Istanbuli lennujaamast Sultanahmeti
Tere.  Palun arvamusi, kuidas on mõtekas Istanbuli lennujaamast ( mitte Atatrüki lennujaam) sõita  vanalinna? Hotell  pakub transfeeri hinnaks 40 eurot? Kas see on hea pakkumine?
Võtta lennujaamast takso või Uber?

Ei ole hea pakkumine, isegi takso peaks odavam tulema kui just mingi suli otsa ei satu. 

Kõige mõistlikum on muidugi Havaist bus. Maksab alla 3 euro (18 liiri) ja bussid korralikud, nagu Luxekspress. Piisavalt ruumi pagasile, mugavad istmed ja kui veab siis ka personaalne ekraan ja wifi. Aga need ei pruugi toimida.

Kui takso võtate kohapealt siis vaadake et oleks kollane takso (kuigi enamus taksosid on kollased :) ), need peaks riiklikud olema. Sulisid seal leidub. Meie leppsime enne sõitu hinna kokku, kui ma hästi mäletan siis oli see 50liiri aga meie tulime Atatürkist ja ka kesklinna. Ja kindlasti eirata lennujaamas taksopakkujaid, nad on väga agarad seal. Taksosõit ei ole tegelikult seal üldse kallis. Aga ka ühistarnsport on korralik.

Havaist buss korralik ja kiire, kui just hiigelpagasit pole vaja vedada, siis mine sellega. 

Kuu aega tagasi oli taksosõit lennujaamast Sultanahmeti(umbes 1 tund sõitu, sõltub kuidas liiklus sujub ja palju on avariisid teel)  180 kohalikku, ehk siis 30 eurot. Saad kohe hotelli treppi, bussiga seda luksust pole ja kohvritega lihtsam ka. Kasulik oleks oma Google Maps ka tööle panna, ning jälgida, et taksomeeter ikka tööle pandaks (tabloo tahavaatepeegli sees). Meil oli vaja mõlemal korral oma kaardiga taksojuhti juhendada, et õigesse hotelli jõuda.

Tüssata saad igaljuhul. Türgi on kontrastide maa, natuke Euroopat, natuke Aasiat. Mõne koha peal maksad rohkem ja mõne koha peal palju vähem. Istanbuli vanalinna tasub minna, see on puhas ja korrashoiud. Kindlasti tasub külastamist Hagia Sofia ja Blue Mosque. Üle jõe võib jalutada ka Taksim piirkonda, seal on poed ja restoranid. Kohati meenutab Pariisi, muidugi sillal võid kohata saapapuhastajat, kes ühe saapa teeb sul puhtaks tasuta; lihtsalt tuleb, võtab jalast kinni ja pühib läikima. 

Atatürki väga suur lennujaam on kesklinnaga ühendatud rongi kaudu M1A. See ei sõida otse kesklinna, Aksary peatusses tuleb välja vahetada trammiliini vastu. Tramm on ca üle tee ja 300 meetrit kõndida. Kokku sõita ca tund aega, tramm ja rong sõidavad pidevalt. Taksot ei peaks võtma, takso ei sõida kiiremini.


Istanbuli lennujaamas pole käinud. Atatürkis aga mitu korda. 

Puht märkuse korras, mingit jõge seal pole, on Kuldsarve laht.  Ja see Atatürki lennujaama info inimesi ei aita, see on vana lennujaam kahjuks.

Lisaks Kuldsarvele on Istanbulis ka palju suurem Bosporuse väin, mille enamus inimesi ületab laevadega või praamidega. Osad lennud siiski toimuvad ka Atatürkist. 

Atatürkist käivad ainult kaubalennud. Seega enamikel reisijatel sinna enam asja ei ole.

Käisime septembri lõpus, Hiline lend, bussid enam ei läinud, takso lennujaamast (kollane) vanalinna 40€, hind öeldi kohe lennujaamas ja taksomeeter korralikult tiksus. 

MargitK - jäid uskuma jama, mis taksojuht sulle rääkis, et naiivselt välismaalaselt ebamõistlikku raha linnasõidu eest küsida?

1) Havaist bussid käivad ööpäevaringselt, olulisematesse paikadesse ka sügavatel öötundidel 30-45 min vahega. Allikas: https://hava.ist/en/new-timetables (vanalinna jaoks vali liin Istanbul Havalimani - Sultanahmet)

2) 40€ taksosõidu eest on röövimine, taksomeeter ilmselt oli töödeldud.

Kui hinna osas saad taksojuhiga kohe kokkuleppele siis üldiselt pannakse taksomeeter poole pealt seisma, nii on meie kogemus mitme sõidu pihul :) mõistlik on hind kohe kokku leppida lennujaamas, nii väldite kohe petta saamist :)