Iraani viisa taotlemine

Tere, kas keegi oskab öelda kui oluline on Iraani viisa taotlemisel hotelli broneeringute olemasolu?

Helsingis pole seda seni keegi küsinud. Pane ankeeti mõni suvaline hotell Teheranis või kuskil mujal ja kõik on korras.

Tänud vastuse eest. Mul on veel küsimus selle kohta, kui tõsiselt peaks suhtuma Iraani viisataotluses riiki sisenemise ja väljumise punkti määratlemisse. On see puhas formaalsus või peabki märgitud punktides piiri ületama?

Viisal seda pärast kirjas ei ole, aga võimalik, et kuskil andmebaasis on, ja riiki näit Türgi kaudu sisenedes uuritakse, et miks sa Teherani lennujaama kaudu ei läinud nagu viisat küsides kirjutasid. Üldiselt pigem formaalsus, aga kui kirja saab mõni Türgi piiripunkt, siis on hea ikka ka Türgist mitte Armeeniast siseneda jne. Konkreetne piiripunkt Türgi piiril oleks ikka suht suva. Ja väljumise punkt on kindlalt formaalsus.

Sai just tuldud Iraanist.Ankeeti märkisime ühed punktid kuid kasutasime teisi. Üldiselt arvan et ankeedis küsitavad s/v punktid on lihtsalt formaalsus.

Soovime 6ega minna Iraani - 2 naisterahvast 25 ja 21 a vanad. Siiani ma postitustest aru saanud, kas yksireisivatele naistele on v6imalik viisat saada ja kas see on raskendatud (ràtt pàhe fotol?) ? Ja kui pika kehtivusega on viisa - kas see vàljastatakse tàpseteks reisikuupàevadeks, st. et seda v6ib pikalt ette taotleda (et ei aeguks enne reisi nagu osad viisad :D ). Kas keegi on s6itnud ka làbi Azerbaijani Teherani - loen siit lennuinfosysteemist, et viisat pole transiidiks vaja kui reis jàtkub 72 tunni jooksul ja piletid nàpus (plaan s6ita azerbaijan airlinesiga)?

ette tànades,

triin

Ei peaks olema mingit probleemi viisa saamisega naisterahvastele. Tavaline protseduur. Viisa antakse ilmselt nii pikaks ajaks kui küsid ja selleks perioodiks kui küsid. Ei näe ühtegi põhjust, miks nad mingil muul viisil peaksid toimima. Kui minna ise kohale saatkonda Helsingisse, siis saab kõike kohapeal täpsustada ja küsida. Inimesed on seal sõbralikud. Mina sain oma viisa 3 kuulise kehtivusega (sisenemise aeg 3 kuu jooksul). Aga ma ütlesin, et lähen umbes kuu jooksul. Kui oleks hiljem läinud, siis oleks ilmselt ka pikema kehtivusega saanud.

Helsingi saatkonnas on ühekordse turismiviisa hind nüüd Eesti kodanikele 50 eurot. Hetkel pole uus info veel nende kodulehele jõudnud, kuid juba sellel nädalal võeti tasu uue hinnakirja järgi.

Päris korralik hinnatõus, 15 euro pealt 50 peale :(

Olen hetkel Iraani viisat taotlemas, aga rahvusvahelise ülekande tegemiseks tuleb teada IBAN ja SWIFT koodi. Pank ütleb, et küsige saatkonna käest, kuid peale kahte helistamist ei ole nad neid mulle ikka saatnud. Ei tahaks neile väga pinda ka käia ja ehk läheb kellegil veel siin seda kuangi vaja. Tripi varasemast postitusest võis välja lugeda, et sampopankki.fi aitab välja, aga mina ei leia. Keegi äkki jagab seda asja? Saatkonna konto nr 800011-1878545

Ja välisministeerimui lehel on saatkonna vana lehekülg. Uus on http://www.helsinki.ir Kuigi kirjas on, et turismi reisil tuleb esitada hotelli broneering, siis tegelikult seda ei vajata.

Panga avaleheküljel on all paremal nurgas Pikalinkit ja nende hulgas Iban-laskin. Söödad numbri sisse ja tuleb. Edu!

MartM

Oled Sa kindel, et kontonumbris on sidekriips? Sidekriipsu puhul ütleb kalkulaator kohe, et konto nr on vale. Aga igal juhul ei lase pank läbi maksekorraldust vale konto nr-ga, nii et ilmselt õige ongi ilma sidekriipsuta - minu teada ei saagi kontonumbris sidekriipsu olla.

Ilma sidekriiputa oleks IBAN FI6680001101878545.

SWIFT on sama, mis BIC. SWIFT tähendab tegelikult Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication ja BIC on nende poolt pakutav business identifier code for banks and other institutions. Soome Sampo BIC on DABAFIHH.

Kalkulaator asub siin: http://sampopankki.fi/en-fi/Sivut/sepa/Pages/IBAN.aspx?

Selle leidmiseks tuli sampopankki.fi lehekülg inglisekeelseks panna ja see kalkulaator oli kohe esimene asi, mis silma kargas.

Tänud kõigile kiirete ja informatiivsete vastuste eest ;)

Iraani e-viisa lehte vaadates ei paista olevat võimalust 2 kordse sisenemisega viisat tellida. On see kellegil üldse õnnestunud? Helsinki saatkonna viisa osakonda saab helistada ainult tunni jooksul päevas ja jube raske on neid kätte saada.

Mitmekordseid turismiviisasid minu teada juba mitu aastat ei anta. Kui kohaliku turismifirma kaudu viisat ajada, siis äkki saavad midagi organiseerida, aga muidu vist enam ei saa.

Järjekordselt uus saatkonna koduleht ka - http://helsinki.mfa.ir

Enamik infot on farsi keeles ja google translateiga lihtsalt arusaadav.

Eesti kodanikel on võimalus saada viisa ka saabumisel lennujaamas, kuigi "Visa on Arrival" nimekirjas Eestit pole. Taotlesime viisa läbi kohaliku reisifirma ja märkisime kättesaamise kohaks IKA. 5 päeva möödudes saadeti meile viisa kinnituskood ja kinnituskiri, mille ettenäitamisel lubati meid Istanbulis Teherani lennukisse, ning viisa kättesaamine Teherani lennuväljal oli kiire ja ilma probleemideta.

Uza, palun räägi täpsemalt. Jäime just viisadest ilma. Saatkond Helsingis mõistis kindlustust valesti ja nüüd lootusetult hilja. Lend oleks juba 20. aprillil.

Tõenäoliselt te enam uut viisat teha ei jõua. Iraanis algab kohe nädalavahetus, täna on poolest päevast ministeeriumid jm kinni, homme vaba päev. Seega asjad hakkaks liikuma alles laupäeval ja viisa kinnituseks läheb tavaliselt rohkem kui 24 tundi. Võite proovida mõne kohaliku firma kaudu. Soovi korral võin sõnumina anda mõne otsekontakti.

Hetkel teil tõenäoliselt kohaliku firma kaudu aetud viisa kinnituse koodi ei ole?

Oleksin otsekontaktide üle väga rõõmus. Eile võtsin lihtsalt Teherani TA listi ette ja saatsin päringud laiali, kas ja kuidas oleks nende kaudu piirilt viisa taotlemisega. Tagasisidet hetkel veel pole.

Omamoodi hea kuulda (ja natuke ka üllatav kuulda), et nädalaga on võimalik viisa saada. Ise saatsin passi koos kõigi vajalikuga (tervisekindlustus, fotod, taotlus - http://www.estravel.ee/files/menu/Y9VXiraani_viisaankeet.pdf ja viisataotlemise makse [60€] + 10€ tagasisaatmise postikulu maksekinnitus - ah jaa ümbriku tagasisaatmiseks koos aadressiga) Helsingis asuvasse saatkonda tähitud kirjaga teele 14.märts. Post liigub nagu liigub, kätte said nad selle 25.märts. Siis järgnes ootamine, ning kuna sõit on 04.05, siis hakkasin vaikselt muretsema. Ehk siis 22.04, kui oli möödas 4 nädalat sellest kui nad dokumendid kätte said, kirjutasin kirja - kus avaldasin muret, kas ma ikka saan viisa ja kas postiga ikka õigel ajal jõuab. Pakkusin välja variandi, kus Helsingis olev sõber, toob minu kirjutatud volituse esitades passi saatkonnast ise ära. Sain siis 23.04 vastuse, et saatsid mu passi ära. Sellest minu pakutud volituse variandist nad nagu ei maininud üldse (ei tea kas see on võimalik). Praegu kiri teel, just uurisin Eesti Postist - tähitud kiri liigub aeglaselt. Jõuab napilt :)