Istanbul Tensi Reisidega

Mais Tensi Reisidega Istanbuli minek. Oleks tore, kui keegi veidi muljeid jagaks. Kuidas rahule jäite ja kas hotell oli ok?

Kas sa tühistaksid juba makstud reisi, kui mõni inimene ütleks, et polnud rahul? Kui mitte, siis mis point sellel teemal on? 

Neandertaal, miks nii karm? Inimene lihtsalt reisiootusest elevil, tahab teiste muljeid kuulda ja veenduda, et ikka tuleb äge reis.

Ma Tensi reisidest ei tea midagi, aga Istanbul on väga-väga äge. Kui on giid, kes oskab ajaloost ja olevikust huvitavalt rääkida, siis seda enam. Olen täiesti kindel, et jääte rahule!

Andres, mu niiöelda karmus tuleb siinsest igapäevasest foorumilugemisest. Praktiliselt iga päev teeb keegi teema, kus teatab, et on ostnud reisi sinna-tänna, majutus on selles hotellis ja siis tahetakse teada, mida majutusest arvatakse ja mida üldse selles kohas või lausa riigis, aastaajast rääkimata, teha. Mul pole ühtegi paha sõna öelda ja kui oskan, siis ka aitan, kui inimene küsib ENNE otsuste tegemist abi. Mida sa pärast ikka enam küsid, subjektiivsed hinnangud võivad su ootusi muuta ja reisi hoopis halvemaks teha. 

Pakun, et els ei saa sellise naiivse küsimuse peale asjalikke vastuseid. Kes hakkab tervet Istanbuli ümber jutustama.

Neandertaal, inimesed ei taha mitte "vastuseid", vaid "vestelda". Lobiseda, mõtteid vahetada, oma emotsioone väljendada ja teiste omi tajuda...

Meie käisime omal käel Instanbulis. Konstantinopoli ajalugu on võimas ja seda on ka igal nurgal tugevalt tunda. Hagia Sophia jättis seest kustumatu mulje.

Ilm on soe ja kui vähegi ajaloo vastu huvi, siis naudid reisist iga minutit :)

http://www.tensireisid.ee/Istanbul_tulpide_oitseajal

Kõik on ju ette-taha ära korraldatud, üks vaba päev on Konstandinoopoliga omapäid tutvumiseks.


Programmis jah kõik kenasti kirjas, kui giid on tasemel, siis saate kindlasti vägeva elamuse. Hotelli kohta ei oska öelda, booking.com näitab ainuüksi Sultanahmetis ca 900 majutuskohta ning isegi see on vaid osa nn vanalinnast. Vabal päeval võib sõita laevaga Aasia poolele Kadiköysse ja seal ringi jalutada ning mõnes Güneşli Bahçe tänava toidukohas keha kinnitada. Kui seltskonnas on 'Sajandi armastuse' fänne, siis võib jalutada sultan Suleimani mošee juurde, kus ka sarja austajatele kohustuslikud Hürremi ja Suleimani hauad. Religioonihuvilistel tasub minna Chora kirikusse, mille lähedal asub ka õigeuskliku maailma vaimne keskus Püha Jüri kirik. Kel huvi lihtsalt looduses jalutada, saavad sõita laevada Printsisaartele ja seal ringi vaadata. Toiduhuvilistele Yenikapi kvartali etnorestoranid, shopahoolikutele Forum Istanbuli mall Kocatepe metroo juures (500.000 m2 ehk 10x Ülemiste keskus), ajaloohuvilistele sõjamuuseum jne jne 

Tänud vastuste eest, eriti neandertaalile!