Infot Gibraltari kohta

Oleme perega Costa del Soli minemas. Palun andke nõu, kas minna Gibraltarile rendiautoga või eelistada reisikorraldaja poolt pakutavat ekskursiooni. Kas autoga minnes võib piiriületus ja parkimiskoha leidmine olla väga suureks probleemiks? Teine variant oleks jätta auto Hispaania poolele ja ületada piir jalgsi. Aga kui palju peab käima (väikesed lapsed), et saada selle bussi peale, mis turiste tippu viib? Ja palju see tippu sõitmine umbkaudu maksab (ilma koobaste ja muuseumi külastuseta)? Lisaks on igasugune info ja nõuanded Gibraltari kohta on teretulnud:)

1
2

seal 2 aastat tagasi, oma rendibussiga. Ja ekskursiooni võtsime kohalikult - teadis, kuhu viia, mida näidata -nägime ahve, käisime kalju sees muuseumis/kontserdisaalis jne., oskas sõita - teed on seal SUPERKÄÄNULISED ja otse KALJU SERVAL, hind oli soodne ja juht seletas lisaks ajaloole ka praegust olukorda, raha on seal inglise nael, liiklus parempoolne jne. Vaatamata sellele, et nö riigikord on seal inglise oma, kehtib neil siesta, millega kohalikud väga arvestavad. Ja püüa sa neile öelda, et nad on inglased või midagi sinna kanti - OI EI, nad ise kusjuures koheselt rõhutavad, et on gibraltalased. Aga tõttöelda ei saa ma selelst aru, et mis sealt tipust tühja vahtida - koopad on väga huvitavad, aga oleneb muidugi laste vanusest ka, minu lastele pakkusid need väga palju muljeid, vaatamata sellele, et oleme väga väga paljudes koobastes käinud. Hinna suhtes ma tõepoolest ei mäleta, igatahes olid kõik sissepääsud hinna sees ja mitte kusagil ei pidanud sabas seisma, mis muideks sealse kuunuse kohta ei olegi niiväga tühine asi! Autole parkimiskoha leidmisega probleeme ei olnud, piiriületamine - nagu välismaale ikka, passi ja pagasi kontrolliga!

Häid elamusi!

0
0

Kui koopad, muuseum ja tippu tõus on kõik ühe hinna sees, siis muidugi vaataks kõik üle, aga tegelikult oli eraldi plaanis külastada Nerja koopaid, mis pidavat olema märksa suuremad ja huvitavamad. Tegelikult püüangi vaikselt infot koguda, kuhu minna ja mida teha. Ega nädalaga ju palju ei jõua, vahepeal tahaks niisama ka lebotada ja puhkust nautida.

0
0

kulus Gibraltaril käimisele hea tööpäeva jagu aega - ööbisime suhteliselt lähedal - Tarifa kämpingus. Kohalikult saarekese tutvustamise kasuks rääkis ennekõike see, et ise oleksime otsinud neid kohti teab kui kaua, aga tema lihtsalt sõitsi ja viis meid sinna. Lastele olid koopad ja muuseum järjekorras alles teisel ja kolmandal kohal, esimesele jäid vaieldamatult pärdikud, kes seal vabalt ringi kepslevad, pähe istuvad ja tsirkust teevad :D Ja peale seda siis tagasi kämpasse ja vette - mõnnnaaaa :)

0
0

Gibraltarile ei tasu oma autoga minna, ilma on piiri ületus kiirem. Nagu eelnevalt kirjutatud, saab ühe maksmisega kena tripi. Juhid on väga jutukad ja toredad, saab palju huvitavat teada. Koopad on elamus, kui pole eriti ennem neid näinud, kui laps pole päris titt, siis kindlasti tema jaoks põnev. Kahjuks on ka minu reisist paar aastat möödas ja hinda ei mäleta, aga ei meenu ka, et oleks kallis tundunud või et oleks kahelnud raha välja käies. Nerjas pole käinud, aga tahaks sinna isegi minna. Samas, kui olete seal vaid nädala ja ümberringi on nii palju huvitavat, siis võib-olla ei tasu mitmesse koopasse minna. Soovitan külastada Malagat (kaks lahedat Mauride kindlust), Sevillat, Granadat (Alhambra piletid peaks küll varem broneerima), Guadix'i koobaselamuid Granada lähedal ja kindlasti teha rendiautoga tuur mööda valgeid kaljulinnu (Ronda!). Ma arvan, tore oleks ka väike rongisõit Cordobasse näiteks. http://www.andalucia.com/travel/home.htm on kindlasti abiks

