Itaaliasse loodusesse ja ujuma

Nonii...Soovin uurida, kuhu minna Itaalias ranna- ja looduspuhkusele. Kaks täiskasvanut ja kaks last (2a,5a). Eelarve 2000eurot pluss taskuraha (osta nänni). Aprilli lõpp-mai algus. Kust oleks mõttekas vaadata lende jne. Aitäh! :)

Ryanairiga Milano Bergamosse ja sealt rongiga edasi nt. Verona - Garda järv - Veneetsia - Lido. Kuid ma ei tea, kuna merevesi seal soojaks läheb. Pigem vist ikka mai teises pooles alles.

http://www.ryanair.com/

Kui kevadine rannapuhkus plaanis, siis mõistlik vaadata näiteks siit merevee keskmiseid temperatuure aastate jooksul: http://www.seatemperature.org/europe/italy/

Kui soovime minna Garda järve äärde, siis millise lennujaama peaksime sihtkohaks valima? Kuidas saada antud lennujaamast Garda järve äärde?

Me olime 2 aastat tagasi Garda järve ääres, linnakeses nimega Limone sul Garda. Eestist lendasime Ryanairiga Bergamosse ja siis oli kohe lennujaamast auto renditud. Ühistransporti ei hakanud üldse uurimagi, meid oli neli täiskasvanut, teil ka lastega ilmselt oleks lihtsam auto rentida. Ööbisime sellises hotellis: http://www.hotelideal.net/en/index.html otse järve kaldal, välibassein ja lisaks ka sisebassein + täiskasvanutele 2 sauna (lapsi sinna ei lubata). Sisebassein kulus septembris isegi täitsa ära - ühel päeval tibutas vihma. Seega võib see ka varakevadisel ajal kasulik olla, kui järvevesi külm on.
Linnake oli selline väike ja tore. Palju oli muidugi mäest üles-alla kõndimist. Aga sealt külast sai paadiga sõita ka teistesse linnakestesse, nt vastaskaldale, kus oli turiste rohkem.
Aga mais on järvevesi veel külm, netist leidsin et ca 15 kraadi (?). ARvestama peab ka, et üleval pool Garda ääres läheb järsku sügavaks, väikestel lastel eriti mänguruumi ei ole vee ääres.

Küpros, Sitsiilia, Malta hakkab sel ajal mõnel aastal soojenema, kui õnne on. Põhja pool peate kahjuks jääkarupoegi mängima.

Vahemeres on see omapära, et sügiseti hoiab päris pikalt sooja, kui just suvel mingi anomaalia ei olnud. Kevadel läheb ikka väga pika vindiga.

Olen olnud Põhja-Itaalias mai alguses (2-3 nädal), alguses olin üleval Maggiore järve kandis, õigemini Mergazzo (kui mälu ei peta) järve ääres kämpingus, kus oli ka oma rand aga seal sellel ajal vette ei kutsunud üldse, bassein oli ka jääkülm. Seejärel liikusin Liguuria kanti ja seal oli juba täiesti rannailm ning minu jaoks oli isegi merevesi ujutav (ehk 20 kraadi). Ilmavahe kahe piirkonna vahel oli päris tuntav.

Võimalusel soovitaksin ka mina rendiautot, palju mugavam ringi liikuda.

Kui võimalik Kaunasest minna siis sealt lendab Ryanair ka Sitsiiliasse ja Sardiiniasse.

Ametlik rannahooaeg algab Itaalias 1.maist, aga merre ujuma sellel ajal küll ei kannata minna...kohalikel kohe kindlasti mitte, põhjamaa inimestel ehk jah, aga lastega rannapuhkust sel ajal eriti ei veeda küll :) Väljaspool vett, mujal looduses aga on sel ajal tegevust küll, eriti põhjamaalastele, sest pole veel nii kuum, et ei kannataks matkata või muidu looduses viibida.
Kui lennukiga lennata, siis rendiauto on kõige parem valik-oled oma aja peremees ja näed rohkem kohalikku elu.
Garda järv on küll ilus..nagu kogu muu Itaalia :), aga ülerahvastatud turistidest. Parem uurida-otsida rohkem turistivabu paiku, siis õnnestub ka tõelist Itaaliat näha.

Kunagi käisime mai keskel Sardiinias. Seal oli meri küll juba täitsa ujutav (20 kraadi ringis ehk?). Veidi oli temperatuuri vahet ka saare lõuna poolse osa randade ja põhjapoolsete randade veetemperatuuril. Ilm oli terve nädala soe ja päikeseline.

Teema on ju aprilli lõpu ja mai alguse kohta. Lastega oleks muidugi õigem 3 nädalat vähemalt edasi lükata, kui võimalik.

Itaalias soe ja mõnus kevadel? Sitsiilia Taormina kant kindel soovitus! Lisaks on aprilli lõpus hotellid soodsad, sest hooaeg pole alanud. Temperatuurid +25 kandis, saab päikest piisavalt! Lennuajad igati head, nt minek Ryanairiga Tallinn-London-Comiso ja tagasi Catania-Bergamo-Tallinn. Edu!

Tere Icegold
Käisin ise lastega mai lõpp Garda ääres. Järv külm aga bassein normaalne.Eelarve 2täiskasvanut + 2 last lisapagas 2tk. +istme bron. edasi-tagasi 420, Rayanair Tallinn-Bergamo. Rendiauto Ford C-max + küte + teemaksud 300. Hotellid 7p. 700. Taskurahaa 1000. Tee oma valik. Linnad - Sirmione, Lazise, Malcesine, Verona, Veneetsia. Loodus - järve vasaku kalda tee, Monte Baldo, Monte Pasubio Strada 52, Madonna della Corona. Meelelahutus - Gardaland, Movieland, Rio Valli Acqua Park, Parco Natura Viva Garda Zoo.Turvatool ja istumisalus Osta.ee 8 eur,i ja kaasa. Pärast prügikasti või autosse. Itaalias kahe turvatooli rent kallim kui auto rent. Kõik ööbimised Booking.com.Säti puhkus lennu pileti hindade järgi, hoiad raha kokku. Järve põhjapoolne osa looduslikult palju ilusam kui lõuna. Läheks iga kell tagasi.
Edu.