ujumine on tasuline üldjuhul, erinevad paketid, sukeldumine, snorgeldamine jne. Autorendiga on nii et petta saad igaljuhul, st olenemata mida netist bookid, ikka tuleb asju leti ääres lisaks. Üldiselt arvestage nii 250-300€ nädal, see on koos kindlustusega(millisega ma täpselt ei tea :) Mehhiko on super. Kui on veel küsimusi, saan meeleldi aidata.

Päris ammendavat vastust valuuta osas nagu ei saanud. Endal minek Eestist, enne seda mõned päevad USAs.

  1. EUR sulas kaasa ja kohapeal vahetada kohalikuks?
  2. USD kaasa ja kohapeal kohalikuks?
  3. Võimalikult palju kaardiga maksta?
  4. Kuskil mujal vahetada kohalikku kaasa?

kas saab ka USD maksta?

Olime Mehhikos, Yucatani poolsaarel, detsembris 2015. Kaardiga sai maksta peaaegu igal pool, välja arvatud väiksemad suveniiride poed. Juhul kui tahtsime maksta sularahas, siis võtsime peesosid ATM-st, neid on seal iga nurga peal. Saab maksta ka dollarites. Omast kogemusest nii palju, et käisime vaatamas Chichen Itza püramiide ning nendes poodides, mis asuvad kohe alguses saab maksta kaardiga ja siis kui sa sisened parki,siis seal on väga palju suveniiride müüjaid ning nemad võtavad vastu ainult sularaha. Suveniirid on seal aga kordades odavamad kui näiteks Playa del Carmenis. Arvan, et mõistlik on maksta kaardiga ning vajadusel lihtsalt võtta raha välja ATM-st.

Meie kogemused siis Mehhikos kaardimaksetega: tihti juhtus isegi suures korralikus toidupoes, et sinu kaarti tõmmati läbi korda viis ja kui see ei õnnestunud, siis joosti sinu kaardiga kuhugile tagaruumidesse ja toodi uus aparaat, millega prooviti samuti kordi, kuni see õnnestus. Kunagi polnud täit kindlust kas ja kui mitu korda raha maha läheb. Kuu esimestel päevadel oli kohalikest ATM taga järjekord kes siis palgaraha arvatavasti välja võttis. Ei lootnud nemadki väga kaardimaksetele. Aga nagu ikka sellistes kohtades, vähemalt pool kuluvast rahast läheb sulas.

Olime Yucatanil detsembris 2015, sh käisime ka peamistest turismikeskustest eemal asuvates kohtades. Kaart töötas hästi iga suurusega linnades suhteliselt kõigis veidi kõrgema klassi söögikohtades, ketipoodides jt. Mujal siiski vaja sularaha. Me võtsime välja, sest meie arvutuse järgi oli see kõige kasulikum lahendus. ATMist raha välja võttes on alati kõige parem kurss ja kui võtta suurema summa (paarsada eur), siis tasub see igati ära vaatamata panga teenustasudele. Kokku võtsime 2+ nädala jooksul raha välja vist ca 4 korda. Järgmine kasulik valuuta on USD, kuid tegelikult ei ole see meile kuigi kasulik sest 1) me peame oma eurosid USDideks vahetama ja kaotame kursiga ja siis 2) kaotame kursiga vahetades USDid peesodeks. Arvutasime ja ATM oli kindlasti parem lahendus. Lisaks saad siis kontrollida oma rahavarusid ja ei pea mitmenädala jagu sularaha kaasas kandma. Seda, kas kaardiga maksmisel on kõik hästi läinud, saab alati kontrollida päeva lõpus netipangas - teeme seda alati reisil olles, kuivõrd kaardipettused on suhteliselt tavaline nähtus tänapäeval. Väiksemad limiidid kaardil on ka abiks. Me tavaliselt suurendame limiidi ainult selleks ajaks, kui võtame sularaha välja, muul ajal on see nii 50 eur kanti. Muidugi kui tekib suurema ostu soov, tuleb limiit enne suurendada - aga samas annab ka aega mõelda, kas tegemist ikka vajaliku ostuga:) Igatahes seni on tehnika hästi toiminud.