0
0

Tänud asjalike nõuannete eest! Ronda on kohe kindlasti plaanis ja Sevillasse tahaks ka, aga kardan, et see jääb kaugeks. Arvan, et edasi-tagasi ca 400 km sõitu muutub lastele (ja endalegi) kurnavaks. Lisaks veel päev linnas jalutamist. Aga eks jõuab mõnel teisel korral kunagi... Päevake on planeeritud Mijas´e külastamiseks (veekeskus ja pisikeste asjade muuseum). Marbellas teeks ka ringkäigu, äkki jõuab ka Granadasse...Cordoba vist ka pisut kaugemal (meie peatuspaigaks siis Benalmadena).

0
0

Ma tegin sel kevadel tiiru sealkandis. Cordobasse ja Granadasse soovitan kindlasti minna, aga Alhambra piletid peaksid olema kindlasti ette ostetud. Meie ei hakanud üldse enne mõtlema kas minna Gibraltarile jala või autoga, kimasime oma rendiautoga kohale, Gibraltarile saamiseks seisime küll sabas, aga polnud see nii hull midagi. All linnas parkimiskohta ei leidnud (ega eriti ei otsinud ka), sealt sõitsime niisama läbi. Oma autoga läksime mäkke koobaste juurde ja pärast ahvide elukohta. Kõik on märgistatud, teed ei ole üldse liiga hullud, saab omapead hakkama küll. Ainult päris kalju tippu oma autoga ei saa. Koopad on Nerjas uhkemad kui Gibraltaril, aga kannatavad ka need vaatamist.

0
0

mina käisin ka rendiautoga Gibraltaril, ei võtnud see piiriületus palju aega midagi. mingi 5 minutit. kohapealt läksime mikrobussiga edasi ekskursioonile 20 naela nägu. Rondat, Cadizit ja Tarifat soovitan ka külastada, need seal lähedal.

0
0

No nii, andke nüüd andeks selline (rumal) küsimus, et kas eurodega pole seal midagi peale hakata ja peab kindlasti kusagilt (äkki piirilt?) kohalikku raha vahetama?

0
0

Nonoh, meie kükkasime ome rendiautoga piiril sabas ca 1,5 tundi : ) Gibraltaril saab maksta eurodega, aga käibivad ka inglise naelad. Hinnad on kõik kahes vääringus.

0
0

Rendiautoga Gibraltarile sõites on võimalik järjekord ainus ebamugavus. Meie parkisime auto rippraudtee peatuse kõrvale parklasse. Mäe otsa sõitsime rippraudteega, sest see tundus lihtsalt nii vahva võrreldes tavalise autosõiduga. Üleval ootasid meid juba ahvid-põliselanikud. Jätsime samuti koopad ja muuseumi vahele, vaated mäe otsast ja ahvid sisustasid meil pool päeva täiesti.

0
0

Dharma, mäletad palju rippraudteega ülesse sõitmine maksis?

0
0

Tänud "naabrimees"! Just see link mul puudu oligi. Googeldasin küll, aga selle lingini ise ei jõudnud.

0
0

Tasuline või erineb, kus parkida. Hispaania või Gibraltari poolel. Plaan kuu lõpus kohale vurada. Tänud abi eest.

0
0

Meie käisime rendiautoga. Sõitsime ka Benalmadenast ja kaasas oli 3 aastane laps, kes enamus ajast sinnasõites, tudis autos(valisime kellaaja, mis sobiks lapse uneajaga). Piiriületus võttis aega max 5 mintsa(kontrolliti dokumente-ID kaarte ja autodokumente). Meie eesmärk oli külastada delfinaariumit, kuid kuna me seda üles ei leidnud, siis sõitsime niisama mööda linna. Vahepeal eksisime ära ka :D Auto parkisime muidu korraks ka ühte tasulisse parklasse. Ma ei mäleta, palju see maksis, aga kallis ei olnud. Rahaks oli nael.

Nüüd kui see aasta õnnestub uuesti minna, siis oleme targemad ja leiame delfinaariumi üles vast :) Samuti siis ilmselt läheks ka kalju otsa...

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased