Itaalia reisi planeerimine

Plaan külastada Itaaliat juuli lõpus, umbes nädal olla. Tahaksin kindlasti näha Roomat ja Veneetsiat ning ka randa jõuda. Tean küll, et see aeg vist suht lühike aga siiski. Kohe kuidagi ei oska plaanida, et kuhu lennata (kas Rooma) ja kuidas sealt saada Veneetsiasse, sest vahemaa päris suur? Kus oleks Roomast rand kõige lähemal aga samas ilus. Ja oleks vaja ka suhteliselt odavat öömaja...

Natuke kurb meel on alati, kui keegi planeerib OMA reisi TEISTE nõuannete järgi. Seetõttu ei tahaks hakata ka väga nõu andma, seda enam, et nädal + Rooma + Veneetsia + juuli lõpp + rannapuhkus = odavalt on üsna keeruline kombinatsioon. Ükskõik, mida soovitatakse, on kõige odavam osta reisijuht ja valida vastavalt soovidele/võimalustele sobiv välja. Roomale lähim rand on Lido di Ostia ja hea ühendusega.

0
0

Roomast saab Veneetsiasse rongiga (4:30) ja lennukiga (umbes 1 tund). On olemas Ryanairi lend Rooma-Treviso, see on hea ja odav.

0
0

Inspiratsioon ei tee ju paha, detailne planeerimine oleks lollus.

Oma kogemustest ütlen, et lühikese aja jooksul oleks natuke nutune Rooma ja Veneetsia läbi tormata, et jõuda randa... Roomas saad sa sel ajal päikest niimoodi kaela, et põled punasemaks kui rannas :) suht piinarikas on tegelikult sel ajal turistide ja kivide keskel kuumas, aga Rooma on kindlasti seda väärt koht. Samas, tõesti, tee plaanid (broneeringud) võimalikult vara (high season) ja ole valmis muutusteks (tegu on itaallastega).

Roomast ja Veneetsiast on aga nii palju juttu olnud igal pool, et kohti küll ei näe mõtet soovitada, midagi väga erilist ei ole lihtsalt esile tuua. Roomast on tohutult kirjutatud, kui on viitsimist lugeda, ja Veneetsia imetlusväärne osa on väike, selle käid läbi, kui mõned päevad aega ja tahtmist on. Odavalt sel ajal midagi saada on aga tõesti suht keeruline, juba lennud ja majutus on kallid. Aga eks sa ürita hosteleid leida. Noortehostelid on suht odavad. _Ja siis odavlennukompaniid... kohapeal on väljas söömine ikka suht kallis, nii et kui näpud päris põhjas, siis mine kuskile toidumarketisse; samas, kas ikka tasub niimoodi minna, et itaalia kööki ei saa nautida? Inimese peale tuleb õhtusöögiks (ilma veinita) 20 eurot ikka arvestada. kuid muidugi saab söönuks ka 10 või isegi 5ga (kui leppida nt mingite tänaval küpsetatud plönnidega). alati saab hakkama, aga oleneb, mida tahta. . . . Trip.ee lisas suured algustähed ja palub postitajal jälgida eesti keele õigekirjareegleid!

0
0

pigem ma soovitan sul kas käia a) Roomas ja Veneetisas või b) rannas ja seal lähedal mõnes asulas . kahte sellist asja nädalaga pole mõtet punnitada. Itaalia on selles mõttes ikka paras lapp maad, et paari tunniga näiteks Roomast Veneetsiasse ei saa (sinna on kõige mõtekam mõne öörongiga minna - oled kenasti hommikuks kohal ja öö magatud). . Kui insipatsiooni soovid siis on sulle kaks enda reisikirja pakkuda kus mõlemal juhul sai läbitud Roomat: alles nüüd hiljuti - http://sitsiiliareisikiri2008.blogspot.com/ ja tükk aega tagasi - http://voyag.edicypages.com/reisid/euroopa-1999 (siit tasub lugeda ajavahemikku 29.okt-01.nov. siis viibisin Itaalias (Virenze-Rooma-Naapoli-Veneetsia)

0
0

Rooma ja rand on täitsa võimalikud koos aga sel juhul Veneetsiasse küll ei jõua. Pakun, et 3 päeva Roomas ajalugu ja siis 3 päeva puhkust rannas on väga ok plaan. Minu nädalane tripp kulges rongidega marsruudil: Rooma (3 ööd, 2 päeva)
Pompei (1 päev) Napoli (1 öö ja 1,5 päeva)
Sperlonga beach (2 ööd ja 1,5 päeva)
Rooma (1 öö ja 1 päev).

Sperlonga rand oli tõeliselt armas ja soovitan soojalt. Valgete majadega mägilinnake liivarandade kõrval, paadisadam, vanalinna kitsad ja käänulised trepid-tänavad, jalutuskäigu kaugusel Tiberiuse grott. Roomast sinna rongiga umbes 1 tund ja kohaliku bussiga veel umbes 10-20 minutit.

0
0

Pompei on kindlasti koht kus tasub aega veeta - see on tõesti tervet päeva väärt. Samas Napoli on jubedalt räpane ja sudusse uppunud koht, sinna ilma põhjuseta pole mõtet väga minna.

0
0

Nädalake Roomas ja selle ümbruses on häbiväärselt lühike aeg. Juba Rooma tänavaekskursioonile koos mõne kiriku-muuseumi külastamisega kulub paar päeva + päev Vatikanis (Peetri kirik ja sixtuse kabel) + päev Pompejs + rand. Soovitaksin kohe alguses Roomast külastada Ostia randa, siis tutvuda linnaga ja viimase(d) päeva(d) jälle randa kui neid üle juhtub jääma, Sperlonga tõesti kena koht. Teise reisi võiks teha siis Veneetsia kanti, seal võib lisaks Veneetsiale teha tripi San Marinosse ja kogunisti Horvaatiasse.

0
0

To: Indrek BC See on huvitav, et mul ei olnud Napoli suhtes mingit eelnevat huvi ja lihtsalt kujunes nii, et sattusin sinna aga just Napoli on see, kuhu tahaksin tagasi minna. Jah räpane küll oma tühjendamata prügkastidega. Aga sudu asemel saime näha vaid päikesepaistet ja vanalinn oli lihtsalt nii teistmoodi sürr koht ning rajoon mäe peal (ei tule hetkel nimi meelde)nii mõnusalt rahulik. Ning inimesed hoopis teistsugused kui Roomas. Mingeid suuri vaatamisväärsusi ei oska esile tuua aga tahaks minna tagasi, et lihtsalt selle linna täiesti crazysse miljöösse natuke sisse elada. Ma arvan, et oma osa mängis ka see, et me polnud autoga vaid saabusime-lahkusime rongiga ning ringi liikusime jalgsi, metroo ja mäetrammiga. Ja kindlasti minu tagasiminekusoovi toidab mälestus vanalinnas asunud B&B-st, kus ülisõbralik tädi Anna meile hommikuks oma kätega imemaitsvaid saiakesi, pirukaid valmistas.

Inimeste huvid, soovid erinevad. Mina tundsin, et Roomas piisas mulle täiesti skeemist 1 päev Colosseum jt vanad varemed koos lõunasöögiga Trastevere kandis, 1 päev Vatikan ja kesklinn koos Trevi purskaevu, Hispaania treppide jt väljakutega, pool päeva poodlemist. Aga ma lihtsalt ei ole kirikute ja religioosse kunsti fänn.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased